Depressziós lennék?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Régóta szorongással küzdök(5éve). Nem tudok megnyílni senkinek mindenkitől elzárkózok emiatt magányosnak érzem magam(nem pár hétig tartó "tini rosszullét"). A családommal nem beszélek a szüleim kritikusak és akaratlanul is lekezelőek tudnak lenni ami az önértékelésemben sokat rontott. Úgy érzem nem vagyok elég jó senkinek se és hogy tőlem bárki találhat jobbat. Időnként rámjön egy olyan alig megfogalmazható érzés hogy minden rosszabb lesz elvesztem az irányítást a negatív érzések terén félek attól hogy egyszer csak összeomlok és nem fogom tudni magam összeszedni mint eddig. (Néha félek a bekattanástól is.) Arról nem is beszélve hogy szociális szorongással is küzdök. Kiváltó okot pedig nem tudok maximum a család és saját magam szabta gátlások.

Vagdosni nem vagdostam magam de gondoltam már rá de még nem jutottam el odáig.

Mit tegyek hogy jobban legyek?



2020. okt. 16. 19:17
 1/7 anonim válasza:
79%
Keress fel egy orvost vagy pszichológust.
2020. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

az átlag tiniknél sokkal értelmesebben beszélsz... én is azt javaslom, hogy menj egy egy hozzáértőhöz!

az intellektusod megvan ahhoz, hogy egy szakember segítségével kilábalhass ebből a hullámvölgyből!

ritka az olyan ember aki - akármilyen idősen - ilyen pontosan látja saját magát!

2020. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Az első két válaszolót olvastam, akiknek a válaszával egyetértek.

Kérdező, nem tudnál szépen, csendben leülni a szüleiddel és megbeszélni velük mindazt, amit itt leírtál?

Ügyelj arra, nehogy bármelyik fél felemelje a hangját. Te magad uralkodj magadon, ha ők emelnék fel a hangjukat, akkor ugyancsak nyugodtan mondd meg nekik, hogy ez a hozzáállásuk Neked mennyire fáj. Mondd, hogy a segítségüket kéred, nem a kritikájukat.

Minden jót, sok sikert és ne csüggedj!

2020. okt. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

A szüleimnek ezt néhányszor megemlitettem azonban annyit kaptam vissza hogy "mindenem megvan mi problémam lehet" "oldd meg egyedül" "nem értem miért érzed magad így" stb..

2020. okt. 16. 21:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbálkozz a szüleidnél újra. Hozd fel nekik mindazt, amit ide leírtál. Nem lehetnek ennyire közömbösek. Mondd meg, hogy nem elég, hogy mindened megvan, de kell az ő segítségük is, mert egyedül nem boldogulsz a problémáiddal. Arra ügyelj, hogy ne fennhéjázva, követelőzve mondd ezt nekik, hanem kérőleg.
2020. okt. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben megpróbálom:)
2020. okt. 17. 08:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2020. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!