Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy mindenben...

Miért van az, hogy mindenben másképp gondolkozok, mint a többi ember?

Figyelt kérdés

A többi ember sem ért meg engem semmiben és én is képtelen vagyok őket megérteni.

Mindenről pont fordítva gondolkozok, mint mások.

Az én véleményem eddig mindenben kisebbségi vélemény volt- már ha nem egyedüli vélemény.

Mások is így látnak engem, nem csak én gondolkozok így magamról.

Természetesen nem is vagyok népszerű, nem látnak szívesen engem sehol...

Egyszerűen nem fogad el engem senki, mert mindent másképp látok.

Miért vagyok ennyire más, mint minden ember?

Tehetek erről?

Ilyen emberekre is szüksége van a világnak, vagy én így teljesen felesleges vagyok?

Van esélyem valami jót kihozni ebből?

Ha igen, akkor hogyan?

Mit tegyek, amikor nem ért meg engem senki?

Lehetek így valaha is boldog?

Van ennek valamilyen oka, hogy én ennyire különc vagyok?

Vagy csak véletlenül alakult ez így?

Ez csak átok tud lenni, vagy egyszer még lehet, hogy hálás leszek ezért?

Vajon tényleg nem szeret engem senki?

Tényleg kitaszított vagyok ebben a világban, vagy csak én érzek így?

Tehetek valamit mindez ellen, vagy én már örökre különc maradok?

Mégis miért alakult ez így?

Köszönöm a segítségeteket!



2020. nov. 22. 16:10
A kérdező szavazást indított:
Az olyan emberek feleslegesek és értéktelenek, mint én.
Pont ugyanannyit érek, mint bárki más.
Többet, vagy másképpen gondolkozok, mint mások.
Egyáltalán nem gondolkozok.
Lelki sérült vagyok.
Az olyan emberek viszik előre a világot, mint én.
Nem vagyok különc, csak én érzek így.
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem mondanál arra egy példát hogy mit látsz másként mint mások?
2020. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy Aspergeres vagy...
2020. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nehéz ezt megfogalmazni, mert ha a legfontosabb példákat leírnám, szerintem az emberek többsége nagyon csúnya dolgokat írna nekem, az apróbb példákon pedig csak nevetni lehet.

Nem szeretnék felháborítani senkit.


Én lényegében mindenben teljesen másképp gondolkozok.

Ha itt felsorolnék mindent, akkor kiteljesedne a kép és őrültnek tartanátok.

Szinte szégyenlem magam emiatt.


Néhány dolgot azért megpróbálok értelmesen leírni.

Nagyon hosszú lesz és szörnyű dolgokat fogok a vége felé leírni.

Ha nem szeretnétek, inkább ne olvassátok el!



Valahol el kell kezdeni...

Az egyik furcsaságom az, hogy nagyon magányos természetű vagyok, nem szeretem, ha például összefutok egy ismerősömmel a városban.

A legszívesebben láthatatlanná válnék ilyenkor, csak, hogy köszönnöm se kelljen neki.

Valamiért nem szeretem az embereket.

Empátiát sajnos egyáltalán nem érzek.

Ha a tévében valamilyen szörnyű tragédiáról hallok, nem foglalkozok vele.

Szeretnék megváltozni, de sajnos nem vagyok képes erre.


Elég elviselhetetlen jellemem van, ezt mindig is arra próbáltam meg ráfogni, hogy nagyon haragszok az egész világra, mert kisgyermek koromban vertek engem a szüleim.

Sajnos valószínűleg hosszú évek után ez már nem mentség semmire.


Úgy érzem, hogy én bármilyen szörnyűséget képes lennék megtenni.


Az egyik legfőbb elvem az, hogy a világban nincs jó és rossz, mert minden csak nézőpont kérdése.


Gyakorlatilag egy kitalált, tökéletes álomvilágban élek, a valóság pedig elviselhetetlen számomra.

Ha épp álmodozok és valaki kizökkent engem ebből, azzal nagyon nagy fájdalmat okoz nekem. Ilyenkor végtelen haragot és gyűlöletet érzek az illető iránt.

Az eszemmel tudom, hogy nem rosszindulatból tette, de a lelkem mélyén azt érzem, hogy direkt bántani akart engem.


Sajnos szinte mindenkiről csak rosszat tudok gondolni, úgy érzem, hogy mindenki gyűlöl engem, csak nem merik nekem megmondani.

Nem tudom, hogy mennyi igaz ebből.

Azt már rengetegen mondták nekem, hogy nagyon furcsa vagyok, de azt nyíltan senki sem mondta a szemembe, hogy gyűlöl engem- egy ilyen vallomáshoz szerintem csak én lennék elég gátlástalan.


A gonoszságomon kívül nagyon erős hangulatingadozásaim vannak.

Az egyik pillanatban még zokogok, majd egyszer csak eszembe jut valamilyen ostobaság és pár másodperc alatt elkezdek nevetni.


Nagyon hirtelen haragú vagyok, hamar elkezdek üvöltözni, ha valamilyen apróság felbosszant és nem bírom tovább.


Semmiségekkel is könnyen fel lehet engem mérgesíteni, képtelen vagyok elviselni például ha hangos valami.


Egyszerűen nem vagyok emberek közé való.

Az állatokat szeretem, a legjobb barátnőm egy macska.

Számomra ő a második legfontosabb élőlény a világon- magamat fontosabbnak tartom még nála is. De ha a macskámnak valamilyen baja esne, abba belepusztulnék.

Az emberekhez viszont egyáltalán nem kötődök.

Barátaim nem voltak soha- talán jobb is így.


Kerülöm az embereket, mert nagyon félek, hogy belém fognak taposni.

A lelki fájdalmat képtelen vagyok elviselni, a testi fájdalmakat viszont nagyon jól tűröm.


Testileg nagyon edzett, szívós vagyok.

Minden nap kettő órát futok.

Az átlagos emberek számára ez rettentően soknak tűnik, de én képtelen vagyok elfáradni.

A futásban találtam csak meg a vígaszomat.

A rengeteg sportolás mellett is elég számomra napi három óra alvás, beteg pedig legalább egy évtizede nem voltam.

Nekem az sem fájt igazán, amikor eltörött a karom.

Mostanában, mínusz egy-két fokban is rövidujjú pólóban futok kint a szabadban kettő órán át.


Lényegében a nagyon erős testem egy törékeny és gonosz lelket próbálna megvédeni- de nem képes erre.


Lelkileg gyakran a semmiért élem át a világ legnagyobb bánatát.

Szeretnék valahová tartozni, de nem vagyok erre képes.


Mindig is arról álmodoztam, hogy hátha jönni fog egy másmilyen világ, például egy szélsőséges politikai rendszerrel, hátha ott elfogadnak majd engem, talán ott tudnék a kegyetlenségem által érvényesülni.


Egy normális világban én nem vagyok képes beilleszkedni, boldog lenni pedig még inkább nem.


Rengetegszer van, hogy eszembe jut, ahogyan bottal vert és rám köpdösött anyám, sokszor ezzel is álmodok.

Ilyenkor végtelen gyűlöletet érzek mindenki iránt, akinek nem kellett ezt átélnie.

Gyakran arról álmodozok, hogy bosszút állok az egész világon és az embereken ezért.

Nem tudok abba beletörődni, hogy ez megtörtént velem.


Sajnos szinte felsőbbrendűnek érzem magam amiatt, hogy ezt kibírtam.

Testileg erős vagyok és szerintem értelmes is- az iskolában úgy voltam mindig is kitűnő tanuló, hogy soha nem tanultam semmit.

Amit egyszer elolvasok, azt egy életre meg is jegyzem- ugyanígy nem felejtem el azt sem, ami megtörténik velem.

Én nem tudok megbocsátani semmiért.


A legszörnyűbb ember vagyok a világon.

Magasan túlszárnyaltam a leghíresebb gonosztevőket is, akiket sajnos a példaképeimnek tartok.


Nagyon fiatal vagyok még, de úgy érzem, hogy így nincs jövőm nekem.


Nem látok a problémámra megoldást.


Bocsánat, hogy hosszan írtam erről, nem tudom, hogy jó ötlet-e ezt a kommentet egyáltalán elküldenem...


Most már mindegy.

Nem veszíthetek semmit, így elküldöm.


Légyszíves ne írjatok nagyon bántó dolgokat nekem!


Vagy már mindegy is...

Amit megérdemlek, azt meg is kell kapnom egyszer.

2020. nov. 22. 17:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Végigolvastam, amit írtál magadról. Először is hadd mondjam el, hogy szerintem te ugyanúgy érdemes vagy mindenre, amire a többi ember is. Az, ahogy gondolkodsz, ahogy látod a dolgokat, nem tesznek kevesebbé náluk, nem tesznek mássá, különccé. Én érdekes embernek gondollak a leírtak alapján, és biztos vagyok benne, hogy nem gyűlöl mindenki.


Azt tudom ajánlani, hogy beszélj valakivel, egy pszichológussal talán, arról, ami történt veled! Akár ezt a kommentet is felolvashatod neki, megoszthatod, miért érzed magad különcnek. Nem fog rögtön rád olvasni egy random diagnózist, azt hiszem, nem is ez a cél, hanem, hogy megkapd a segítséget, amire szükséged lehet - és választ is kaphatsz a kérdéseidre, amiket feltettél.


Természetesen te döntesz arról, mit teszel, én ezt javaslom.

2020. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

"Sima" antiszoc személyiségzavar esetleg skizofrénia. Semmi "extra":) Ha zavar, akkor pszichiáter, ha nem akkor nem kell vele foglalkozni. Az biztos, hogy ha egy macska lenne a legjobb barátnőm, akkor én is gyanakodni kezdenék:)


Ezek szerint nincs testvéred vagy ilyesmi. Családdal milyen a viszony?


Egyébként fiatalon ez előfordulhat, szerintem nem is annyira kóros. Valami ilyesmi voltam én is fiatalon. El kéne kezdeni mások fejével gondolkodni, ha kicsit szeretnél beilleszkedni.


A futásért maxi riszpekt, ma én is 2,5 órát futottam:) Nem könnyű dolog ilyen időben. Ez azért jó irány, mert leköt és kevésbé bántanak ezek a gondolatok.

2020. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy gyerek szeretet nélkül nő fel egy ilyen környezetben, ahol csak bántják, nem meglepő, ha idősebb korára hasonló viselkedés alakul ki nála.


Gyerekként érezhetted ugyebár először, hogy bármit teszel, az rossz, félelemben kellett élned az erőszakos anyukád miatt, és nem tapasztaltad meg a szeretetet és az elfogadást, csak a fájdalmat, félelmet, rettegést.

A személyiségedbe nem tudtak beépülni a pozitív minták, mert nem voltak az életed részei.

A folyamatos bántás miatt nem tudtad megítélni, hogy amit teszel az jó vagy rossz, mert csak negatív reakciókat kaptál. Ezért gondolkodsz másképp.

Egyszerűen nem tanultad meg azt hogy milyen egy szeretetre és elfogadásra épülő kapcsolat, sem a szerepek viselkedését és sem magukat az érzelmek alkalmazását.


Agressziót viszont bőven láttál, plusz ez nálad egy védekezési mechanizmussá vált, amit az elnyomott érzéseid táplálnak.

Az édesanyád által okozott fájdalmat a már magadra haragított környezeteden próbálod levezetni, bosszút állni rajtuk. A magára haragitottat úgy értem, hogy lehet nem tudatosan, de kiprovokálod a környezetedből azt, hogy ne akarjanak téged elfogadni. Ez részedről egy dac is, ha jól gondolom. Ha már senki nem ért meg, és nem fogad el, miért legyél jó? Egyáltalán mi az hogy jó? Ráadásul te hiába viselkedtél régen bárhogy is, mert a végén úgy is csak bántottak.


És sajnos az előzők miatt, 1.hogy nem tudod milyen egy szereteten alapuló emberi kapcsolat, 2.az embereket ellenségként látod, akiken bosszút akarsz állni, ezek eléggé megnehezítik, hogy bárhova is be tudj illeszkedni jelen állapotodban.


És emellett az egy ördögi körforgásban tart benne, hogy bosszúból rossz dolgokat csinálsz, mert így még inkább indokot adsz arra Saját magadnak, hogy úgy érzed, téged senki nem fogad el, de így nem is akar majd.


Azt tudnám javasolni, hogy próbáld meg megismerni saját magad. Megérteni a viselkedésed, az érzéseid, hogy mit miért csinálsz. Figyelni magad. És másokat. Ne a meglévő szűrődőn keresztül, hanem minden előítélet és gondolkodás nélkül. Csak figyelni.

2020. nov. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 B.egyedi ***** válasza:
44%
Istennek számítasz,Ő szeret és még a nagy fájdalmakat,sebeket is betuggya gyógyítani,és mindezek ellenére megtud vigasztal,és át tud ölel,szeretetével és vigasztalásával elhalmozni.Isten szeret,annyira ,hogy az Ő fiát Jézust adta oda érted válságul,aki harmadnapra feltámadt és úgy hiszem imádkozik érted
2020. nov. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Feltehetően a gyerekkorodban átélt traumák miatt vannak ilyen rossz érzéseid az emberek felé és te vhogy ezt úgy próbálod megélni, hogy különc vagy, különleges kis gonosz. Nem vagy az. Túlszárnyalod a legnagyobb gonosztevőket? Na ne viccelj :) Több embert kínoztál meg mint Mengele vagy több embert küldtél a halálba mint Hitler és Sztálin? Vagy állatokat kínoztál? Egyiket se gondolnám.


Menj el pszichológushoz, gondolom te is jobban éreznéd magad, ha kicsit pozitívabban tudnál tekinteni magadra és a világra.

2020. nov. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%
Ez teljesen normális,nem vagyunk egyformák. Ne akarj megfelelni senkinek és semminek. A saját utadat járda,a társadalmi elvárások le vannak szarva.
2020. dec. 7. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!