Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mégis mit kezdjek az életemmel...

Mégis mit kezdjek az életemmel? Vagyis mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egészen idáig egy olyan dolgot tanultam ami valójában nem is annyira érdekel, csak az állandó viták, a szóbeli és testi bántalmazás (utóbbi csak suli) miatt bújtam bele mint egy menekülési lehetőséget és elég jól teljesítettem, de túlzottan nem érdekel és munka szintjén nem hiszem hogy meglenne a tudásom, nincsenek hobbijaim mert a tanulásra voltam "rákényszerítve", mert fontosabb volt hogy verset/életrajzot tanuljak minthogy mondjuk bármi hobbim legyen, vagy épp megmutassák hogyan kell számlát írni/befizetni, vagy hogy mondjuk olyanokat magyarázzanak el hogy működik a TB, más adók mert azt azért nem ártana tudni (gondolom), és most meg ott vagyok hogy nincsen semmi cél és ha még beledöglenék se tudnék felállítani magamelé egyet se mert ugyan mit, meg minek? Eddigi életem során végig tanultam hallgattam a hisztit a vergődést elviseltem az állandó csesztetést az abusive szülőket úgy, hogy amikor lehetett gépelé ültem és zenét hallgattam vagy filmet néztem, esetleg rajzoltam és ennyi, de ezekből nem lehet életcélt felállítani és őszintén, ha bele kell gondolnom hogy az életem eddigi részét így éltem át és a következő részeket végig kell dolgoznom, az a gondolat szúr belém, hogy mégis minek?miért? dolgozzak egy gyárban lenéző gyökerekkel és végezzek valami monoton munkát zéró monotonitástűréssel, vagy menjek el egy boltba melózni, hogy attól rettegjek, épp kérdez-e tőlem egy vásárló valamit amire úgysem tudnék válaszolni, vagy hogy engem küldjenek be a kasszába, ami egyáltalán nem nekem való? Még az árufeltöltés raktározás szerintem nem lenne baj, de a kasszázás, hogy az állandó pörgés, az emberek, a nyomás, hogy számolnám össze a visszajárót de a másik meg már sóhajtozik mintha akkor gyorsabban számolnék, na az... kiestem egyetemről pont azért mert valójában nem érdekel ez az ág sem a többit meg hiába van hogy pl haverom apjával kipróbáltam pl le flexeltünk pár rozsdás csavart amit már nem tudtak volna kiszedni, de munka szinten nem tudnám csinálni megélni nem tudnék belőle, mindenhez pancsernek érzem magam és a legrosszabb hogy nincs olyan aki az ellenkezőjét mondja, mert jó persze két barátom van és mindketten hasonlóan éreznek/gondolkodnak mert nekik is hasonlóékpp alakult az életük, de egyikünknek sem lesz attól jobb mert mi vagyunk az élettelen trió. nem arról van szó hogy nem akarok dolgozni, mert akarok, de fentebb elmagyaráztam. én komolyan, kb most jutottam el arra a mélypontra ahol könyörgöm hogy inkább kapjak idegösszeroppanást, mert konkrétan hajnali franc tudja hánykor felébredtem arra hogy pánikrohamom van, aztán fél órája elkezdtem azon bőgni, hogy megláttam hogy esik a hó, folyamaotsan ilyen pulzáló szorító érzés fogott el. tényleg nem tudom mit tegyek hogy rendbe jöjjek, vagy legalább egy minimális életem legyen. teljesen kilátástalan az egész és folyamatosan csak a szorongás a depresszió és a többi félelem önti el a napjaimat, én ezt így nem bírom már ésm ég a korona is rátesz pár lapáttal...
2021. jan. 14. 09:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
Mi az, ami érdekel?
2021. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Épp ezaz hogy sokmindent nem volt lehetőségem kipróbálni, mostmeg hogy már nem tanulok, "tiltva van"
2021. jan. 14. 21:55
 3/11 anonim válasza:
Az első lépés, hogy ki kell deríteni mi az amivel szeretsz foglalkozni és mi az ami érdekel. Önismereti tesztet kellene kitölteni. A tesztben lévő idegen kifejezéseket szakembertől megkérdezni.
2021. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. semmi nincs tiltva.

2. a tanulás eredményeképp az agyad fejlődött. Új kapcsolatok épültek ki az idegpályák között és emiatt sokkal könnyebben fog menni a gondolkodás vagy bármi más betanulása mintha nem tanultál volna, szóval semmiképp nem volt haszontalan amit csináltál.

3. A gyárakban egy csomó normális ember is dolgozik akik jófejek rendesek és kedvesek is.

4. A kasszában nem az egy panaszkodó barom alapján kell megítélni a melót mert az nagyon pesszimista és igaztalan leírása lenne a dolognak.

5. Ha nem próbálgatsz dolgokat, nem is fogsz tudni rájönni h mit tudnál csinálni. Menj el valahová dolgozni és próbáld ki!

6. Ha megkérdez egy vásárló valamiről, a tudás csak a dolog fele. Sokszor segítőkészséggel, akarattal és utánajárással, ki lehet pótolni a tudás hiányát. Sokszor csak annyit kell tenni hogy meg kell keresni azt aki ért hozzá és odavinni a vásárlót.

7. Neked a gondolkodásodon kellene változtatni legelőször. Az "úgysem fogom tudni" egy nagyon destruktív önszuggesszió, és sokszor nemcsak gát de önbeteljesítő nyomás is. Holott valójában képes lennél arra amit elhárítasz magadról...

2021. jan. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hülyeségeket írkálsz, és megállás nélkül a szüleidet hibáztatod.


"vagy épp megmutassák hogyan kell számlát írni/befizetni, vagy hogy mondjuk olyanokat magyarázzanak el hogy működik a TB"


Az adózást az ember felnőtt korban úgyis megtanulja, de számlát írni mégis minek akarsz? Majd ha vállalkozó leszel, akkor megtanulod.

Ezek a dolgok egyébként folyamatosan változnak, az adónemek, az adókulcsok, a számlázás... nem sok haszna lenne gyerekkorban megtanítani ezeket.

A számlabefizetés megint olyan dolog, bemész a postára, befizeted, ennyi.

Szerintem te a saját életképtelenséged miatt okolod a szüleid. Kurvára nem a szüleidet kéne okolni azért, mert neked nincs hobbid. Ezt miért a szülőnek kellene megoldania? Hadd ne ő találja már ki, hogy te mit szeretsz. A seggedet ne törölje ki esetleg, vagy az orrodat ne fújja ki helyetted anyukád?

Az a baj, hogy tanulásra voltál kényszerítve? Ez vicces, tudniillik tankötelezettség van 16 éves korig, és minden normális szülőnek fontos, hogy a gyereke ne közmunkás legyen, hanem a suliban ragadjon rá valami a koszon kívül, ugyanis a mai világban ebből lehet építkezni!

Komolyan mondom, a mai fiataloknak minden bajuk van. Ha foglalkoznak velük a szüleik, az a baj, ha nem foglalkoznak velük, az a baj...

2021. jan. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak cseszegetni, de én tényleg azt látom, hogy a mai fiatalok egy részének az a legnagyobb baja, hogy igazából nincs baja. Oda van rakva nekik a TV, a számítógép, az okostelefon, egész nap azt nyomják vagy legalábbis suli után egész délután, estére lefárad az agyuk, hosszútávon enerváltak, motiválatlanok lesznek, és azt várják, hogy majd valaki más megcsinálja helyettük az életüket. Pedig azt senki nem fogja helyettük megcsinálni, azt mindenkinek magának kell.

A fiatalok többsége az internetet sem arra használja, hogy valami hasznosat tanuljon, hanem csak játszanak, filmeznek, instáznak meg titkokoznak.

Nem akarok boomerkedni meg bezzegénezni, nekem is volt számítógépem, pontosabban tesómmal közösen osztunk egy gépen, és én is elég sokat nyomtam. De én 16 éves koromra megtanultam alapszinten programozni, és ma is abból a tudásból élek, amit hobbiból összeszedtem. Előtte, 10-12 évesen kicsi LED égőket meg elemeket kötözgettem össze drótokkal, és örültem a fejemnek, hogy világit... pedig azt se mutatta meg senki sem. Internet, okosteló akkoriban még nem volt.

Később, 18-19 évesen vettem egy használt akusztikus gitárt diákmunkából, megtanultam gitározni. Elektronikus zenét is csinálgattam és feltöltöttem őket a netre. Felújítottam a bringámat, eljártam biciklizni, egyedül, mert nem volt senkim. Felfedeztem a közelben lévő tájakat, hegyeket, tavakat. Megtanultam weboldalt készíteni, egy netes haverommal közösen csináltunk fórumot. Előkapartam valami ezeréves orosz nyelvtankönyvet, megtanultam a cirill abc-t meg egy halom kifejezést. Összeszedtem mindenféle csajokat a neten, Zalából, Pestről, Győr-Sopronból, hozzájuk járkáltam. Máskor spirituális könyveket olvastam és meditáltam. Vagy vettem egy pár olcsó görkorit, eljártam a városba korizni, csináltam a neten görkoris csoportot...

Középiskolában kosaraztam, atlétikáztam, később eljártam kung-fuzni. 16 éves koromtól fogva minden nyáron, és hétvégén is jártam diákmunkázni, hol csemetét kapáltunk, hol hulladékot válogattunk, hol műanyagfröccsöntő gyárban szalag mellett...

Egy csomó mindent csináltam, úgy, hogy apám nem volt, anyám reggeltől estig dolgozott, de így is csórók voltunk, mint a templom egere, és általában mindenben magamra maradtam. De ami érdekelt, abba belementem, kipróbáltam és csináltam.

Ezt csak azért írtam le, mert szerintem valami ilyesmi lenne a normális. És tanulás mellett is lehet ilyeneket csinálni, én is tanultam eleget. Most is van egy halom dolog, amit kipróbálnék, de már családos ember vagyok, van főállásom, mellékállásban vállalkozó vagyok, közel sincs annyi időm, mint régen.

De régebben sok olyan dologban mentem bele, amit hivatásszerűen is szívesen csinálnék. Ha rászántam volna az éveket és megtanultam volna normálisan kung-fuzni, lehetnék kung-fu oktató. Vagy ha megtanultam volna biciklit szerelni, nyithattam volna kerékpárszervizt. De mivel informatikus vagyok, így egy PC szervizt nyitottam.

2021. jan. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A kommentek felét olvastam csak el. Csakhogy tisztázzuk, miért hibásak nagy részben a szüleim, és hogy nem a hozzáállásomon kellene változtatni,hanem a mentális állapotom:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1089..


Ezen kívül nem tudok jobb választ adni a kommentek többségére. Belefáradtam huszadjara is elregélni ugyanazt, mert van egy réteg,ami csak a fentebb említett 3 dolgot ismétli ("miért a szüleid", "a gondolkodásnódod a rossz", "a mai fiatalságnak az a baja,hogy...").

2021. jan. 15. 11:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Oké, én nem akarok neked többet papolni.

Az olyan felvetésekkel, mint hogy "egy család vagyunk" és "ez nem oké", nem kell foglalkoznod. Ha tényleg ilyenek a szüleid, egyértelmű, hogy le kell lépned. Nekem apám volt ilyen, mint a tiéd, 14 voltam, amikor anyámékkal otthagytuk őt, életünk legjobb döntése volt.

Sok lehetőséget nincs, dolgozol, megpróbálsz összeszedni valami olcsó albérletet itthon, vagy külföldön. Vannak munkásszálók itt, nálunk épp nemrég újítottak fel egyet, egész kultúrált lett.

2021. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nekünk sajnos nem volt lehetőségünk lelépni, mert anyánk akkoriban még "szelíd szegyellos", tehát fosos volt.


Hétfőn reggel lesz az utolsó próbálkozásom egy normális élet reményében, ha úgy döntenek nem vesznek fel, én "élni" fogok azzal a jogommal, hogy "élni nem kötelező"(micsoda irónia) és többet senkinek nem kell azon aggodalmaskodni, hogy én egy névtelen oldalról kérek segítséget, meghogy nekem milyen a gondolkodásmódom és egyebek.

2021. jan. 15. 12:37
 10/11 anonim válasza:
Kiba*ott nehéz ebbe a társadalomba beilleszkedni, szinte csak a szerencsén múlik hogy ki hova kerül a társadalmi ranglétrán. Nem igazán tudom hova tenni a bezzegelést hogy én mennyivel jobb vagyok/voltam nálad, ezek az emberek akik a mai fiatalságot szidják el sem tudják képzelni mennyire rohan ez a generáció, és hogy mennyivel nehezebb kitünni a tömegből és lehetőségeket kapni. Magyarországon meg főleg ahol elég egy dolgot elbasznod az életedben és akkor mar vért izzadva sem tudsz kilábalni belőle, mert konkrétan 0 külső segítséget kapsz. Itt az élő példa... jöttök azzal hogy mekkora balf*sz a srac hogy nem tud kilábalni a helyzetéből, úgy hogy fogalmatok sincs hogy mi vezetett idáig. Én elhiszem hogy valakinek ez könnyen megy, de emberek, legyünk mar egy kicsit emberségesebbek... próbáljátok meg elképzelni hogy valaki nem olyan tökéletes mint ti vagytok.
2021. jan. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!