Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet önismereti...

Hogyan lehet önismereti élményre, tapasztalatra szert tenni ? Mindenféle módszer érdekelne, ti melyiket próbáltátok ki ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 12. 10:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sok ilyen témájú előadást hallgattam főleg neten. Persze a szélhámos egótrénerek és spirituális kuruzslók tömegei között nem könnyű megtalálni azokat a gondolatokat, amik tényleg megfontolandóak.
2020. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mégis milyen módszerre lenne szükséged ahhoz, hogy megismerd azt, aki vagy? Ez olyan, mint ha állnál Budapest közepén, és azt kérdeznéd, milyen módszerekkel ismerhetném meg Budapestet?


Ha őszintén magadba nézel, és felismered a saját motivációid, mit miért csináltál... és megismered a határaidat, akkor már az önismeret útján jársz.

2020. dec. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Önismereti módszerek érdekelnének, amivel leutazhatunk lelkünk legmélyére és megismerjük önmagunkat. Világos ???
2020. dec. 12. 11:25
 4/16 A kérdező kommentje:
Írjon már valaki !!
2020. dec. 12. 12:19
 5/16 anonim ***** válasza:
Te komolyan azt gondolod hogy az önismeret ennyiről szól, hogy itt két mondatba összefoglaljuk hogy mit csinálj, és akkor csiribú-csiribá önismeret? Mert akkor nagyon rossz irányba keresgélsz.
2020. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Tessék, itt egy tipp, én részben ezzel foglalkozom:


Próbáld ki magadat minél több területen!

2020. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat, hogy bizonyos pszichoaktív szerek, pl gomba, LSD fejlesztheti az önismeretet és egy új világot nyit ki számodra. Ez igaz ?
2020. dec. 12. 17:17
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem próbáltam. Mindenesetre az önismeret egy hosszú és rögös út vége, kizártnak tartom, hogy néhány óra, nap vagy hét alatt egycsapásra el lehet jutni ugyanoda.
2020. dec. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

7,


Ez igaz kérdező, azonban a hallucinogén szerek csak pillanatnyi betekintés adnak, és az is húzós lehet pl


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__102..


A hosszút távú (tartós) út az a rendszeres meditációs gyakorlással érhető el...

2020. dec. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9: De meditációval nem hiszem, hogy olyan mélyre el lehet jutni, mint mondjuk drogokkal.
2020. dec. 13. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!