Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni az akaratom?

Figyelt kérdés

Elmagyarázom mire gondolok.


Tegyük fel, hogy én akarok egy Ferrarit. De nincs annyi pénzem, hogy vegyek magamnak. És ha kőkeményen dolgozni kezdenék és tanulni is akkor se lenne, tehát ha tennék érte se lehetne. Emiatt, mert én akarok de mégsincs rá lehetőségem, hogy megtegyem én szenvedni fogok.

Így az olyan dolgok akarása, melyek realitása szinte nulla szenvedést fog okozni.


De a jó hír, hogy én valójában nem akarok Ferrarit. Így igaz, hogy nincsen, és lehetőségem sincs venni Ferrarit, de én nem szenvedek emiatt és totál hidegen hagy. Mivel szimplán nem is akarnék magamnak.


De akkor mi a baj?


Jelen helyzetben én nagyon-nagyon szeretném ha lenne barátnőm/szeretőm. De sajnos nem lehet. Ha tennék érte se lehetne (tulajdonképpen most is teszek érte, de minden hiába).

És ez a szenvedésem és boldogtalanságom oka. Emiatt, mivel én tényleg szeretnék barátnőt (tulajdonképpen jobban mint bármi mást) de nincs lehetőségem arra, hogy legyen szenvedek folyamatosan.


Ezért akarom, hogy ne akarjak többé barátnőt (mert akkor végre megszűnik ez a kínzó szenvedés, lásd pl a Ferrari esetét).

Próbáltam már többször is beszugerálni magamnak, hogy "nem akarok barátnőt", néha még ideig-óráig működött is, de a végén sosem sikerült. Mindig visszatért ennek a gondolata. Hiába próbáltam akarni, hogy ne akarjam. De a végére mindig végül szenvedni kezdtem és rá kellett jönnöm, hogy valójában akarom.


Hogyan tudnék végre valahára sikeresen NEM akarni többé?



2021. febr. 24. 07:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Legyél pap!
2021. febr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#9


Jaj ne :D

Ne kezdjük...


Írtam már, hogy fölösleges okokat keresgetni vagy "jótanácsokat" osztogatni. És nem azért, mert ne lennék rájuk nyitott vagy ne fogadnám meg öket. Hanem mert aligha valószínű, hogy tudnátok újat mondani. Az évek alatt találkoztam már kb mindennel.


Ezt amit te írsz, ezt is írták már nekem.

Volt olyan, aki azt írta "biztos valami műkörmös szilikonos ribiknél próbálkozol".

Ezzel az érvvel csak az a gond, hogy két okból is hamis:

- Egyrészt nincs olyan, hogy "rossz nők" (társkeresési szempontból). Pl esetünkben a műkörmös szilikonos ribik sem rosszak, mert honnan tudjátok, hogy pont ne ez a kategória lenne az amelyik a legjobban hozzám illik? Pl ha én egy Berki Krisztián-féle kitetovált BMW-vel vagánykodó alvilági arc lennék, akkor hozzám valószínűleg pont az ilyen "műkörmös szilikonos ribik" passzolnának. (egyébként nem vagyok ilyen 😄, csak a példa kedvéért írtam, hogy értsétek mire gondolok)

- Másfelől esetemben azért nem jó ez az érv, mert igencsak széleskörű volt az a kategória, akiknél próbálkoztam. Biztos vagyok benne, hogy az átlagemberek kb 90%-át túl is léptem. Változatos volt mind korban, etnikumban, bőrszínben, iskolázottságban, haj- szemszínben, testsúlyban, vallásban, nézetben stb szóval közel sem igaz rám, hogy mindig ugyanolyan nőknél próbálkoztam volna csak.


#10


Ezt kifejtenéd?


#11


Nem hiszek a kereszténységben. Így nem lennék pap.

De ha már a kereszténységre hivatkozol, nem ártana, ha tudnod, hogy az Evangéliumban maga Jézus is mondja "jobb megházasodni, mint vágytól égni" - tehát még Jézus szerint se lenne jó opció ha pap lennék...


Visszatérve a kérdés alaptételére. Felőlem próbálkozhattok, nem bánom. De higgyétek el, minden hiába.

Ezért már én az akaratomat akarom megváltoztatni. És nem a külső környezetemet...

2021. febr. 27. 22:52
 13/14 A kérdező kommentje:

Maga a buddhizmus is azt mondja, hogy a szenvedés oka a Vágy, vágyakozás.

Jelen esetben is nekem olyan vágyaim vannak, melyeket soha nem élhetek meg (barátnő, párkapcsolat, szerető) ezért számomra az élet egy örökös szenvedés.

Így a buddhizmus szerint az egyetlen megoldás a vágyakról való lemondás.

Ezekkel én tisztában vagyok és meg is próbáltam/próbálom. De sajnos valahogy sosem sikerül végül...

Nem tudom miért nem megy... :(

2021. febr. 27. 22:56
 14/14 anonim ***** válasza:

A párkapcsolatra való igény ösztönös és alapvető vágy.

Lehetetlen kiirtani magadból, legfeljebb féken tartani tudod, amennyiben van más, számodra magasabbrendű cél, ami annál fontosabb, és nem összeegyeztethető vele.


Mint például a papság. :D (Egyébként jó példa.)

2021. febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!