Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak ha félek és nem...

Mit csináljak ha félek és nem akarok dolgozni de valahogy meg kell élni?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és jó sok hónapja nem dolgoztam, mert félek, nincs önbizalmam egyáltalán, félek a bénázásoktól és az emberektől. Sokáig cseszettek és kiközösítettek suliban ami rossz napokhoz vezetett. Rég voltam már interjún is és félek ha hívni fognak akkor bepánikolok és meggondolom magam. Sajnos semmi kedvem dolgozni és mások utasításait elvégezni de muszáj valamiből megélnem. Elég erős szociális fóbiám is van, meg korábban sulis időmben szuicid hajlamom is volt ami mára már nincs annyira csak néha de nem annyira extrém mint annó. De a szociális fóbia sajnos még mindig tart. Elég régóta be vagyok zárkózva a szobámba és félek még vásárolni is elmenni. Pedig korábban ez ment csak mostanában megerősödött. Nagyon nehezen találok munkát mert csak egy általánosom van meg egy szakmám (műanyagos), amikkel max gyárakba vesznek fel de azok se nagyon keresnek pedig írtam soknak. Magamon is érzem ennek a hátrányát, hogy egész nap fekszek és alig eszek. Családom nagyon kedves és eltart ameddig csak én érzem magam rosszul mert ennyire szerencsétlen vagyok. Mit tegyek, hogy bátor legyek és merjek elmenni dolgozni? Leginkább a kiközösítéstől, bénázásoktól félek. 23L

2021. jan. 5. 03:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy sokszor sírógörcsöm is van mikor arra gondolok, hogy emberek közé kell kerülnöm. Kényszer gondolataim is lettek az évek alatt. Voltam korábban orvosnál, pszichológusnál, iskola és háziorvosnál is de sajnos visszatértek a szorongások, egy időben viszonylag rendben voltam de megint előjött. most annyira durva hogy vásárolni se merek elmenni, se levegőzni.
2021. jan. 5. 04:22
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Pszichológussal beszélj.
2021. jan. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2.mint írtam voltam de nem segített nagyon...
2021. jan. 5. 05:39
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Na és akkor mi van, ha bénázol majd? Mindenki úgy kezdi. A kiközösítésen ne törd a fejed, hát nem barátkozni mész a munkahelyre, de azért nyilván próbálj meg nyitott lenni, amennyire tőled telik, érdeklődj, kérdezz a munkával kapcsolatban. Nem szégyen kérdezni.

Ami a félénkséget illeti, ha pszichologushoz most nincs lehetőséged járni, nézz a youtube-on motiváló videokat hivatásos trénerektől, rengeteg van fent, gyúrj egy kicsit az önbizalmadra, és ne félj az emberektől, nem különb itt egyik a másiknál.

A tanulást is javaslom, találd meg az érdeklődési körödet ha már abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy ilyen támogató családod van.

2021. jan. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
9%

Szimplán csak lusta vagy hisz te magad írtad: sajnos semmi kedvem dolgozni.

A többi csak körítés.

2021. jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5.lehet igazad van na de ezen akkor hogy dolgozzak?

menjek el sportolni?

roller? szoktam de utána mindig elfáradok.

2021. jan. 5. 20:10
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Fogd meg magad és csináld. Nem fogja senki megcsinálni helyetted.
2021. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
50%
Nézz utána az elkerülő szemilyégzavarnak
2021. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte azt hittem hogy egy régebbi kérdésemre bukkantam rá , de most esett le hogy ezt nem én írtam :D Teljes mértékben együtt érzek veled . Sajnos ez egy ördögi csapda . Jó dolog otthon lenni , de minnél több ideig nem mozdulsz ki . Annál jobban erősödni fognak a negatív tünetek . Említetted hogy boltba se mersz már menni . Szóval kezdheted megint előröl . Szerintem kezdj el kis boltokba és dohàny üzletekbe járkálni és szép fokozatosan adagold az ingereket . Utána már jöhetnek a nagyobb boltok . A munka is sajnos ilyen , de ha sikerül 1-2 hetet túlélned . Utána már sokkal jobb lesz .


Figyelj , hogy ha kell segítség vagy pár tipp . Írj rám nyugodtan . :)


23/F

2021. jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Akarsz beszélgetni?


Az emberek többsége olyan mint te.


Amúgy meg kis presztizsű melóval kell kezdeni.


A sport jó ötlet mert kikapcsol. Engem is sokszor kiközösítettek de rájöttem hogy vannak akik befogadnak szóval nem velem volt baj hanem csak rossz társaságba kerültem és másikba kellett volna.

2021. jan. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!