Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudom legyőzni a...

Hogyan tudom legyőzni a túlgondolást?

Figyelt kérdés
Már fél éve együtt vagyok a barátnőmmel, sajnos távkapcsolatban vagyunk, még maximum másfél évig. Így is megoldjuk a találkozókat. Amikor vele vagyok akkor semmi probléma nincs, feneketlen boldogságot érzek, viszont amikor nem vagyunk együtt akkor sokszor butaságokon jár az agyam. Lehetetlen dolgok jutnak eszembe. "Mivan ha?" gondolatok. És nem kéne és nem akarom hogy ilyen dolgok jussanak eszembe, mert már nagyon elegem van belőle. A párommal már megbeszéltük sokszor ezeket de már nem szeretem említeni mert nem akarom az ő hangulatát ezekkel elrontani és már ő sem tudja hogyan segítsen hisz vissza-vissza jönnek ezek a gondolatok. Aggódni is szoktam nagyon, bár szerintem azt inkább azért mert nagyon szeretem. Kérlek valami kis segítséget vagy támpontot írjatok, nem akarom hogy ez rontsa a kapcsolatunkat. Lelkitársakként tekintünk a másikra és nagyon szeretjük egymást.

2020. dec. 11. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

1. Fogadd el, ha vannak ilyen gondolataid. Mindenkinek vannak, ez természetes.

2. Tényleg gondolj bele, hogy mi lenne ha. Játszd le magadban a szitut. Kb mindegyiknek az lesz a vége, hogy az élet megy tovább.

3. Ha nincs baj csinálsz magadnak. Picit gyere ki a fejedből, vizsgáld meg a gondolataidat távolabbról. "Erre reálisan mennyi az esély?" 🤔

4. Nagyon nehéz, de kezdj el magaddal beszélgetni erről. Miért érzem/gondolom ezt. Kb minden választ kérdezz meg, hogy miért.

Pl.

-Miért félek attól, ha megcsal?

-Mert nagyon szeretem és nem akarom elveszíteni.

-Miért?

-Mert fontos számomra.

-Miért?

-Mert jó a társasága, felvidít akármi... (Remélem érted mire akarok kilyukadni.)

2020. dec. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
A túlzott gondolkodásra, és irányíthatatlannak tűnő érzelmekre, a legjobb módszer - ha valamilyen belső úton indul el az ember. Erre jók pl a különféle meditációk is. Talán a zen meditációs gyakorlás lehet leginkább hatékony. (Bár persze kinek melyik?) A lényeg hogy a tudattal kell foglalkozni, és olyan módszerekkel (akár jóga is jó lehet) tréningezni amikkel ki lehet vonni a gondolatokból az energiát.
2020. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy az előzőek írták, meditációval lehet csillapítani a meglódult elmét. A másik, hogy írd ki magadból az összes ilyen gondolatot, majd mehet egy valóságelemzés:


- Mi a realitása ennek a gondolatnak? Mi okom van ezt gondolni?


Majd miután elemezted ezeket, az összeset gyűrd össze, és égesd el vagy húzd le a WC-n. Így rituálisan megszabadulsz ezektől a szorongáskeltő gondolatoktól. Úgyszólván már egyszer "elbántál velük".

2020. dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Jól esik hogy itt számíthat az ember a segítségre.

Megfogadom a tanácsokat.

2020. dec. 13. 06:25
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Költözzetek össze!
2020. dec. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
(Ötödik válaszolónak) Köszönöm az "értelmes" választ. Az első mondatban leírtam, idézem: "...sajnos távkapcsolatban vagyunk, még maximum másfél évig."
2020. dec. 21. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!