Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnátok megfogalmazni,...

Hogyan tudnátok megfogalmazni, azt hogy kik vagytok?

Figyelt kérdés

2020. nov. 23. 14:01
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
És a saját szemedben te ki vagy? Csak Isten szemével tudod magad látni?
2020. nov. 24. 12:46
 12/24 B.egyedi ***** válasza:
0%
Áldott vagyok,mert Isten feltétel nélkül szeret,Jézushoz tartozom és megváltott vagyok általa,a talentumok Isten ajándékai,a bölcsesség,és minden jó adomány ,ajándék Istentöl származik és Neki köszönhető
2020. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

> Szóval akkor az emberek többsége csak úgy van az életben, öntudatlanul?


Arra akartunk (tam) kilyukadni kedves kérdező - hogy van valami bennünk mint ember - amit nem veszünk észre. Pedig eleve azok vagyunk.

Tehát beleszülettünk ebbe az emberi testbe, és elkezdtünk gondolkodni. Ezek a gondolatok főleg emlékek a múltból - vagy számítások a jövővel kapcsolatban. A gondolatokhoz aztán érzelmek is társulnak, és az egész egyre nagyobb "sebességre" kapcsol - azáltal hogy egyre idősebbek leszünk (ergo több emlék is lesz).

Csakhogy ezt a személyiséget (mint gondolatok halmaza) hiába figyeljük meg, mert végeredményben az egész változásban van. Sőt mi is irányt tudunk szabni a változásának.

Viszont ha valami változik, akkor arra hogy mondhatnánk azt hogy az vagyunk? Melyik? Amelyik tegnap volt? Vagy amelyik 2 éve? Vagy az vagyunk aki majd holnap lesz? Melyik személyiség vagyunk? A jelenlegi?

Viszont amikor pl valaki meditál, akkor a gyakorlás segítségével le lehet választódni a gondolkodásról.

És mi lesz akkor ha felülemelkedünk a gondolatokon?

A jelen pillanat megélése. Egy üres, unalmas, semmi - de mégsem lehet rá azt mondani hogy semmi. Van egyféle tudatosság. Olyan ami nem függ a gondolkodástól.

Ráadásul ez a "valami" (leírhatatlan tapasztalás) nem jön, és nem megy. Egy végtelen, és időtlen dologról van szó. Maga az egység. Mindennek a forrása.

Na most ezek után, ha azt vesszük hogy van egy részünk ami változik (elme) - és van bennünk (vagy mi vagyunk inkább benne) egy tudatosság - ami nem változik. Akkor melyik vagyunk jobban? Melyik az igazibb/valódibb részünk? Hát nem az amelyik változatlan?

De ezt leírni/elhinni nem kell. Ez minden érző lényben benne van. Csak tapasztalni lehet. Akkor ha nem teszünk a tapasztalás útjába gondolatokat - ez máris világossá válik.

2020. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Vagy akkor ha úgy jobb - ahogy a többiek is írják - Isten az ami bennünk van.
2020. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Értem, de akkor mi van az "én" és a "te" fogalmával? Honnan vagyok én és meddig vagyok én? Meddig érek én? És honnan kezdődsz te?

Ezeket a kérdéseket mindenki feltette már magában. Nincs válasz? Magunk kreáljuk meg az "ént", hogy ne zavarodjunk meg a világban?

2020. nov. 24. 14:17
 16/24 B.egyedi ***** válasza:
0%
Isten teremtette az embert,nyisd ki kedves a bibliádat és ott vannak mindezekre az eszmefutásokra,emberi gondolkozásra a válaszok Istentől
2020. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm B.egyedi a válaszaidat, de én most nem a keresztény vallás nézőpontjára vagyok kíváncsi. Ez is egy lehetséges út, örülök, hogy te megtaláltad magad benne. Minden jót
2020. nov. 24. 15:09
 18/24 anonim ***** válasza:

Igen. Jól látod kérdező. Szerintem is magunk teremtük meg az Én-t, aztán pedig később tévesen ezzel azonosítjuk magunkat.

Viszont ez szükséges is ebben a világban, hiszen egyébként nem tudnánk megfelelően működni. Csak akkor van a baj ha az "én" az egó elkezd túlműködni, és a "saját malmára" akarja hajtani a vizet.

Végeredményben az egész univerzum, és benne minden egy forrásból van - egy tőről fakad. Van ennek egy törvénye (dharma), amiszerint ez az egész rendszer működik. Ha valamit csinálunk az egy "ok" lesz a világban, amiken lesz egy "okozati" következménye (karma). Tehát ha azt vesszük hasonló dolgok térnek hozzánk vissza, mint amit teszünk. (Csak ezt nem vesszük észre az idő illúziója miatt.) Viszont ha így, vesszük akkor ezt az egész világot egymásnak teremtük.

Mindannyian teremtők vagyunk, csak ezt elfelejtettük - és ezért csináljuk ezt a világban amit. Valójában egy végtelen egységben/tudatosságban vagyunk benne, és mindenki a saját szemszögéből szemléli ugyanezt a világot. De ebben az egységben/ürességben keletkezik minden, és múlik is el. Valójában viszont amik igazából vagyunk az már eleve teljes. Nincs hova fejlődnie. Csak ebből az "énes" szemszögből van fejlődés, vagy haladás. Azért mert elfelejtettük hogy már eleve teljesek vagyunk. Hogy bennünk van a teremtő/Isten. Vagyis mi vagyunk benne :)

Valami ilyesmi.

2020. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
*aminek
2020. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A vallásos trollkodás ellepi a netet.


Hogy miért vagyunk a világban? Nem sok mindenért. Alapvetően azért, hogy szaporodjunk.


Ha ezen túl vagyunk, akkor kb azért, hogy a körülöttünk lévőknek kellemes perceket okozzunk. Ha ez is megvan, akkor, hogy ennek örüljünk.


Szóval az a nagyon széles embertömeg sincs nagy tévúton, aki azt mondja, hogy az életnek nem igazán van célja vagy értelme. A célt vagy értelmet mi magunk találjuk ki.

2020. nov. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!