Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kell másokra ráhagyani...

Hogyan kell másokra ráhagyani a dolgokat?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavar az, mikor valakiről tudom hogy nem mondd helyesen valamit (itt most tényekről beszélek, nem ki hogyan gondolkodik egyes dolgokról kérdésekről), és ráadásul még erőlteti is másokra ezt egy társaságban. Ilyenkor meg szoktam mondani, hogy szerintem nincs igazad, vagy tévedsz, és ebből kialakulnak viták néha. Hogyan tudom azt elérni, hogy inkább kussban maradjak és ne legyen összeveszés a vége? Hogy kell ráhagyni másokra a dolgokat? Ha tudsz valami jó tanácsot mondani, akkor ne tartsd magadban :)
2021. jan. 23. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy nagyon helyes közmondás szerint: "Okos enged, szamár szenved".

Légy Te az okos.

Helyes, hogy megmondod a véleményed (ami szerinted a helyes), de ha nem győzöd meg a másikat - ne vitatkozz, mert csak magadat húzod fel vele. Hagyd őt tévhitben., de az sem biztos, hogy a Te nézeted a helyes, de ha egészen biztosan is tudod - ne harcolj a magad igazáért. Nem éri meg.

2021. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mond azt nekik hogy rendben van ez a te szubjektív véleményed.

"mikor valakiről tudom hogy nem mondd helyesen valamit"


Na én már ilyeneket hallatom. Milánó milyen ország ?

Petőfi 56-os forradalmár volt. Mi az az Urán ? Szálasi mint a szövőgép feltalálója. A magyarok nyerték meg a II. VH-t. A VPN nem titkosít semmit LOL. Hagyjad őket a saját véleményük szerint.

2021. jan. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy én is hasonló kategóriában hallok és még el is tudnám tűrni. De az illető aki kihozza ezt belőlem egyszerűen olyan stílusban adja magát elő, hogy mi kú*va okos ő, és ezért egyből kiba*a nálam a biztosítékot, mert arcoskodik.
2021. jan. 27. 00:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!