Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha én vagyok a...

Mit csináljak, ha én vagyok a család szégyene?

Figyelt kérdés

A szüleim mind a ketten ügyvédek, jól menő és elismert irodájuk van.

A bátyámnak két diplomája van, 3 éve Koppenhágában él.

A nővérem tavaly végzett az orvosin, ahol négyesnél rosszabb jegye sosem volt, versenyeket nyert és már dolgozik, teljesen rendben van az élete.


Aztán itt vagyok én, aki 22 évesen nem tud magával mit kezdeni... A szüleim után én is szerettem volna jogász lenni, arra az egyetemre jelentkeztem, ahol ők is végeztek anno. Középiskolában nagyon jól tanultam, 15 évesen felsőfokúztam angolból például, szóval tényleg nem az a fajta gyerek voltam, aki ült és bambult az órán. Aztán elkezdtem az egyetemet és egyszerűen nem ment. Vagyis nem az, hogy nem ment, hanem bukdácsoltam, az első félévben a legjobb jegy, amit vizsgán szereztem, a hármas volt. Közben a legjobb barátnőim IM, meg szakmai ösztöndíjasok mellettem, TDK-ra jelentkeznek stb. Tavaly ez már annyira sok volt, hogy a vizsgaidőszak után, februárban passziváltattam is a tavaszi félévem, mert egyszerűen úgy éreztem, hogy összeroppanok.

A vírus miatt kb végig otthon voltam és akkor úgy éreztem, hogy jól vagyok és képes leszek folytatni a sulit, de most, hogy itt vagyok megint, azt érzem, hogy kevés vagyok ehhez.

Elvont példa, de úgy érzem, mintha egy gyors sportkocsi lennék, ami simán megy 260-nal is, de valamiért mégsem indul be a motor most.


A családom nem érezteti velem, hogy gond lennék, meg anyáék is azt mondják, hogy nem baj, ha csúszom, csak végezzem el, meg hogy képes vagyok rá, tegyem oda magam stb. De mégis rossz, hogy ők sikeresek, haladnak az életben, én meg szenvedek.


2020. okt. 14. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is engedd el ezt az önostorozást! Miért lennél a család szégyene? Csak akkor lennél méltó a családod elismerésére, hogyha egy törtető karrierista valaki lennél? Nem való az mindenkinek. Én is hasonlóan éreztem magam anno, mert míg apám 2 diplomás volt, a húgom főiskolát és 2 nyelvvizsgát is végzett, addig én maradtam az OKJ+érettségi szintjén.

És mi történt? Forog a föld, van megélhetésem, nem is rossz. Az emberi kapcsolataim túlnyomó részében elismernek. Kell ennél több?

Egyszerűen azt érzem, hogyha letettem volna "3 egyetemet, meg 5 diplomát és 4 felsőfokú lapsapkás szummakumlaudés nyelvvizsgát"* akkor sem lennék előrébb. Lehet, hogy egy kardot nyelt barom lennék, de jobban nem érezném magamat.



*viccnek szántam ezt a megfogalmazást, mielőtt valaki elkezdene kijavítgatni és belém állni

2020. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj olyat tanulni ami érdekel, nem ami anyádékat érdekli. Nem lehet egy életen át olyan szakmában sikeres lenni, amit nem szeretsz.
2020. okt. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De éppen ez az, hogy úgy érzem, a jogon kívül más nem érdekel, máshol nem állnám meg a helyem.

Az ilyen, hogy orvos, gyógyszerész kizárva, mivel a vértől rosszul vagyok, a kémia pedig sosem ment.

A reál tárgyak sem voltak a kedvenceim gimiben, ezért ahol matek, fizika kell, az is sztornó (pedig pl. a belsőépítészet mindig érdekelt).


Maradtak a humán tárgyak és a nyelvek, abból is leginkább az angol. Amit ma már szinte mindenki beszél, tehát nagy értéke nincsen. Ezért akartam a jogot, mert valami olyat akartam, ami tényleg tudást igényel és nem csak rámondják az emberek, hogy "jajj büfészak". Plusz a szüleim hozzászoktattak egy bizonyos életszínvonalhoz, amiért nagyon hálás vagyok, de egy tanári fizuból sosem tudnám ezt magamnak megengedni. Úgy meg nem tudnék élni, hogy 30 felett is ők egészítik ki a fizetésem, vagy fizetik a nyaralásaimat...

És mikor mondtam, hogy én is ügyvéd szeretnék lenni, akkor nagyon örültek. Nem erőltették soha, de korábban az apám megjegyezte többször, amikor még nem voltam biztos a jogban, hogy nem igaz, hogy három gyerekük van és nem lesz kire hagyniuk az irodát, meg hogy egy élet munkáján kell majd túladniuk. Aztán mióta itt tanulok, mindenki azt várja, hogy majd később én veszem át. Ez a cél persze, de mikor mindenki kérdezget, hogy mikor végzek, mikor kezdek ott dolgozni, akkor rossz beismerni, hogy csúszok és hogy mennyire bizonytalan vagyok.

2020. okt. 14. 21:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy valakinek túl erős az egyetem, a jog pláne nem egyszerű. Mi lenne ha elvégeznéd a jogi asszisztenst és amikor majd továbbviszed az irodát, felveszel jogászokat?
2020. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én azt a szégyent nem élném túl... Nem nézem le őket, meg semmi, de magammal szemben esne rosszul, ha így "visszavonulnék".

Nekem ez a passziváltatás is rossz ötletnek tűnt, hogy akkor majd biztos mindenki erről fog beszélni, kérdezni, de aztán szerencsére jött a vírus és az volt a természetes, hogy mindenki hazament, így a kutyának nem tűnt fel, hogy nekem nincsenek előadásaim/vizsgáim.

2020. okt. 14. 21:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De ha nem megy és nem tudod megcsinálni, akkor valami mást kell kitalálni. Értem én, hogy szarul néz ki ha csak jogi asszisztens vagy, de az irodát attól még tudod vezetni, hogy nem vagy jogász. Ismerek olyat, akinek nem ment, vagy 10 évet szórakozott az egyetemen, utána kirúgták, apuka valami top ügyvéd, gyakorlatilag egy érettségije van a srácnak és nem túl jó munkalehetöségei vannak.

Próbáld meg még egyszer, de ha nem megy, akkor hagyd a fenébe és kezdj valami mást tanulni.

2020. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt mondod te vagy a csalad szegyene. Legalabb valaki vagy. Ha egy senki lennel az sokkal rosszabb lenne. Amúgy is ki mondta, hogy minden igy fog maradni? Nem ismered a rut kiskacsa mesejet? A rut kiskacsából hattyu lett. Lehetsz meg te is a szegyenbol dicsoseg.
2020. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!