Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A "nem szeretem" és a "nem...

A "nem szeretem" és a "nem szeretem" között van különbség??

Figyelt kérdés

Öcsém egy süteményre azt mondta amikor megkínáltam, hogy nem kér,mert nem szereti.

Viszont később laszidott, hogy ő nem úgy értette, hogy nem szereti (akkor sem eszi meg ha kényszerítik), hanem úgy, higy nem szereti (ha más nincs akkor ez is jó).

Valamint aközött, hogy "nem szereti" és "nem szereti" különbség van és nekem látnom kellett volna ezt.


Erre mondtam, hogy nőiesen gondolkodik, mire azt mondta szexista vagyok. (Mindketten fiúk vagyunk)

Erre mondtam, hogy nem igaz, mivel a nők nagytöbbsége -nem mindenki (ezt is hozzátettem)- ugyanígy a valós jelentés mögé tesz egy másik jelentést amit elvár másoktól, hogy értsék.

Hozzátettem még, hogy a férfiak elég kis százaléka csinálja ugyanezt.

Erre azt mondta, hogy általánosítok, és hogy szexista vagyok.


Kinek volt igaza?

Szerintem nem álltalánosítottam, mert csak azt mondtam, hogy a nagy többsége, valamint hozzátettem, hogy nem mindenki.



2020. szept. 10. 22:24
A kérdező szavazást indított:
A kérdés írójának volt igaza.
Az öccsének volt igaza.
15 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az öcséd nézete téves.
2020. szept. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!