Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem érzek empátiát?...

Miért nem érzek empátiát? Meg lehet ezt valahogyan változtatni? Ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Vagy lehet, hogy így maradok örökre?

Miért vagyok én ilyen?

Van olyan helyzet, ahol ez előnyös is lehet?

Soha életemben nem éreztem empátiát semmilyen élőlény felé, mindig is teljesen közömbös volt számomra mindenkinek a szenvedése.

Hogyan tudnék megváltozni?

Vagy ha megváltozni nem tudok, akkor a jövőmet nézve tudnátok nekem olyan munkákat ajánlani, ahol semmilyen élőlénnyel nem kerülök kapcsolatba?

Meg kellene kímélnem magamtól a világot...

Köszönöm a válaszaitokat!



2020. dec. 5. 17:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Attól mert tudsz érezni alap érzelmeket, még pszichopata vagy. Láttad a Dextert?
2020. dec. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül:

'Az empátiára való képtelenség többek között az Asperger-szindróma, pszichopátia, nárcizmus, borderline személyiségzavar és az autizmus kísérőjelensége is lehet.'


Szerintem nem ártana kideríteni, hogy ezek közül melyik. Nagyon nem mindegy neked sem.

2020. dec. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

A tükörneuronoknak már utánaolvastam.

Azt írják, hogy ezek a sejtek felelősek a szókincs bővüléséért, valamint az öröm-és a fájdalomérzetért is.

A beszédfejlődésem átlagos volt, most is a megszokott módon fejezem ki magam- habár nem éppen a megszokott témákban.

Az öröm és a fájdalomérzékelésem is működik, de általában ezekkel az érzésekkel sem foglalkozok.

Lehet, hogy hiányzik az agyamban a tükörneuronoknak egy adott része, akár ez is okozhatja nálam az empátia hiányát.

Azt nem hinném, hogy autista vagyok, mert ez a fejlődési rendellenesség általában értelmi fogyatékossággal is jár, én pedig valószínűleg átlagos értelmi képességekkel rendelkezem.

A borderline személyiségzavar hirtelen hangulatváltozásokkal és érzelmi instabilitással jár.

Ez sem jellemző rám.


Eddig nem foglalkoztam a pszichopátiával, nem érdekelt a téma, amíg fel nem merült a gyanúja nálam.

Most majd igyekszem minél több információt szerezni a témával kapcsolatban.

Ennek a rendellenességnek is vannak olyan tünetei, amik nem jellemzőek rám, például a pirománia, vagy a látszólagos kedvesség.


Az orvosi kivizsgálástól és a pszichológustól tartok.

Nem szeretnék egy életre a zárt osztályra kerülni.

Annak sem örülnék, ha köteleznének bármire is.


Elolvastam, amit az empátiával kapcsolatban belinkeltetek.

Míg más emberek csak úgy, az érzelmeik miatt tesznek jót másokkal, addig én mindig várok valamit cserébe.

Igyekszem megfogadni a tanácsaitokat.

Az éttermes hasonlat érthető volt számomra: ha kérek valamit, cserébe adnom is kell valamit.

Nem szabad, hogy mások észrevegyék, hogy miben is gondolkozok másképp, mint ők.


A válaszaitok alapján több féle pszichiátriai kórkép gyanúja is felmerült nálam.

Az öndiagnosztizálás nem vezet sok jóra, feltűnést pedig nem szeretnék, így úgy néz ki, hogy marad számomra a titkolózás.

2020. dec. 28. 03:02
 24/26 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt: [link]

Valószínűleg ezek kellenek hozzá, hogy el tudd képzelni, vagy érezd, amit mások éreznek.


"Nem szeretnék egy életre a zárt osztályra kerülni."

Mondtam már: ehhez az kell, hogy BIZONYÍTOTTAN közveszélyes legyél!

Ha még soha semmit nem csináltál, akkor nem tehetnek be.

Amúgy van online pszichológus is: talán érdemes lenne itt kezdeni.


"Az öndiagnosztizálás nem vezet sok jóra"

Valóban: az csak arra jó, hogy elindulj és keress egy szakembert.

2020. dec. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Kerdező hany eves vagy? Ferfi vagy nő.?
2021. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Számomra egyszerűbbnek tűnik az a megoldás, ha továbbra sem törődök senkivel, csak ezt olyan módon teszem, hogy ne vegyék észre."


Az empátia evolúciós előnyt ad. Ha nemcsak nagyképűsködés és kamu az érzéketlenséged akkor viszont veszélyes is lehetsz. Akár embert is ölhetsz ha neked útban van. Akit megölsz annak a szerettei erősebb fájdalmat fognak érezni mint pl te kartörésnél, vagy bármikor máskor. Innentől csak rajtad múlik hogy mit teszel, hogy bármi korlátoz-e téged mert belső korlátaid nincsenek és ez a társadalom számára veszélyes. És rád is veszélyes a többi hasonló ember mint te magad. Mindenki szeret békében és hosszan élni. Te is. És ha te sem akarsz rosszat magadnak akkor soha ne is akarj másoknak! Még akkor se ha ez téged nem érdekel!



"Nem értem, hogy ha a másik élőlénynek rossz, az mit befolyásol az én életemben?

Józan ésszel nézve miért számítana az nekem?

A többi ember miért nem úgy gondolkozik, mint én?"


Nem a te fajtád emelte fel az emberiséget! Azok tettek a legtöbbet a fejlődésért és azoknak köszönheted hogy nem kőbunkóval rohangálsz, akik összefogtak és segítették a másikat és kisegítették ha bajban volt. Ezért jó hogy nem úgy gondolkoznak mint te. A te fajtád csak kihasználja azokat az alőnyöket amik megteremtésében soha nem vett részt.



"Fejlődni egyedül is lehetséges, egy személynek is lehetnek ötletei."

Ja, de a találmányok java mind más embertől származik. A bajban pedig az összefogás ment meg a kipusztulástól. Ha senki sem segít mert mindenkit csak saját maga érdekel az a közösség halálra van ítélve rövid időn belül.


"Az orvosi kivizsgálástól és a pszichológustól tartok.

Nem szeretnék egy életre a zárt osztályra kerülni.

Annak sem örülnék, ha köteleznének bármire is."


Emiatt nem csuknak be senkit ha nem veszélyes. Akkor élhet szabadon. Csak akkor csukják be ha veszélyes másokra nézve de nem tartozik ide az pl ha valakit megöl amikor az útjába kerül. Ugyanis azt nem lehet előre látni.

2022. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!