Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen ember vagyok én?

Milyen ember vagyok én?

Figyelt kérdés

Nemrégiben elvállaltam egy munkát a helyi multiban 3 műszakban minimálbérért. Eddig 22 800ft és családi segítségen éltem, és különböző építkezéseken segédkeztem, mint építőipari segédmunkás, és segédmunkákat végeztem (Sitt lapátolás, szakmunkások kisegítése, stb.). Ám nem volt annyi a pénz, és nem volt folyamatos a munka, így egyre frusztrálóbb volt ott dolgozni. Tulajdonképpen a rászorultságom meg van és meg is volt arra, hogy elvállaljam ezt a munkát, bár így is tudom hogy egy rakat foshalmaz ez a cég, és csak Júniusig-Júliusig biztosít maximum munkát a számomra és sok más ember számára. De igazából lettek volna más, morálisan és erkölcsileg igen csak megkérdőjelezhető munkáim, állásaim, amelyek a legalitással és a becsülettel köszönő viszonyban sincsenek egymással. Íme a következők:


- Házi csicska lehettem volna egy mádámnál, aki külföldön prostituáltak futtatásában segédkezik egy vagy több stricinek. Itt egy 25-30 millió forintos ingatlanban kaphattam volna egy szobát, ami nem is az enyém lett volna, tehát nem lenne semmilyen személyi szabadságom, életemet úgy kellene elképzelni itt, mint a csicska fiúét: mivel ugye nem lenne semmilyen bejelentett munkahelyem, hanem mint csicskás a ház takarítását, ápolását végeztem volna, közben persze úgy, mint egy utolsó xardarab aki semmire kellő és tehetségtelen, és semmi másra nem jó, mint arra, hogy rugdossák, verjék, és cikizzék, miközben egy mádámmal élne együtt, aki iszonyat nagy pénzeket zsebel be nap mint nap valódi és ál foglalkozásából kifolyólag. Itt nem mondanám hogy arany életem lenne, sőt elítélem az egészet, és megszakítottam a hölggyel a kapcsolatot, mert nemrégiben derült mindez róla ki.


- Külföldi kényszermunkás is lehetnék német nyelvterületen, ahol a fizetésem 75%-át egy stricinek kéne adnom, és hálát kéne adnom neki hogy lehet egy ilyen csodálatos állásom, és közben a maradok 25%-ból egy csodálatos, Magyarországnál sokkalta fejlettebb országban dolgozhatom, persze, mindezt úgy, hogy közben non-stop felügyelve lennék, és nem csinálhatnék akármit, és előfordulhat, hogy drogoztatva is lennék, mert a pénz nem keresi meg önmagát ugye, hanem túlórával.... Nem választottam morális és erkölcsi indokok miatt, és az illetővel megszakítottam a kapcsolatot régóta...


- Közreműködhetnék az ember és szervkereskedelem különböző részein. Legyen az külföldre csempészés és toborzás, kiszolgáltatott emberek még jobban való kiszolgáltatása külföldi cégek számára. Valószínűleg a járadékom jó lenne, és sokkalta jobb életstílust és életet engedhetnék meg belőle magamnak, mint amit a jelenlegi munkámmal és lakhelyemen tudnék biztosítani saját magamnak. Nem, nem vállaltam, valószínűleg mindenki tudja miért, és nem, nem beszélek az illetővel.


- Drogtermesztés és drogterjesztésben való munkálkodás, az alvilág különböző részeivel közreműködve. Igen, ezt sem vállaltam be, és igen, megszakítottam az illetővel a kapcsolatot úgy szintén.


Szóval elmentem egy céghez, ami legálisan szívatja alkalmazottait BAZ megyében, minden héten felvétel, és összeszerelés ezerrel. Minimálbér és qrva anyázás hangulat a cégnél.


Milyen ember vagyok én?


2021. febr. 25. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
milyen ember? Kissé talán szerencsétlen. Lehet, hogy most a járvány miatt nem így van, de régebben ingyan szállással várták a különböző cégek a messziről érkező betanított munkásokat, és jóval többet fizettek a minimálbérért. ha lemegy a járván, nézz körül az országban, hagyd ott BAZ megyét, mert ott tényleg nem könnyű az élet.
2021. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerencsétlen... Jó kiindulás köszi. Egyenlőre ez a biztos ami itt van, semmi más.
2021. febr. 28. 11:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ilyen lehetőségekkel futottál össze (bár nem értem hogyan és miért), nem leszel semmilyen ember, a karaktereden, jellemeden nem változtat. Én sem leszek sorozatgyilkos, mert megnéztem a "tedbundyt". Ha elvállalod, az már más.


Őszintén sajnálom, hogy ilyen munkákat találsz. Ebben az időben nagyon nehéz bármilyen foglalkozáshoz jutni. Gondolom a megyédben még annál is sokkal rosszabb a helyzet. Bírd ki valahogy, és amint szabadul a póráz az ország nyaka körül, valószínűleg sok normális szállást biztosító legális munkahely fog újra elérhetővé válni.


Kitartást!

2021. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valahogy kifogom bírni, bár azért örülök, hogy a fentebb soroltak közül ezt választottam. Köszönöm szépen!
2021. márc. 1. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!