Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem ezt? Mi lehet ez...

Miért érzem ezt? Mi lehet ez ? Valami betegség esetleg ?

Figyelt kérdés

Szóval az van hogy szoktam furcsa dolgokat érezni. .. Pl ha a szüleim vesznek nekem valamit , azt érzem hogy ne költsenek rám annyit mert nem kell. Vagy pl ne főzzenek nekem mert rosszul esik hogy miattam olyan sokat dolgoztak vele és nem kellett volna . Fogalmam sincs mi lehet ez kérlek segítsetek!



16/L


2020. szept. 26. 15:37
1 2
 1/11 TR75 ***** válasza:
80%

lelkiismeret-furdalás?

Bűntudat?

Vagy csak egyszerűen észszerűség?

Nem írtad, hogy ez most bántó érzés, vagy csak eszedbe jut, vagy netalán sokat agyalsz rajta.

2020. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsi .. igazából rossz érzés. .. De nincs miért büntudatnak lennie
2020. szept. 26. 15:49
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hoyg csak a kamaszkor miatt van, mert most tudatosul benned, hogy elég sok munkaba/pénzbe kerülsz a szüleidnek, és valamennyire már szeretnél önállósodni.


Lehet, hoyg javulna a helyzet, ha több mindent átvállalnál részben a szüleidtöl - idönként te is fözhetsz mindenkinek, vagy hasonlók.

2020. szept. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
A 3-as vagyok: de arra is gondolj, hogy ök szivesen adnak neked vagy föznek valamit, mert szeretnek és örömet akarnának neked okozni.
2020. szept. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TR75 ***** válasza:
81%
Hát, ha rossz érzés (és nem amiatt, mert "elherdálták a pénzt", hanem azért, mert RÁD költötték), akkor ez bűntudat vagy lelkiismeret-furdalás. Ebben nem feltétlenül kell racionalitást keresni, tehát gyakran nincs alapja, hogy így érezz. Ilyenkor szokták azt kideríteni, hogy szorongsz-e, depressziós vagy-e, ért-e valami trauma a (közel)múltban és hasonlók.
2020. szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hármas 😊 szoktam , és anyunak is segítek a háztartásban bármikor 😊 meg van egy külön " munkám " hetente egyszer 😅


De tényleg ez már pár éve jelen van és fogalmam sincs mi lehet

2020. szept. 26. 15:57
 7/11 A kérdező kommentje:
Szorongásom évek óta van .....
2020. szept. 26. 15:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Segíts többet.
2020. szept. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Ez lehet depresszió kezdete is - a fiamnál is így kezdödött -, próbálj meg egy jó pszichológushoz fordulni, aki segít rendet tenni a fejedben meg az érzelmeidben.
2020. szept. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előbb inkább a szüleiddel beszéld at, meg a baratnoiddel.
2020. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!