Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek ez milyen fóbia...

Szerintetek ez milyen fóbia lehet?

Figyelt kérdés
Már gyerekkorom óta rettegek a medencéktől, főleg a beltériektől, de teljesen érthetetlen módon. Ha látom, hogy nincs bennük víz, szinte egy pánikroham szerű tör rám, és nem tudom mihez kötni, ez egy fóbia lenne? És ha igen, akkor mi a neve? Ha esetleg tudjátok, hogy hogyan tudnám ezt leküzdeni, azt is írjatok meg, előre is köszönöm!

2021. febr. 28. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A medencétől félsz akkor? Mert a víztől sokan félnek, de medencéről még nem hallottam. Például (ha a medencétől félsz) próbálj meg először több barátoddal medencézni, aztán egy kevesebbel, végül pedig egyedül.
2021. márc. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon ritkán látok víz nélküli medencéket. egyáltalán hol látsz ilyet?

És a vízzel tele medencéktől is félsz?

tudsz úszni?

2021. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudok úszni, de a vízzel teliektől is nagyon félek, egyszerűen nem tudom, hogy miért. Én is nagyon ritkán látok víz nélkülieket, de nemrég szembejött velem egy videó, ami nagyjából ezzel foglalkozott és így elgondolkoztam azon, hogy mi lehet a probléma. A videóban több víz nélküli medencét is mutattak és amíg ezeket mutogatták, nehezebben kaptam levegőt, emiatt pedig elég nyugtalan vagyok, hiszen le akarom győzni ezt, de nem tudom, hogy hogyan tudnám.
2021. márc. 5. 10:28
 4/4 anonim ***** válasza:
A kérdésre így nem lehet válaszolni. Ha itt bárki, bármilyen választ adna, az teljesen komolytalan lenne. Ehhez pszichológus kell, akinek a segítségével kideríthető a valódi ok. Ez nagyon gyakran sokszoros áttétellel alakul ki: akár 2-3-4 lépcsőn is át kell menni visszafele, ameddig kiderül, hogy hol van a tényleges gond. És ha ez előkerül, még azt is meg kell oldani! Ami szintén nem valószínű, hogy egyedül sikerülhet. A lélek úgy működik, hogy az őt ért nagy traumákat jól elássa, de n azért, hogy eltemesse, hanem, hogy a mélyben dolgozzon vele. És csak a jéghegy legtetejét engedi a felszínre, ami viszont már kezelhető. Persze, az eredeti problémához képest. Viszont ez a végtelenségig nem tartható bent: egyre többször, egyre nagyobb bajt okozva fog a felszínre jönni. Ezért javaslom, hogy mielőbb forduljon pszichológushoz. Ha átmenetileg csökken a tünet, akkor is, mert biztos, hogy vissza fog tértni. Üdv!
2021. márc. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!