Pszihopata vagyok?

Figyelt kérdés

Az van, hogy szerintem valami nagyon nincsen rendben velem, már régóta. Pár hónapja észrevettem, hogy a pszihopaták jellemzői nagyjából passzolnak rám. Akkor kezdtem komolyabban utánaolvasni ezeknek a dolgoknak. De még mindig vannak kétségeim. Igazából valahol megnyugató lenne ha az lennék, hiszen magyarázatot adna a "különleges" viselkedésemre. Valahol meg megrémít.

Családi háttér is beleillene a képbe, alkoholista apuka, szintúgy pszihopata jellemzőkkel...

Kiskoromban is problémás gyerek voltam, ha akartam valamit, addig küzdöttem érte amíg meg nem szereztem, az ehhez vezető út nem nagyon számított.

Jelenleg tizedik osztályos gimnazista vagyok, és meggyűlik a bajom a társadalomba való beilleszkedéssel. Az osztálytársaimmal nem állunk igaazán közel egymáshoz, és vagyok az a "fura csaj, aki szépen rajzol és akinek olyan beteg viccei vannak". Kollégista vagyok, a szobatársaimmal többnyire jó viszonyban vagyunk, de semmit nem tudnak arról, ami bennem lejátszódik, legfeljebb részigazságokat, amiket nagyjából mindenki lát akivel huzamosabb időt töltök együtt. A családommal pedig kifejezetten rossz a viszonyom. A féltestvéreimmel anyával, és a nevelőaukámmal élek együtt. Nélkülem ők lennének a tökéletes boldog család. Ritkán beszélek velük, általában egész nap a szobámban gubbasztok. Nem mondanám hogy szeretem őket. Csak arra vagyok jó nekik, hogy elvégezzek pár házimunkát. Sosem érdekelte őket hogy mi van velem. Megérteni sem próbáltak soha, mindig azt hajtogatják hogy változzak meg, vagy költözzek apámhoz.

Akármilyen meglepő, ennek ellenére vannak barátaim. Ők az egyetlenek, akik nagyjából tudnak erről az egészről, és mégsem löknek el maguktól. Azt mondták, hogy úgy szeretnek ahogy vagyok. A kis baráti csapatunkban valamilyen szinten mindenki deffektes. Elfogadjuk egymás hibáit. Ők az egyetlenek, akiket őszintén tudok szeretni. És mikor velük vagyok, teljesen máshogy viselkedem. Akkor érzek valamit. Ezt leszámítva teljesen üres vagyok. Az érzéseim nagy részét csak megjátszom, hogy többé kevésbé normálisnak nézzen a környezetem. Azt vettem észre, hogy bármilyen érzelmes szituációban valamiféle testi reakcióként végigfut a hátamon a hideg. Ugyan teljesen érzéketlen vagyok, de ami a dühöt illeti, semmi önkontrollom nincs. Gyakran dühből visszavágok olyan helyzetben, ahol egyébként semmi értelme, vagy tönkreteszek valami tárgyat a környezetemben. Vagy magamat bántom. De ez utóbbi ritka. Aztán a düh magától elszáll. Humorom is van, méghozzá elég sötét. Olyan dolgokon képes vagyon nevetni, amin más inkább sírna. Jellemző rám a szarkazmus és az irónia.

Van, hogy a saját érdekemben hazudok másoknak, nem vagyok rá büszke, de bűntudatom sincsen. Úgy igazából semmi miatt.

Egyáltalán nem undorodom a vértől, sőt. Valamiért megnyugtat a látványa. Gyakran fantáziálok gyilkosságokról, hogy utána hogyan tüntetném el a nyomokat, stb. Az álmaim egyébként nagyon durván részletesek, és körülbelül minden másodikban megölök valakit. Lány létemre rajongok a fegyverekért, nem a lőfegyverekért, inkább a késekért, és a különféle pengékért. Néha mikor végigmegyek sötétben az utcán, azt kívánom bárcsak valaki megtámadna, vagy beszólna, csak az adrenalin kedvéért.


Hát, nem igazán vagyok benne biztos, hogy ezt a hosszú monológot akárki is végigolvasná önszántából, de azért reménykedem.


Üdv.: "a fura gimnazista lány"



2020. nov. 18. 10:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam. Jó lenne, ha egy szakemberrel tudnál minderről beszélgetni. Én teljesen laikusként úgy látom, a baj az lehet, hogy nem kapsz szeretetet azoktól, akiktől feltétel nélkül meg kellene kapnod azt. Nem csoda, hogy a barátaid között "teljesen máshogy viselkedsz". Próbálj találni valakit, akiben megbízol, és ért is a lélek rejtelmeihez!
2020. nov. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem biztos, hogy ezek arra utalnak, hogy pszichopata vagy. De nem tudom, nem vagyok pszichológus. Ha a diagnózist szeretnél, szakemberhez menj. Én csak ezt akartam mondani, hogy ennek a viselkedésnek más oka is lehet. Ebben azért vagyok biztos, mert bizonyos részek rám is igazak és én nem vagyok pszichopata, szakember szerint sem. Például azt írod a barátaid igazán szereted. Nem tudom pszichopata képes e erre. De lehet. Aztán, hogy az érzelmi szituáciktól kiráz a hideg. Mért ráz ki tőlük? Van ahol ezt én is tapasztalom, ezért kérdezem tőled. Engem például a mély szeretetről ráz ki. Egyébként te vágynál arra, hogy megértsenek? Miért zavar ez az egész szituáció? Mi zavar benne, gondolom az, hogy nem tudsz beilleszkedni, az mindenképp. És ebben mi zavar? Szükdéged lenne valakire, aki megért, vagy csak félsz, hogy nem lesznek kapcsolatid? Mindkettő? Amúgy még annyit akartam, hogy az elején mondtam vennem is vannak hasonló dolgok. Pl, amit írtam már, hogy vannak érzések amiktől kiráz a hideg, sőt olyanok amiket fel se tudok fogni, mert soha nem éreztem. Néha rám is rám jön ilyen düh izé, bár társaságban soha. Ott én is színlelek és azzal szerintem nincs gond. Inkább színlelj, minthogy érzéketlen legyél másokkal. A legjobban amúgy a morbid humor és az erőszak vágya a közös bennünk. Mivel nekem elég durva gondolataim vannak, mármint a barátaiméhoz képest, ezért 1 annyira nem beszélek róla. Kettő én ezt az egészet, az állapotom azt elviccelem. Nekem ez segített beilleszkednem. Mert így nem ijeszti meg a többieket, csak annyit látnak, hogy valaki akinek kicsit groteszk a humora. Talán próbáld meg te is. Nem tudom.

Jah, és én is lány vagyok.

2020. nov. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Az első két választ elolvasva (meg a kérdésedet is végig) csak annyit tudok írni, hogy menj el pszichológushoz. Nem vagy pszichopata (szerintem), de szakember segítségére szorulsz. Ne irtózz a pszichológustól, mert azért tanult, hogy másokon segítsen a lelki bajaik megoldásában.
2020. nov. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat, sokat jelent. Pszihológushoz sajnos nem fotdulhatok, a szüleim hallani sem akarnak erről. Kiskorú vagyok, szóval mindenképpen kell az ő beleegyezésük is.
2020. nov. 18. 13:59
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
És mit szeretnél? Mit akarsz elérni? Miért írtad ki a kérdést? Szeretnél teljesen megváltozni, vagy szeretnél részben megváltozni, vagy szeretnél ilyen maradni úgy hogy a társaságban ne legyen gondod, vagy semmit se akarsz változtatni csak ki akartad írni magadból? Egyébként iskola pszichológushoz is kell szülő?
2020. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy kettes voltam
2020. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy úgy konkrétan mi volt ezzel a kérdéssel a célom, talán csak le akartam írni őszintén hogy mi van velem. De az is igaz, hogy kicsit részben szenvedek ettől az egésztől, és meg akarok változni, egy másik részem viszont szeret ilyen lenni. Szóval magamat sem nagyon értem. Meg kíváncsi voltam "kívülállók" véleményére erről az egészről. És igen, sajnos az iskolapszihológushoz is kell szülő, régebben már utánajártam.
2020. nov. 18. 14:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Megint kettes vagyok. Mik azok a tulajdonságaid, amiket meg akarsz tartani? Mik amiket szeretsz ezek közül. Miben nem akarnál változni? Igazából gondolom azért szeretnél változni, mert akadályoz a beilleszkedésben. Melyik része akadályoz? Mi miatt vagy te a fura lány? Tudom leírtad fent ezt a sok mindent, de ha lista szerűen konkrétan meg kéne mondanod, mik ezek, akkor melyikek? Aztán gondolom van metszet is. Van olyan tulajdonság amit megtartanál, de akadályoz is. És milyenre kéne változnod? Oké, hogy normálisra, de az milyen. Mert a normális elég tág fogalom, és ezt az állapotot is el lehet úgy adni közösségben, hogy normálisnak higgyenek. Nem tudom belőle mit érzel, mi miatt szenvedést és mennyire? Mi okoz szenvedést, az, hogy te vagy a fura a lány, hogy közösségben nem tudsz jól színleli, vagy ez a semlegességed is szenvedést okoz?
2020. nov. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Pl a legrosszabb ez egészben az érzések és az empátia hiánya. Folyamatosan hátrányban vagyok ezek miatt a dolgok miatt. Viszont van egy jó oldala is, hiszen nem bőgöm el magam minden egyes alkalommal ha véletlen eltaposok egy hangyát :D A bűntudat hiánya sem egy annyira rossz dolog, sokkal nagyobb ezáltal az "eszköztáram" mint másoknak. Viszont ugye azt mondanom sem kell, hogy habár ez nekem csak jó, a kapcsolataimra, és másokra nézve annyira nem... Szóval nem nagyon tudnám konkrétan megmondani hogy mi az, amiben változni akarok. Bár azt is inkább csak a környezetem akarja hogy változzak. Én el tudnám fogadni magamat úgy, ahogy vagyok, feltéve ha a családom emberként bánna velem. De ez ugye sosem fog megtörténni. Szóval igen, a legrosszabb az egészben az, hogy mindenki utál.Tudom hogy az egész elég ellentmondásos, de remélem azért sikerül kihámozni belőle a lényeget.
2020. nov. 18. 14:51
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg meg vagy győződve arról, hogy Téged mindenki utál? Azért, mert páran kimutatták vagy mondták, még nem biztos, hogy ez mindenki.

Nagyon bőven jellemezted magad. Tudod, hogy min kellene változtatnod, még ha néha bizonytalankodsz is. Döntsd el, hogy milyen LÉNYEGES tulajdonságokban térsz el nagyon az átlagtól és ezt rázd le magadról. Úgy látom, hogy Te erre pszichológus segítsége nélkül is képes vagy. Lebegjen a szemed előtt, hogy mindenkinek úgysem lehet megfelelni.

Nézetem szerint a #2 válaszoló nagyon jó tanácsokat adott (talán pszichológiát tanul?).

Sok sikert!

2020. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!