Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a szociális szorongást?

Figyelt kérdés

Nemrég felismertem hogy szociális szorongasom van, nemigazan szeretek és tudok több ember előtt beszélni, ilyenkor mindig ilyen furcsán más lesz a hangom. Egyszeruen nem tudok kiengedni tobb ember elott, sokszor be is égek...

Viszont ha valakivel egymásra talalunk akkor nyilván tudok normalisan beszelni és onmagam adni..

Hogyan tudnám ezt leküzdeni?



2021. febr. 8. 23:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnék még hozzátenni hogy néhány emberrel akinek nagyon érdekel a véleménye és még nem igazán ismer, azzal az emberrel egyszeruen keptelen vagyok normalisan beszelni és elengedni magam, olyankor mindig befeszulok es tulgondolok mindent...
2021. febr. 8. 23:28
 2/3 anonim válasza:
94%

A felismerés már az első lépés a gyógyulás felé.

Ez az utóbbi nálam erős megfelelési kényszer miatt van, kicsit segített a helyzeten, hogy felismertem, hogy ez miből ered nálam. Teljesen leblokkolok, ha meg kell felelni és az a legbosszantóbb, hogy meg is tudnék felelni(és amúgy a saját elvárásaimnak) csak a kényszer miatt elbénázok mindent. Vicces fóbia ez, mert az ember épp, hogy jó benyomást akar kelteni, aztán a szorongásai miatt pont nem tudja magát adni, vagy be is égeti magát és megint lesz min rágódni..

A szoc fóbiánál szerintem csak szépen lépésről lépésre lehet haladni, folyamatos önvizsgálattal, felismerni magadban a dolgokat mi miért van és akkor akár magához a kiváltó okhoz is szépen lassan vissza lehet jutni, ami szintén rávilágíthat sok mindenre. Bátran bele kell állni olyan helyzetekbe, amiket legszivesebben elkerülnél és minnél többször találkozol az adott dologgal annál jobban és jobban fog később menni. Nekem ezek segítettek.

De ha nagyon kilátástalan a helyzet nem szabad félni szakember segítségét kérni.

2021. febr. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért pontoztátok le a kettest ? Teljesen igaza van!
2021. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!