Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezek alapján milyen ember...

Ezek alapján milyen ember vagyok szerintetek?

Figyelt kérdés
Leirom mit gondolok.Mindig is utáltam a cigit és károsnak tartom.Viszont egy nagyon jó ismerősöm cigizik és volt hogy vettem neki .Gondoltam félrerakom nekem mi a jó és azt nézem ő mit akar.A másik oldalról lehetne ugy érvelni hogy oké de olyat vettem neki ami rombolja az egészségét.Aztán egy kontraérv hogy de nem azt nézem amit én akarok.Hát de most ezek alapján a drogoson is segiteni kéne?Ezt a morális dillemát próbálom kifejteni hogy mi lehet.Mindkét oldalról megközelitve.Érzek kettősséget és egyfajta álszentséget is talán a hozzállásomban.
2020. dec. 9. 22:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Ami rombolja az egészségét és neki nem jó.A másik oldal meg mondhatta volna hogy de ő meg akarja a cigit.Akarat vs kinek mi a jó és stb.
2020. dec. 9. 22:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennyiből aztán végképp nem lehet megállapítani, hogy milyen ember vagy!

A haverod cigizik, ez tény. Nem akar leszokni, ez is tény.

Ha ebben az esetben ajándékozod meg cigivel, akkor nem a te sarad a cigizése. Nem a te cigid miatt dohányzik.

Akkor lenne gond, ha hetek óta küzd a leszokással, te meg cigivel kínálgatod.

Nem kell mindent ennyire túlbonyolítanod!

2020. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rossz kategória.Kérem az emberi tulajdonságokba áttenni vagy akár filozófikus morálisba ha van.
2020. dec. 9. 22:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta hogy az én hibám lenne.Nem bonyolitom tul csak szeretem teljességében látni és mélyen a dolgokat.
2020. dec. 9. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem bonyolítod túl. Túl sokat agyalsz, és szándékosan mész bele ellentmondások nyilvánvaló szövevényébe, hogy aztán eldilemmázgathass rajta.
2020. dec. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Legalább van min gondolkodnia, ha unatkozik.
2020. dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljességben:

Segíted az önpusztításban.

Tiszteled az önrendelkezési jogát, de a sajátodét nem.

Segítőkész vagy, de rossz eszközt választottál hozzá, így az őrlődésed jogos.

2020. dec. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!