Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy legyek erös, magabisztos...

Hogy legyek erös, magabisztos személyiség?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Igazából eléggé mélyponton vagyok mostanság, nem érzem magam a legjobban.

Igazából soha nem volt olyan sok önbizalmam, de volt egy normális szinten amivel mondjuk meg voltam elégedve, de ennél többet szeretnék. Mostanában megpróbáltam változtatni a kisugárzásomon, de nagyon nehéz. Elfogadni a mai napig nem tudom magamat teljesen. Pedig (ellentmondásos de így van) szép lány vagyok, sokak szerint szebb az átlagnál és szerintem is rendben van a külsöm a stílusommal együtt. Ennek ellenére mégsem ezt sugárzom magamból. Mégse sugárzom, hogy meg vagyok magammal elégedve. Nyár óta próbálok változtatni a hozzáállásomon, gondolkodásomon de egyszerüen nagyon nehéz és mindig visszaesek. Talán eddig 2 hétig tartott az, hogy nagyon magabiztosnak éreztem magamat, és tényleg nagyon nagyon jól éreztem magamat a börömben amit nyílván mások is megéreznek. Igazából egy elég szociális ember vagyok és vidám de nem valami magabiztos a lelkem mélyén, csak felszínesen. Annyit kezdtem agyalni ezen az egészen, hogy olyan szinten túlzásba vittem ezt az egészet, hogy eljuttam egyszer odáig hogy nem mertem emberek közé kerülni és borzalmasam szorongtam az iskolában is. Nagyon kikészültem és sírtam is. Ez abszolút nem én vagyok. Igazából azért szeretnék változni, mert nagyon túlgondolok az életben mindent ami valószínüleg a fö probléma. Ebböl adódóan nagyon sok gondom, nehézségem származik az életben. Hiába van, hogy más életmódot próbálok élni, vagy új dolgot csinálni, az egész csak rövid ideig tart. Tényleg szeretnék egy erös, magabiztos lány (késöbb nö) lenni az életben akinek nagyon jó kisugárzása van. Ha átgondolom mindig hogy mim van az életben, vagy miket értem el eddig mindig rájövök, hogy semmi okom arra hogy ne legyen önbizalmam, de sajnos ezek a gondolatok nem tartanak sokáig és túlságosan tudatos. :(



2020. okt. 8. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Gondold végig, az elején, miért érezhetted, hogy nem vagy megelégedve magaddal. Nem csak a külső meg a stílus jellemez valakit. Ha ezekkel meg voltál elégedve, az nem jelenti, hogy valami más nem lehetett. Én úgy értettem, hogy te nem érted miért nem vagy megelégedve mgaddal és az ebből származó magabiztosság hiányodat próbáltad kompenzáni, hogy milyennek kéne lenned. És mivel nem tudod miért nem vagy belül az, félsz, hogy megtörik a felszín. És ezt gondoltad túl. És szerintem azért nem működik ez az egész, hogy más életmódot élsz, meg milyennek kéne lenned, mert nem a problémát oldod meg, hanem csak próbálod elfedni. Mintha nem takarítanál ki, hanem berugdosnád a bútor alá a koszt. De ez nem tartós megoldás. Én szerintem már alapból nem jó az a hozzáállás, hogy milyennek kéne lenned. Mert az a helyzet, hogy olyan vagy, amilyennek lenned kéne. Olyan nincs, hogy az adott szituációkra máshogy reagálsz, mint ahogyan lehetséges lenne, olyan van, hogy nem veszel minden tényezőt figyelembe. Tehát lehet, hogy a külsőd és a stílusod életkörülményeid vizsgálata azt mutatja, hogy magabiztosnak kéne lenned, de ha te nem vagy az, akkor abból nem az következik, hogy nem jó valami veled, hanem, hogy nem vizsgáltál meg mindent. Olyan ez, mint egy matekpélda, aminek van megoldása, mondjuk egy másodokú egyenlet, de a diszkrimináns negatív, és te azt látod, hogy nincs megoldása, nincs gyök, de van neki, csak nem a valós számok halmazán, amit te meg nem vizsgáltál meg mondjuk. Na béna példa, de ez is valahogy így van. Én nem tudom ez a túlgondolás hogyan alakult ki, de azt tippelném, hogy te nem értetted, hogy ez hogyan lehet, hogy nem vagy magabiztos és ezért a választ keresve gondoltál mindent túl. Amit leírtál az alapján úgy látom ez is kialakult, egy következmény, és , most már emiatt is romlott az önbizalmad, de kezdetben nem ez indította be. Mindenesetre, ha te ezt úgy érzed, hogy ez a problémád oka, akkor ezen mindenképp próbálj változtatni, mert zavar téged. Még akkor is változtass rajta, he nem lesz tőle nagyobb önbizalmad. Erre én saját tapsztalatból azt utdom mondani, hogy a túlgondolást úgy nem igazán hatásos kordában tartani, ha azt mondod többet nem gondolod túl, legalábbis nekem nem működött így. Nekem az segített, hogy amikor így túlgondoltam, akkor a túlgondolást is még túlgondoltam. Mint amikor negatív számot negatívval szorzol és az eredmény meg pozitív lesz.
2020. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon kedves vagy ☺️ Igazából lehet már itt inkább az önértékelésemmel van baj. Gyakran érzem, éreztem azt, hogy mások többek nálam és én egy szerencsétlen vagyok. A fiúk nem próbálkoznak nálam, nem érzem hogy elég figyelmet kapok másoktól. Igazából a barátaim se érzékeltetnék velem hogy tisztelnek vagy értékelnek egyáltalán. Állandóan a hátam mögött mondanak minden dicsérö szót. Az hogy csinos vagyok vagy szép mindig csak a hátam mögött mondják az osztálytársaim/barátaim. Nincs annyira sok barátom se, mert míg én mindent beleadok egy baráti kapcsolatba addig a másik félnek nem jelentek annyit. Most is itthagyott a legjobb barátnöm 2 év után mintha semmit nem jelentenék neki. Hiába gondolkozok miért érezhetek így, 1000 féle oka lehet. Akár a nevelés vagy genetika. De nem akarok így élni
2020. okt. 9. 18:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A barátaid, akikről úgy érzed, nem mutatnak elég törődést, ők csak feléd nem mutatják ezt, és mondjuk másik barátjuk felé igen?
2020. okt. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, egyértelmüen. Például a baráti körünkböl mindenkinek szerveztek meglepi szülinapot, de nekem eddig soha semmit. Annak örültem ha maguktól emlékeztetés nélkül felköszöntöttek. Ez elárul szerintem mindent, hogy mit éreznek irántam.
2020. okt. 9. 20:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze hozzájárulhat az is, hogy megint túlgondolom, de ez azért eléggé egyértelmü.
2020. okt. 9. 20:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Hát igen. Ennek az a két oka lehet, hogy 1 valamiért az jött le nekik, hogy neked nincs ilyenekre igényed. Kettő nem tartanak olyan szoros barátnak. Szerinted melyik lehet? A második?

2020. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából a csajszikkal napi szinten együtt vagyunk hisz osztálytársaim. Bármi bajuk van mindig meghallgatom öket és segítek nekik. Az egyik lány pl pont hozzám áll a legközelebb. Még annak is tartottak akit a legkevésbé se érdekelnek az érzelmes dolgok. Én általában több szempontból is próbálom értelmezni a dolgokat, de egyszerüen úgy érzem nem érdemeltem ezt ki
2020. okt. 9. 20:50
 8/9 anonim válasza:

tudom,hogy kicsit később írok, de ezért remélem nem köveztek meg :D



Szerintem tereldd el a figyelmedet erről az egészről ( pl.: hobby, barátok)és hidd el a jól érzed magad a testedben az kívülről is látszani fog.


Ezen ne stresszelj, csak élvezdd az életet!

2020. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
előző vagyok már csak azt szeretném írni, hogy ha azt csinálod amit a kedved tartja attól elég jó kisugárzásod lesz. És hidd el a lelked mélyén még mindig ugyanaz az erős személyiség vagy, csak meg kell találnod
2020. nov. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!