Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni az akaratom?

Figyelt kérdés

Elmagyarázom mire gondolok.


Tegyük fel, hogy én akarok egy Ferrarit. De nincs annyi pénzem, hogy vegyek magamnak. És ha kőkeményen dolgozni kezdenék és tanulni is akkor se lenne, tehát ha tennék érte se lehetne. Emiatt, mert én akarok de mégsincs rá lehetőségem, hogy megtegyem én szenvedni fogok.

Így az olyan dolgok akarása, melyek realitása szinte nulla szenvedést fog okozni.


De a jó hír, hogy én valójában nem akarok Ferrarit. Így igaz, hogy nincsen, és lehetőségem sincs venni Ferrarit, de én nem szenvedek emiatt és totál hidegen hagy. Mivel szimplán nem is akarnék magamnak.


De akkor mi a baj?


Jelen helyzetben én nagyon-nagyon szeretném ha lenne barátnőm/szeretőm. De sajnos nem lehet. Ha tennék érte se lehetne (tulajdonképpen most is teszek érte, de minden hiába).

És ez a szenvedésem és boldogtalanságom oka. Emiatt, mivel én tényleg szeretnék barátnőt (tulajdonképpen jobban mint bármi mást) de nincs lehetőségem arra, hogy legyen szenvedek folyamatosan.


Ezért akarom, hogy ne akarjak többé barátnőt (mert akkor végre megszűnik ez a kínzó szenvedés, lásd pl a Ferrari esetét).

Próbáltam már többször is beszugerálni magamnak, hogy "nem akarok barátnőt", néha még ideig-óráig működött is, de a végén sosem sikerült. Mindig visszatért ennek a gondolata. Hiába próbáltam akarni, hogy ne akarjam. De a végére mindig végül szenvedni kezdtem és rá kellett jönnöm, hogy valójában akarom.


Hogyan tudnék végre valahára sikeresen NEM akarni többé?



2021. febr. 24. 07:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

"Ha tennék érte se lehetne"


Ezt a feltételezést milyen TÉNYEK támasztják alá?

2021. febr. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1


Ezt mire vonatkoztatva kérdezed?


Mert pl a Ferrariért nem is tettem semmit sem, mert nem akartam.

De ha arra vonatkoztatva kérdezed, hogy találjak barátnőt, akkor azt arra alapozva tudom, hogy tettem/teszek érte mégsem történik semmi. Minden hiába. Innen ered a kérdés alapja.

2021. febr. 24. 14:10
 3/14 anonim ***** válasza:

#2

Tehát abból, hogy eddig nem sikerült, következtetsz arra, hogy ezután sem fog?

2021. febr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"én akarok egy Ferrarit"

Szerényebben!

mond azt, hogy szeretnék...

A túlságos akarás tesz görcsössé. Lazítsd.

És légy reális. Mérd fel, hogy miért nem megy neked. (Aztán írd le!) Aztán kérdezd meg a környezetedet is. Hogy szerintük miért nem megy neked. Na ekkor vesd össze, hogy jól gondolod-e.

Valószínűleg kívülről ők látnak téged jobban. Hogy milyen vagy. Az ő általuk felvetett gondokat próbáld orvosolni.

2021. febr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mit gondolsz, mi lehet az oka/akadálya annak, hogy barátnőd legyen?
2021. febr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#3


Ezt úgy kell elképzelni mint mondjuk a tipomixet vagy a lottót. Elmész mondjuk évtizedekig befizetni a lottócédulákat de sosem nyersz semmit sem.

Elméletileg lehet az, hogy holnap majd pont megnyered.

De a valóság, hogy erre az esély nagyjából nulla.


Amikor nekem olyanokat irkálnak, hogy "ne add fel próbálkozzál csak" az hasonló jellegű tanács mintha én azt mondanám "ne add fel, próbálkozz csak, holnaptól ne egy hanem kettő lottó találatra fizess be!" De a valóság, hogy ettől még ugyanúgy a nullához fog közelíteni annak az esélye, hogy pont a te számaid fogják majd kihúzni, hiába próbálkozol.

Azt is mondják nekem "mert rosszul próbálkozol, bezzeg ha ezt meg azt csinálnám akkor egyből sikerülne." Erre én azt mondom "te is rosszul próbálkozol, bezzeg ha ezt meg azt a számokat irkálnád be, akkor nyernél!"

A valóság, hogy akármit csinálok/csináltam semmi nem jött be.


A többieknek meg:


Ezt a szintet én már évekkel ezelőtt átléptem. Pár éve még én is a miérteket kutattam és okokat kerestem. Ma már túlléptem ezen a szinten.

Már tudom, hogy itt semmi nem képes változtatni a helyzetemen.


Úgyhogy lehet találgatni, de mivel már annyi mindennek utánajártam, változtattam magamon, cselekedtem és hallottam, láttam, hogy aligha hinném, hogy tudnátok bármi újat mondani. Az afféle sablon semmitmondó tanácsoktól, hogy "olvass könyveket és menj el mozogni" pedig már egyenesen herótom van.


Szóval mára már tudom, hogy a külső környezetre semmilyen módon nincs behatásom és a világ tőlem vagy az óhajaimtól teljesen független módon működik.

Csak egyetlenegy dolog létezik, amit tényleg képes vagyok megváltoztatni: ez pedig az akaratom.

De sajnos valami miatt nem tudom megváltoztatni az akaratomat afelé, hogy ne akarjak többet barátnőt egyáltalán.

2021. febr. 24. 16:14
 7/14 anonim ***** válasza:

"Ezt úgy kell elképzelni mint mondjuk a tipomixet vagy a lottót. Elmész mondjuk évtizedekig befizetni a lottócédulákat de sosem nyersz semmit sem."


Nem egészen, mert a lottó szabályaiba nincs beleszólásod. Ikszelsz néhány darab számot, és addig tartott a befolyásod rá.


A saját életedben viszont nagy a mozgástered. Csak azt tudom mondani, hogy rossz módszerekhez folyamodtál, illetve valami hiányzott, ha nincs eredménye.


Látom, hogy el vagy keseredve, de ha nem vagy torzszülött, nemibeteg vagy mentálisan súlyosan fogyatékos, igenis VAN esélyed arra, hogy párkapcsolatod legyen.


Olyan nem létezik, hogy valakinek ne legyen semmilyen hatása / befolyása a közvetlen körülményeire a tettei által. Csak olyan van, hogy ezt nem érzi.

2021. febr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7


A lottószabályokba pont annyi beleszólásom van mint a társkeresésbe. Mindenki tudja, hogy 98%-ban a nőktől függ minden a párkeresésben, elvégre mindig a nő választ. Átlagos (de ezek szerint jóval az alatti férfiként) semmi beleszólásom nincs a társkeresésbe.


Higgyétek el nekem, rengeteg időt el lehet pazarolni hamis ábrándok kergetésével és délibábok után való szaladgálással.

Sok elment nekem is erre. De már túljutottam ezt a szintet, és elfogadtam azt a TÉNYT, hogy semmilyen esélyem nincs.


Ezért nem a világot akarom megváltoztatni, hanem az akaratomat. De bár sikerülne... :(

2021. febr. 24. 20:12
 9/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rossz lányoknál próbálkozol
2021. febr. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Balogh Vajk ***** válasza:
-Szűkösen; szükség; szükségesség!
2021. febr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!