Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pályaorientációs tanácsadásra...

Pályaorientációs tanácsadásra van szükségem. Mik az alternatívák?

Figyelt kérdés
Már csak pár napom maradt a jelentkezés határidejéig, de nem tudok dönteni. 19 éves vagyok, és a legfőbb tudnivalók rólam: az igazi énemet a zene képviseli, imádok zongorázni és énekelni, írok dalokat is, szeretek filmezni és videót vágni. Ez a Magyarországon irreális életút. Éppen ezért azon gondolkodom, hogy olyan szakot kéne választani, amire például van munkaerőpiaci igény. Nyelvekből nagyon jó vagyok, van német és angol C1-em, illetve érdekelnek a gazdaságtudományok, ezért amit magamnak reálisnak találok, az a BGE külkereskedelmi karán a nemzetközi tanulmányok, illetve a nemzetközi gazdálkodás. Annyi a bajom vele, hogy nem vagyok egy matekagy, viszont buta sem vagyok, egyszerűen csak inkább művészi beállítottságú vagyok. Nagyon szeretnék minél hamarabb külföldre költözni, lehetőleg Kanada, aztán később az USA (már éltem 4 évet Németországban, tudom, hogy ott sincs kolbászból a kerítés...). Imádok vezetni, az autók a másik nagy hobbim a zenén kívül, illetve imádok főzni is. Már 3 éve dolgozom egy ingatlanirodának, mint (nyilván) nem hivatalos fordító, protekcióval, tehát mondhatni valamiféle munkatapasztalatom is van, és van rendszeres fizetésem (abból tartom fent az autómat, veszek magamnak ruhát, stb...) Imádom a repülőgépeket, imádok utazni, imádok külföldön lenni, rajongok a hegyekért, a kedvenc időjárásom a tél (de CSAK akkor, ha rendes nagy fehér hó van). De szeretem a nyarat is. Nagyon szeretnék szabadúszóként élni, nem bírnék reggel 8-tól délután 4-ig egy székben ülni. Szeretek független lenni és normális keretek között döntéshozó lenni, és azt is szeretem, ha figyelnek rám (legalábbis ha zenéről van szó). Miket tudtok ajánlani, mit kezdjek az életemmel? Előre is köszönöm szépen! :)

2021. febr. 10. 12:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!