Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha 28 évesen megkeseredett,...

Ha 28 évesen megkeseredett, inkább pesszimista típusú ember vagyok, akkor nem valószínű, hogy egyszer egy igazán pozitív beállítódottságú ember leszek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 24. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rajtad múlik.

De szerintem a pesszimizmus nem baj, egészséges határon belül.

2021. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg csak rajtad múlik. A pozitív gondolkodást ugyanúgy meg lehet tanulni mint egy idegen nyelvet. Én olyan befordult voltam, hogy a legharcedzettebb pszichiáterek is lemondtak rólam. Megláttak és csak ennyit mondtak: Jajj, ez? Pff...:D

De én is meguntam a folytonos depizést, és változtattam a hozzáállásomon. Semmiképpen nem a szabópéterféle hurrá optimizmust preferálom, de a dolgok jó oldalát is képes vagyok meglátni és értékelni.

2021. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 évesen egy megkeseredett, hirtelen haragú, időnként rosszindulatú, világra haragvó, panaszkodó ember voltam. Akkor lett végképp elegem az egész életemből.


Mára egy optimista szemléletű, abszolút nyugodt, másokat értékelő valakivé váltam.


Egyrész változtattam az életemen, felvállalva a kockázatot, másrészt nagyon sokat dolgoztam magamon, és apránként rájöttem, hogy a világ valójában olyan, amilyennek én akarom látni. És saját magamnak ártok vele, ha az ellenségemnek tekintem.

2021. febr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem akarsz pesszimista lenni. Szerintem keress vkit akivel beszélgethetsz erről, de ez lehet egy random kedves ember meetme-n vagy egy rokon is. Vagy próbálj ki új dolgokat, valami hobbit!
2021. ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!