Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik-e olyan szakma,...

Létezik-e olyan szakma, életvitel amivel jól összeilleszthetőek ezek?

Figyelt kérdés

Jelenleg programtervezőnek(informatikus) tanulok egyetemen és nagyon szeretem csinálni élvezem a logikát és a bonyolult dolgokat.Több mint 1 éve tanulom szinte minden napom ezzel telik.


Emellett nagyon nagyon érdekel a pszichológia , a filozófia, a személyiségelemzések,spirituális dolgok és a gyereknevelés(főleg óvodások vagy kisebbek). Már 2 és fél éve járok különböző tanfolyamokra(hobbi jelleggel) ahol sok szó van ezekről.


A két irány merőben ellent mond egymásnak, tudom még adnom kell időt magamnak ,hogy kiforrjon. De el tudtok-e képzelni egy olyan életet, ahol a fentebb említettek mindegyikét tudom az életben hasznosítani?


Középiskolai tanár? (kereshetnék 600 nettót képes lennék erről lemondani ,de nem tudom megérné e, jól érezném magam)

Alapíthatnék magánóvodát ahol képzett óvónőkkel speciális törődést kaphatnának a gyerekek(ez tetszik de nehéz kivitelezni és nincs benne info)

A párom(aki még nincs) szülne gyereket, megvan a gyereknevelés és mellette dolgozok infót eltartom a családot?(ez kifogástalan)


Ha van még ötletetek kérlek írjátok, nagyon hálás vagyok érte!


19F



2021. jan. 21. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Kísérletezhetnél különböző mentális problémákat enyhítő programok írásával:)
2021. jan. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Írj olyan programot, mely az öcsém hallókészülékét ( sajnos szerzett hallássérülése van), összeköti a mobiljával úgy, hogy a mobilba bele tudja dugni a fülhallgató dugaszt. Szegénynek a hallókészülékével sem megy

a telefonon keresztüli beszéd értelmezése. Csak sms-ezni tud, de az már idegesíti.

.

Aztán lenne még egy feladat. Íme:

.

Ez a hallókészüléke:

[link]

.

Ez a mobilos fülhallgató

[link]


A fülhallgató önmagában nem elég erős, hogy hallja és értse.

.

Szegényt nagyon sajnáltam tegnap, mert régebbi filmet nézett dvd-n, és

a számítógép kimenetébe dugott fülhallgatót a hallókészülékének a felső részéhez kellett kézzel tartania. Belefáradt ebbe is, és elkeseredetten félbehagyta.

.

Ezt kellene valahogy megoldani. Pl. kitanulnád az orvospszichológiát,

terveznél új, számítástechnikai alapú orvosi eszközöket, a meglévőket praktikus szempontok szerint fejlesztenéd.

.

Na, kaptál egy innovációs feladatot. Oldd meg. :)

Sok sikert.

2021. jan. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Válaszd a praktikus szakmádat, a többit tartsd meg hobbi szinten.
2021. jan. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1# Ez nagyon nagyon jó ötlet, köszönöm, így konkrétan erre nem is gondoltam.


2# Amit kérsz az egy nagyon speciális terület, nem hiszem hogy ezen a szinten állnék, hogy ilyet programozzak.


Viszont szerintem másnek is vannak/voltak ilyen problémái, így tuti találtak már erre megoldást.

Lehet venni speciális fül/fejhallgatókat, de lehet szoftveresen is meglehetne oldani egy programmal ami a hallókészülék teljesítményét magasabbra veszi mint amennyit alapból tud(gondolok itt különböző hangstúdiókra akár) vagy leszeditek a VLC-t ott 200%ra lehet tenni a hangit(bár lehet kicsit recsegni fog)


A kérdésbe direkt nem írtam orvostudományt, mert van pár dolog amit személy szerint máshogy csinálnék a magyar orvoslásban, de ez egy másik téma. Lényeg, hogy nem szeretnék orvos lenni.

2021. jan. 22. 09:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Vállalkozóként simán összehozhatod a kettőt, például ilyen témájú appok fejlesztésével.
2021. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 Igen erre én is gondoltam, 1# is kb ezt írta, de ennél konkrétabbra nem jutottam.
2021. jan. 23. 09:55
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lehet a nehézség, hogy ha lesz egy állásod, akkor nem lesz energiád az egyebekre.


Ha jó anyagi környezetből jössz az is egy út, hogy ez után/közben megcsinálni még egy szakot, vagy mestert, vagy doktorit valami másból.


És csak utána neki állni dolgozni a pénzkereső területeden.


Én pl filozófiát végeztem és most így dolgozok informatikában, de így a normál élet mellett már nincs sok energiám tovább olvasni. Szóval nagyon örülök, hogy még előtte beletudtam magam ásni ezekbe komolyabban. Ami nagyon sokat ad emberként.

2021. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen , ha azt vesszük,nagyon kényelmes helyzetben vagyok amíg csak tanulnom kell, mert mellette sok másból is fejleszthetem magam. Ha meg majd lesz feleségem, gyerekem, munkám, nagyobb felelősségem másokért nem biztos,hogy ennyi időm lesz továbbfejleszteni magam.


Hogy kötöd össze az életedben az informatikát és a filozófiát?

2021. jan. 23. 17:18
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szimpatikus, komoly fiatalember vagy! Sok sikert az élethez!
2021. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%
#8 én nem igazán kötöm össze :D a informatika csak pénz szerzés nekem. én elég rossz háttérből jövök, szóval másképp nincs esélyem lakásra, önálló anyagi létre. Meg azért valahol az is normális, ha az ember elvégez valamit a társadalom feladataiból. Szóval szerintem egy jó párosítás, hogy munka és egyéb érdeklődés. Én azt gondolom, hogyha mindenki így csinálná egész kellemes lenne a helyzet. Lenne egy csomó művelt ember, aki mellesleg anyagi értéket is tud termelni. Szóval én nem értem miért van ez a harc a bölcsész és műszakibb dolgok között pl.
2021. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!