Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen módon történik az élet...

Milyen módon történik az élet apró dolgainak az értékelésének a gyakorlása?

Figyelt kérdés

Sokszor halottam már a klisét hogy "Értékeld az élet apró dolgait."

Egyre inkább kezdem benne érezni az igazságot.

Bár még nem jöttem rá hogyan kéne értékelnem az élet apró dolgait úgy ahogy gondolom hogy érdemes lenne.

Tudom mik az élet apró dolgai. Például a tiszta iható vízhez való hozzáférésnek a lehetősége ami megadatott.

Én az értékelés részénél akadtam el.

Ha te valamikor nem értékelted az élet apró dolgait, viszont most már értékeled, te hogyan érted el hogy értékeld?



2021. febr. 17. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden nap gondold végig, hogy ma miért vagy hálás. Egy idő után bele fogsz jönni.
2021. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első jól mondja.

Én is sokáig kerestem erre a választ, hogy hogy tudjam értékelni a dolgokat. És nemrég jutottam el odáig hogy ez a hála érzése, amit erősíteni kell magadban. Erre vannak egyszerűbb gyakorlatok is, hogy ráérezz, pl. gondolj bele, hogy amúgy mennyi embernek nincs meg az, ami neked: ilyenek, hogy tudsz hol aludni, tudsz mit enni.

Írj le 30 dolgot, ami miatt hálás ehetsz az életedben. Bármit. S közben gondolj is úgy rá, hogy milyen jó is, hogy ezek tényleg vannak.

Aztán mehetsz tovább is, amikor már pusztán azért hálás tudsz lenni, mert élsz, és az éppen rossz dolgok iránt is hálát érzel, mert azokból meg mindig lehet tanulni, fejlődni.

2021. febr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
8%

Sehogy. Ez egy önámitó kamu duma, amit a nyomorult sikertelen emberek találtak ki akiknek nem jut igazi siker vagy boldogság.


Kb azon a szinten van hogy de jó van ivóvizünk mikor afrikában szomjan hallnak...igen ez valóban igaz. És valóban remek dolog sőt annál is több. De a 21. század európájában ez alap. Nem öröm forrás hanem egy egyszerű alapszolgáltatás. Majd ha megszűnik, ha háború lesz, vagy szárazság akkor nagyon kell neki örülni.

Vagy de jó hogy nem vagyok halálos beteg. Igen ez is baromi jó dolog. De ez is szintén egy alap dolog. Leszámitva azt néhány tizezer vagy százezer embert aki az. De van másik 5 millió akinek kutya baja...


Tehát ez az egész örülj a kis dolgoknak egy átverés egy romboló hatású maszlag ami azt erősiti benned hogy örülj az jelen helyzetben alap dolgoknak mert lehetne sokkal szarabb is. Csak valahogy kihagyják a storyból azokat akik sokkal sikeresebbek, gazdagabbak jobb helyzetben vannak az átlagnál. Aki a milliókat szórják, a legjobb csajokat dugják és élvezik az életet. Ök is itt élnek velünk és mégis ezerszer jobban, és azért élnek igy mert leszarják a nevetség kis dolgokat és többer akarnak.

2021. febr. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!