Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Gimiből elmentem egy olyan egyetemi szakra, ami iránt nem volt sok érdeklődésem, miközben más szakokhoz lett volna, de pont akkor ezzel a döntésemmel akartam bemutatni azoknak, akik azzal cukkoltak, hogy bizonyos dolgokhoz síkhülye vagyok.

Az egyetemen hamar rájöttem hibás döntésemre, de mire nyíltan fel mertem vállalni szüleim előtt, akik anyagilag támogattak, már nagy részét elvégeztem a szaknak, és totál bizonytalanná is lettem, mi mást kellene tanulnom, mert abban a helyzetben úgy éreztem, minden más csak jobb lehet.

A szakot egész jó eredménnyel abszolváltam, de utána csak mindenféle idióta alkalmi állásban tengtem-lengtem, csak hogy teljen az idő, közben némi pénzt is keressek, és csak ráismerek majd, mit akarnék csinálni. Idővel bekerültem egy olyan állásba is, ami egészen jól találkozott emberi igényeimmel, kb majdnem olyasmit csináltam, amit mindig is akartam, normális emberek közt, normális munkahelyen, normális pénzért. Kb egy évtizedig. Egészen amíg csoportos leépítés nem volt. Utána újra feltettem a kérdést magamnak, mit fogok kezdeni a diplomámmal, amit csak érintőlegesen használtam mindaddig. Kaptam olyan állásokat, ahol nem éreztem magam túl rosszul, azóta magam is többször váltottam, de vhogy nem így szeretném leélni egész életemet.

Közben saját szép lakásról, normális párkapcsolatról máig is csak ábrándozok, így 45 évesen. Attól is félek, nehogy szétessek és elinduljak egy lejtőn, noha itt nem alkoholra, drogra stb gondolok, az távol állna tőlem.

Utóbbi években többször megfordult a fejemben még egy alapszak elvégzése, főleg vmi tanári, pénz is lenne elvégezni, de mindig ott állt meg a dolog, hogy hülyébben néznék magamra egy ekkora váltással, mint úgy, hogy nem pont a helyemen vagyok állásomban. Jó, belejöttem, csinálom, fontos a munka, de néha úgy érzem, ma megint minek kezdjem el.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogy oldódott / nem oldódott meg?


2021. febr. 13. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Itt az ideje nagyon komolyan elgondolkodnod arról, hogy mihez szeretnél kezdeni az elkövetkezendő három-négy évtizedben. Nagyon mély és nyitott kérdéseket kell feltenned magadnak, és végigmenni az összes szóba jöhető lehetőségen.


Mi lehet az oka annak, hogy még mindig nem találtad meg a hivatásodat? Mi mozdíthatná elő azt, hogy ez megtörténjen.

Szívesen segítek privátban, ha írsz egy üzenetet.

2021. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!