Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Antiszociális lennék vagy...

Antiszociális lennék vagy csak belefáradtam?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom elviselni a legtöbb embert magam körül. A szüleim leléptek még fiatal koromban, testvérem is elköltözött, azóta a saját életem élem. És akkor megkaptam mindenkitől hogy " hú de jó neked , nincsenek szülők, bulizhatsz, csinálhatsz amit akarsz". Csak azt nagyívbe elfelejtette mindenki hogy tök egyedül maradtam suliztam, mellette dolgoztam, számlát fizettem stb. Szerencsére volt egy párom, pár évig aki támogatott, de aztán egy szép nap lelépett mert "ő még ki akarja élni magát" csak így egyik napról a másikra. Nehezen sikerült túl tennem magam rajta hiszen ő volt az egyetlen támaszom. Egyedül maradtam. Se barátok, se szülők se senkim. Szóval megváltoztam azóta teljesen. Próbálom a maximumot kihozni magamból mindenhol, teljes mértékben felidegesít ha valaki nem tartja tiszteletben hogy szeretem a rendet, a spórolást és a csendet. Viszont egy ember akit szívből szeretek, az pedig a jelenlegi párom. De rajta kívül senkit az ég világon képtelen vagyok elviselni, a viháncolást, egyfeszt röhögcsélést a semmin, azt hogy úgy érzem mintha levegő lennék hiába teszek meg amit csak tudok egyszerűen nem megy. Nem kérem hogy sírjanak körülöttem, sőtt csinálnak amit akarnak. Csak egyszerűen nem értem miért én kell magam rosszul éreznem mert nem akarok társaságba lenni, nem akarom hallani. Csendet akarok, és nyugalmat. És ilyenkor jön általában a sok beszólás hogy "egy koporsó boldogabb nálad" meg "mi a f*sznak ülsz egyfeszt magadba, mozdulj már ki egy kicsit" meg ilyenek. Ez antiszociálisságra, depresszióra vagy mire utal? Nem tudom kezelni a dühöm. Soha nem szólok senkinek egy rossz szót sem, inkább magamban tartom, mert amint kiönteném magamból az van hogy "mert neked mindig csak bent kell ülni, ez nem normális viselkedés, fejezd már be ezt az állandó szomorúságot, csak elrontod más kedvét amilyen arcot vágsz" meg ilyenek...

2020. szept. 10. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is hasonló vagyok évek óta, és nekem sincs nagyon senkim páromon kivül... Szerintem hozzászoktunk ahhoz hogy nagyon nincs senki körülöttünk, igy érezzük jól magunkat, utalhat depresszióra is akár... Kitartást!

23/L

2020. szept. 11. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Depressziora semmikepp sem utalhat se a kerdezo fele sem a valaszolo fele! A depresszio nem itt kezdodik! Viszont szamotokra nem azzal van baj,hogy korulottetek nevetgelnek illetve nem akartok tarsasagban lenni,hanem az h rossz a tarsasag illetve/vagy nincs szamotokra oromot okozo dolog a parotokon kivul.Ha a parod elmegy dolgozni te egyedul vagy otthon akkor fejleszd magad,foglald elmagad konyvel,olvasassal,filmnezessel,eddzel karban tartod mind az agyad mind a tested,akkor tobb esellyel lesztek magatokra nezve megertobbek es nem fog zavarni az ha rohognek korulottetek hanem ti ilyenek vagytok amivel nincs baj de most jelenleg nemtudjatok ezt elfogadni viszont ha megtalaljatok a boldogsagot valamiben akkor nem hogy ezt elfogadjatok de elvezni is fogjatok es nem fogsz olyat kapni h koporso boldogabb mert attol h nem vagy tarsasagi ember meg lehetsz vidam es boldog!:)
2020. okt. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem csak simán belefáradtál. A családi helyzeted meg hogy fiatalon kellett helytállnod érettebb gondolkodásúvá tett, és emiatt nem értesz szót a korosztályoddal. Te már rég megtapasztaltad sajnos, hogy az élet nem csak a bulizásról és az önmegvalósításról szól.

Egyébként hasonló vagyok, mint te, rengeteg családi traumával a hátam mögött, párom nincs, de van néhány közeli barátom, akik hozzám hasonló lelkisérültek. Igazából mindenkinek a legjobbakat kívánom és szeretem megfigyelni az embereket távolról, de a társaságukat egyáltalán nem élvezem.

Nem hiszem, hogy depressziós vagy, csak a jelenlegi környezetedben nincs olyan, akivel azonosulni tudnál. Keress olyanokat, akik hasonlóak, hisz az a legjobb, mikor nem kell senkinek magyarázkodni, hogy épp miért nem csattansz ki a boldogságtól.

Sok sikert!

2020. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!