Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak én vagyok ezzel egyedül...

Csak én vagyok ezzel egyedül vagy nektek is a másik nem néha megfoghatatlannak tűnik? Miért van ez?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és van fiú testvérem, szóval nem kéne, hogy ilyen földönkívülieknek vegyem a fiúkat, de mégis ez van. Nagyon rossz és hiába próbálok rá "emberként" tekinteni és nem "fiúként", hiába mantrázom ezt magamnak, nem megy. Egyszerűen nem értem...amikor pl. a barátnőimmel beszélünk és egyszer csak odajön egy fiú is beszélgetni ilyen tök normális dolgokról, mindig olyan furcsán érzem magam, hogy basszus...neki is vannak hasonló gondolatai mint nekem?? Pedig tudom, hogy persze, ez tök normális, mégis meglepődöm valahol. A másik meg, hogy lehet emiatt, de annyira nem tudok fiúkkal beszélgetni (nagyon cringe lesz nem tudom miért), barátkozni, semmi, hogy nagyon rosszul érzem emiatt magam.

2020. nov. 17. 00:33
 1/3 anonim válasza:
100%
Tippem sincs mit mondjak egy lánynak, inkább eljöttem mérnöknek tanulni és majd veszek egy kutyát
2020. nov. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem értelek. Én meg szöges ellentéted vagyok, mert én meg mindig is ugyanolyan jól kijöttem a lányokkal, mint fiúkkal. De annyira, hogy egyszerűen én el is feledkeztem róla, hogy a nőknek lehetne udvarolni. És annyira jól elbeszélgettem zsigerből lányokkal is, hogy haverok mindig kérdezték, hogy nekem mindenki tetszik-e. Mondom nem, miért? 0.0 Csak beszélek velük, bármilyen furcsa, ők is emberek. 🤷‍♂️


Szóval nem értelek, hogy őszinte legyek.

2020. nov. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezzel az a helyzet, hogy a fiúk agyát egy hormon átprogramozza egy hónappal a születésük előtt.

Emiatt aztán kicsit másképp működnek, mint a lányok.

Az értelme ennek az, hogy ha ketten kétféle szempontból képesek megragadni egy problémát, akkor sokkal jobban boldogulnak vele.

Ellene pedig az szól, amit te is írtál: ha már nem értik meg egymást, akkor az egész nem működik.

Úgyhogy az élet ezt belőtte: a férfiak és a nők azért sokszor képesek megérteni egymást, és sokszor képesek együtt is dolgozni valamiért.


Egy életszerű példa, ha 20 nő közül az egyiknek van valamilyen problémája:

sokan nagyon együttérzőek vele - de megoldódni akkor fog, ha a képbe kerül egy férfi is.

(Persze előfordul olyan is, hogy maga megoldja a problémát, vagy segítséget kap, én most nem ezekről beszélek. Nőktől inkább együttérzést lehet kapni, a férfiak vannak kihegyezve a problémák megoldására, ők meg nem tudnak olyan jól együttérezni.)

2020. nov. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!