Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan dönthetném el, hogy...

Hogyan dönthetném el, hogy átmenjek-e másik iskolába?

Figyelt kérdés

Már hetek óta egyre többször merül fel bennem a gondolat, hogy átmenjek másik iskolába. Már nem érzem itt teljesen jól magamat, viszont azért nem olyan rossz ez a hely, hogy menekülnöm kellene. Nagyon döntésképtelen vagyok.

10.-es vagyok, és egy művészeti gimnáziumba járok. A közösség miatt mennék el a suliból. Igazából annyi történt, hogy aki eddig volt a legjobb barátnőm, összebarátkozott egy másik lánnyal és vele sokkal jobban kijön, mint velem. És én most így nagyon magányos vagyok, és utállok egyedül lenni. Próbáltam nyitni mások felé, de már mindenkinek megvan a maga társosága. Egyébként sem túl jó az osztályközösség, nagyon széthúz és mindenki kibeszél mindenkit. Tehát, ezért mennék el.

Viszont attól hogy a közösség elég rossz, az oktatás meg egész jó. Jófejek a tanárok, érdekesen tanítanak, nem olyan szigorúak. Sok a művészetis tantárgyunk, amiket nagyon szeretek. Viszont egyre rosszabb a közösség. És nem tudom mit csináljak, hogy meddig maradjak még itt, és mikor menjek máshová. Nem tudom, egy új suliban milyen lenne, lehet még rosszabb, de lehet jobb. Annyira nem tudom mit csináljak.



2020. szept. 20. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
A felsorolt dolgok nem valid indokok egy iskolaváltásra. Ha egy olyan osztályba sem tudsz jól beilleszkedni ahol már 2 éve "ismeritek" egymást, akkor egy új iskolában egy vadidegen osztályközösségben megint nem lesz könnyebb dolgod. Ha az osztályodban egyedül vagy, ott van még az évfolyamod vagy bárki más az iskolában akivel el lehet tölteni a szüneteket vagy akár az iskolán kívüli időt is. A többi érved pedig egyenesen az iskola mellett szól, ezért ne válts.
2020. szept. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az osztályunkban viszont tényleg mindenki szerint rossz a közösség. Senki nincs, akivel megtalálnám a közös hangot. Volt egy lány, akivel eddig nagyon jóban voltam, viszont ő talált magának másik társoságot én meg egyedül maradtam. Nem szeretek odamenni másokhoz, mert már mindenkinek kialakult a saját baráti köre és azt nem szeretném megzavarni.
2020. szept. 20. 16:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs rá semmi garancia, hogy az új osztályod különb lenne. Az emberek nagy része ilyen, hogy kibeszélik egymást, kétszínűek, pletykásak. Egyébként sem kötelező az osztálytársaiddal barátkoznod. Nekem sem voltak barátaim az osztályomban, mert egyszerűen senkivel se volt semmi közös pontunk, de voltak barátaim máshol. A legjobb barátnőm eggyel alattam járt ugyanabba a gimibe. Aztán jártam az iskolai énekkarba, meg iskolán kívüli foglalkozásra, ott is voltak nagyon jó barátaim. És a szomszédunkban lakó lánnyal is sokat lógtunk együtt.
2020. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel én is így vagyok. A régi osztályomból (még általánosból) vannak főleg barátaim, az egészen más volt, ott nagyon sok mindenkivel jóban voltam, és tartjuk is a kapcsolatot. Az egy nagyon jó közösség volt, egy összetartó osztály. Viszont a mostani már egyáltalán nem ilyen.
2020. szept. 20. 16:21
 5/5 Laylah ***** válasza:
10.-es vagy. A 9. osztályosok csak egy évvel fiatalabbak nálad (ha egyáltalán), és teljesen új környezetben vannak mind. Csemegézz :)
2020. szept. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!