Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy sosem lesz sikeres karrierem?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha hosszú lesz, de köszi, ha elolvasod.


Szóval volt egy elképzelésem, hogy mit csinálnék szivesen.

Jogász végzettségem van, egy multinál vagy big4 cégnél szerettem volna dolgozni egyetem után, mint ügyvédjelölt vagy jogi előadó, emellett szerettem volna letenni egy közgazdász diplomát is, mert érdekel a pénzügy és jó lett volna ötvözni a kettőt a jövőben.


Mindebből semmi nem lesz, mert több mint 2 hónapja, hogy lediplomáztam, nem hogy a jó helyek, a legalja irodák sem állnak szóba velem.

Sajnos nem alaptalanul; nem volt pénzem Erasmusra menni, nem volt időm a tanulás mellett diákszervezetekbe belépni, magyarul az egyetem alatt semmit nem csináltam, csak pár no name helyen voltam gyakornok (kis irodák meg egy SSC) de ezt nem nézik, csak az erasmust. Az diplomaátlagom persze szintén nem kiemelkedő, közel sincs a summához, ami szintén elvárás a munkáltatóknál.

A közgáz diploma pedig a rossz érettségi pontjaim miatt felejtős, állami képzésre sehova nem jutnék be a 400 pontommal, fizetősre meg nincs pénz, a jogot is diákhitelből végeztem el.

Látva a sok munkalehetőséget és a jó fizetéseket más területeken (mérnök, IT, közgazdász, szakmunkák), na meg az evfolyamtársaim sikereit, jó munkahelyeit, borzasztóan rosszul esik, hogy minimálbérből meg tele adóssággal kell leélnem az életemet.

Lehet mondani, hogy menjek villanyszerelőnek, burkolónak és mennék is, de ezekhez egyáltalán nem értek, ahogy a műszaki dolgokhoz sem.

Nagyon bánom, hogy ezt az utat választottam, sajnos 5 évvel ezelőtt senki nem mondta, hogy ennyire reménytelen ez a pálya, szüleimre is hallgattam, persze nekük se volt semmi fogalmuk róla.


Most itt vagyok 24 évesen, munka nélkül, arra várva, hogy legalább egy gyorsétteremből csörögjön a telefon és próbálok beletörődni, de nagyon nehéz.



2020. szept. 20. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
6%

Sereg, katonaság, szolgálatok.


(Lehet lepontozni trollok!)

2020. szept. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Azt írtad nem volt időd tanulás mellet Erasmusra... a társaid is ugyan azt tanulták, mint te, többségük valószínűleg diákmunkázott is, mégis megoldották a jövőjük érdekében. Világos, hogy elrontottad, de mégsem gondolom, hogy akkor már nem építhetnél karriert. Fiatal vagy és intelligens, kezdj el más területekben gondolkozni, akár okj-s képzéseken, bármin. Biztos vagyok benne, hogy van valami a jogi pálya mellett, ami még érdekelne. (legalábbis magamból indulok ki, engem rengeteg minden érdekel) Kezdj el tanulni valamit. Nem egyetemen. De ha már a gyors éttermet említetted, ott is gyorsan haladhatsz a ranglétrán, ha ügyes és talpraesett vagy! Attól, hogy nem a megálmodott úton fogsz haladni, más úton is érhetsz el ugyan olyan nagy sikereket! Ne add fel és ne törődj bele semmibe se!
2020. szept. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Az igen...jogászként gyorsétteremben melózna, miközben az első megadta a tökéletes munkahelyeket. Mégis lepontozták.
2020. szept. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell magad temetni. Pár év gyökeresen meg tudja változtatni a karriered irányát. Kezdj el kapcsolatokat építgetni és feljebb lépegetni a ranglétrán.
2020. szept. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ismerem a lehetőségeket de amúgy a renvédelmi szervezetekhez nem kellenek jogászok? Csak kérdezem. Feltűnt hogy mindenki pirosat nyomott az elsőre csak nem értem hogy miért.

Ebből a mélypontból ki fogsz lábalni biztosan. El kell telni egy kis időnek higy feldolgozd, csak ne nyalogasd sokáig a sebeidet mert elrepülnek az évek. Mindenkinek vannak ilyen időszaka az életben. Fiatal vagy, ambiciózus, céljaid vannak, ha nem ez akkor valami mást fogsz kitalálni. Ez az akadály később erősebbé tesz majd.

2020. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
79%
Azért azt nehezen hiszem, hogy jogi diplomával teljesen nulla a lehetőségek tárháza.
2020. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Sajnos, amit az első válaszoló írt meg a gyorséttermi munkák (futár is), és építőipari kétkezi munkák vannak, amiket lehet csinálni pályakezdőként vagy legyen valamilyen kapcsolatod befolyásos ismerősökkel. Én is ezt szenvedem építőmérnök diplomával jelenleg, pedig sok helyre adtam be az önéletrajzom (nagy része nem is írt vissza, hogy felvettek-e vagy sem, ebből néhány válaszolt: “Sajnáljuk, nem önre esett a választás...”), behívtak engem néhány interjúra (ezeket akkor tekintem sikeresnek, hiszem ha látom...). Később ennél rosszabb lesz a helyzet, ha nem lesz közben valami tényleges változás. Örüljön, ha van valakinek valamilyen munkája ebben az időszakban. Ettől függetlenül sok kitartást kívánok a sok munkanélkülinek a minél hamarabbi munka találásban!
2020. szept. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
#3-as, sajnos sokan nem tudják mi az igazi munkanélküliség (főleg diplomával, én is most tudom igazán megérteni, miért lehet éhen halni diplomával ebben az időszakban). A lepontozóknak is annyit tudok kívánni: tartsák meg a munkájukat, legyen minden rendben körülöttük, és minél hamarabbi munkahely találást (ha van közöttük munkanélküli)!
2020. szept. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Végezz el egy tovább képzést ami specalizációt ad. Pl baleseti jogász. Közlekedési vagy munkahelyi balesetek mindig lesznek.
2020. dec. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!