Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a megfelelő szó arra, hogy...

Mi a megfelelő szó arra, hogy úgy megérteni valakit, hogy átéltük az ő helyzetét?

Figyelt kérdés

Nem az empatikusságra gondolok.


A releváns szóra, vagy a hitelesre gondoltam először, de tudom van egy még kifejezőbb is.


Az empatikus ember nem biztos, hogy mar megtapasztalta a masik nehezseget.


Olyan szót keresek ami jó arra, hogy "úgy mond véleményt, hogy már tapasztalat van mögötte"


1-2 szavas konkret szorol beszelunk, nem korulirasrol



2021. febr. 14. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Átérzés esetleg?
2021. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Együttérzés?
2021. febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az átérzés, valóban jónak tűnik, csak általában egy tapasztalat nem érzelem alapú(az átérzés érzelem központú szó).


Megérteni valakit szerintem logika alapú. Érteni amiről beszél, gondolkodásra van szükség.


Ha pl meghal valaki, akkor lehet együttérezni, de ha egy filozófiát mondok valakinek, azzal is lehet, de mégis kevésbé mondjuk, hogy együttérzek a gondolatoddal.


De jókat mondtatok, ezzel is közelebb kerültünk.

2021. febr. 14. 12:40
 4/9 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy szót ami nagyon közelít: MÉRVADÓ


Pl egy mérvadó vélemény. Egy vélemény, ami megüti azt a szintet, ami jelzi, hogy tudott az illető azonosulni a beszédpartner gondolatával.

2021. febr. 14. 12:44
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Empatia a szo amit keresel :)
2021. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem az empátia(így kezdtem a mondandót) az empátia is egy érzelem központú szó, mint az átérzés.

Én egy racionális, materiális, tapasztalat, logika központú kifejezést keresek.

És annyiból pontosítanék, hogy melléknév. Persze empatia->empatikus at lehet valtani

2021. febr. 15. 10:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Avatott?
2021. febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Avatott, mesterien jó gondolat, ez teljesen passzol arra amire gondoltam, nem pont ez a szó, de biztos, hogy szinonimák. Köszönöm ez nagyon hasznos volt!
2021. febr. 15. 11:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Voltam már abban a cipőben.

Átmentem én is ezen.

Ugyanezt megtapasztaltam, mint te.


Egy szóval nem tudom kifejezni, ezeket a frázisokat szoktam használni.

2021. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!