Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van ez? (Többi lent)

Miért van ez? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval röviden az van, hogy a környezetemben majdnem állandóan, szinte mindenki a telefonját/tabletjét nyomkodja.

Régebben én is elég sokat telefonoztam, de az utóbbi időben meguntam. Nem köt le semmiféle játék, sem az instagram, sem a youtube. Jóformán csak arra használom a mobilomat, hogy zenét hallgassak és, hogy a barátaimmal írkáljak.

És mivel egész nap telefonozni számomra unalmas, van úgy, hogy átmegyek a szüleimhez beszélgetni. Sajnos eléggé egyoldalú a beszélgetés, mert ők is csak a telefonjukat nyomkodják. Ha mondom nekik, hogy tegyék már le és beszélgessünk, semmi reakció. Barátaimnál ugyan ez, csak náluk mégjobban.


Miért van, hogy szinte mindenki csak telefonozik/tabletezik, és nem akarnak mást csinálni?

Ha másoknak meg olyan érdekes, hogy egész nap ezzel tudnak foglalkozni, engem miért nem köt le?


16/L



2021. febr. 2. 17:37
 1/3 Pongi57 válasza:
Azt nem tudom, hogy miért van, nem is hiszem, hogy könnyen lehet rajta változtatni, csak ha a szüleid/barátaid maguk is látják, hogy ez rossz. Érdemes nyitni más ismerettségek felé, ahol nem tapasztalod ezt. Például keress hasonló korú túratársakat, kirándulás közben biztos nincs telefon nyomkodás. Hívd el a szüleidet egy-egy sétára, és közben tudtok beszélgetni. Idővel kialakulhat egy olyan helyzet, hogy már kirándulás/séta nélkül is leteszik a telót és beszélgetni kezdtek. Lassú folyamat, de megéri belefeccolni az időt és az energiát.
2021. febr. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért van ez, mert általánosságban mindenki azt látja, hogy a másik csak telefonozik, ezért ő is elkezd. Van, hogy őt sem köti le, de tudatalatt követi ezt a "trendet", nehogy kiközösítsék. Vagy én pl. azért is szoktam hogy ne kelljen beszélgetnem, de ez már más téma. Lényeg, hogy te látod jól a dolgokat, a telefonozás nem olyan élmény, amire emlékezni fogsz, mégis rengeteg időt elvesz. Akkor próbálj beszélgetni szüleiddel, barátaiddal, amikor ők teszik le a telefont. Vagy próbálj beszélgetést kezdeményezni, hogy pl. mit csinálnak és tegyél úgy, mintha tényleg érdekelne. Ha szerencséd van, továbbviszik a beszélgetést.
2021. febr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem életrevaló vagy. A telefon szolgáljon téged és ne birtokba vegyen! A telefon persze csak egy eszköz. Az nem mindegy mire használják! Van aki unatkozik és az izgatja hogy mások után kémkedjen, vagy a neten pletykáljon. Megint mások a híreket bújják, vagy beszélgetnek, írogatnak. Valami hiányzik nekik és ami élőben riasztóbb az írásban valahogy sokkal kevésbé az. Van aki persze játszik vele. Van aki halogató és lusta életet él és azért telefonozik mert azt gondolja hogy ártatlanabb ez mint valamibe igazán belefogni, holott ez követeli a legtöbb áldozatot egy napjából.


Én pl laptopozok. Youtube, játék, beszélgetés, vásárlás, filmnézés, és persze munka. A világhoz való kapcsolatot jelenti. Sok olyan dolog ami információ vagy szórakozás. Ez mind azért van mert a környezetem sok tekintetben információszegény ugyanis az emberek egyszerűek, lusták és nem szeretnek semmivel sem dolgozni. A belefektetett munkát nem akarják elvégezni. A rendezés, rendszerezés, gyűjtés és valami értékesnek az előállítása nagyon sok munkát igényel. Sok a sallang. Érdekből, anyagiakból, vagy csak lustaságból. Az emberek szeretik ha kiszolgálják őket és emiatt hajlandóak olyan dolgokat is használni amik nem megfelelőek a számukra csakmert már készen vannak. Hajlandóak hitvány időtöltést űzni, szemét élelmiszereket megvenni és megenni, és ócska szenny adásokat nézni és hallgatni mert meló lenne az igényesebb részt kiszedni, megkeresni válogatni. Iszonyat meló. Ők meg ennek a töredékét se akarják megtenni. Mindent meg akarnak úszni. Akár az élő beszélgetést is. Vagy azt hogy hobbit keressenek maguknak virtuális nyomkodás helyett.

2021. febr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!