Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék máshogy állni...

Hogyan tudnék máshogy állni az alkoholhoz és a füvezéshez?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta azt tanították, hogy kerüljem az ilyet, ez egy rossz dolog, függőséget okoz, és tönkretesz. És nem tudom, hogy emiatt, de eléggé ellenszenvet vált ki a számomra. Illetve nemrég bele kerültem egy olyan helyzetbe, hogy a párom alkalmanként szokta ezeket csinálni, mégis rettentően félek, hogy ezt csinálja, függő lesz meg ilyenek.

Hogyan tudnék ezen változtatni, esetleg kicsit masképp hozzáálni ehhez? Mesélnétek erről? Kinek milyen tapasztalatai vannak ezekkel kapcsolatban, akár így, hogy kapcsolatban ez problémát jelentett?

Minden építő választ nagyon köszönök 😊



2020. dec. 30. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell valtoztatnod. Az alkohol es a drog ROSSZ dolog, tartsd magad tavol tole. En alapbol elutasitom mindkettot. Nehogy mar az legyen a normalis hogy a ferj igyon vagy drogozzon. Ha tartod magad ehhez nagyon megkonnyited a kesobbi eletedet. Hajra.
2020. dec. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Mindkettő egyfajta pótcselekvés, és bizony függőséghez vezet. Függőnek lenni pedig annyit tesz, hogy az illető átengedi a kontrollt valaminek (vagy valakinek) önmaga helyett bizonyos dolgokban.
2020. dec. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A drog rossz. Ééértem?!
2020. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholhoz nem tudok mit hozzászólni, mert nagyon ritkán iszom, viszont füvezni régebben szerettem. Hollandiában élek, ez itt teljesen elfogadott, még az orvos is azt mondja, hogy sokkal jobb mint az alkohol (1x szóbakerült). Na de kérdésre válaszolva, anno amikor kiköltöztem viszonylag gyakran füveztem, mert örültem, hogy legális körülmények között meg lehet venni, nincs lehúzás stb. Ennek ellenére egyetemre jártam, ahol az egyik legjobb tanuló voltam az évfolyamból, emellett dolgoztam, ahol szintén rendesen helytálltam, sose volt rám panasz. Aztán hirtelen ráuntam, semmi újat nem tudott mutatni a fű, úgyhogy egyik napról a másikra teljesen letettem. Már legalább 1 éve nem szívtam, nem hiányzik az életemből. Na hát kb ennyire alakít ki függőséget.:D Ha elhatározza az ember, hogy leteszi, akkor az minden további nélkül sikerülhet, mert testi függőséget nem alakít ki. Az alkohol viszont annál inkább, de ez persze függ attól is, hogy milyen gyakran fogyasztják. A válaszom lényege, hogy ameddig a barátod normálisan helyt tud állni az élet különböző területein, nem hanyagolja el a kötelezettségeit, valamint felismeri magában, ha már kezd a dolog függőségbe átcsapni és abba tudja hagyni, akkor nincs ezzel semmi probléma normális határokon belül. Most itt nem a napi szerhasználatra gondolok. Fűből se tesz jót a mindennapi használat a mentális egészségre nézve, az alkohol meg végképp nem, csak az inkább szervi bajokat eredményez, és sokkal nehezebb is letenni. Biztos le leszek pontozva, de ez egy őszinte válasz, valaki olyantól, akinek tapasztalata is van.
2020. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es: köszönöm, hogy ezt elmesélted :) Nagyon elgondolkodtató.. az igazság az, hogy én személy szerint nagyon nehezen állok ehhez a dologhoz, hiszen világ életemben azt hallottam, hogy az alkohol és a füvezés és társai veszélyesek, mindig távol tartottak az ilyen dolgoktól, és lehet hogy emiatt, nem tudom, nagyon taszító érzést kelt bennem, és ez az, amivel nem tudok mit kezdeni, és most hogy ezzel szembesülök a barátom miatt is, nehezen boldogulok ezzel, mert szinte azonnal kikészülök tőle, és nem tudom miért..
2020. dec. 30. 22:49
 6/7 anonim ***** válasza:
9%
Igazuk volt a szüleidnek. Az alkohol szerintem már csak azért sem annyira gáz mint a drog, mert legális. Ha pedig valaki feketén üzletel, az intő jel.
2020. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 máshol meg a fű legális. Nem attól lesz valami gáz, vagy nem gáz, hogy legális-e, hanem a szervezetre gyakorolt hatása miatt. Az alkohol meg sokkal egészségtelenebb, kb minden szempontból. Elég megnézni, hogy hányan halnak meg alkoholizmusban és hányan a füvezéstől (senki).
2020. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!