Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan vegyem rá magamat a...

Karuczka Emma kérdése:

Hogyan vegyem rá magamat a tanulásra, meg amúgy úgy mindenre?

Figyelt kérdés

Oké. Tehát mondjuk úgy hogy annyira elhagytam a kitartásomat, hogy teljesen elment az életkedvem. De vannak céljaim, de annyira rohadt lusta dög vagyok hogy nem is kezdek neki (vagy folytatom) Sajnos az a módszer sem vált be hogy teljesen elképzeltem különböző szemszögekből az életem következményeit....Végül arra jutottam hogy csak akkor tudok valaminek nekiállni, ha valaki (bárki csak nem én) megbüntet engem, ha nem jól csinálom a dolgokat. És ezt fizikailag értem!!

...Tudom ez most így betegnek hangzik....


Kérlek írjatok tippeket hogy milyen büntetéseket kapjak. Légyszives siesstek (és nem vagyok mazoista)



2021. márc. 3. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ide büntetés, van egy sokkal jobb módszerem. Sürgős a tanulás vagy tudsz várni 2-3 napot?
2021. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1-es jó lesz akkor is. Köszönöm!!!
2021. márc. 3. 23:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok
2021. márc. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a kérdezőnek elfelejtettem megírni a tippemet. Bocsi.


Szóval az a lényeg, hogy az agy jutalmazási rendszerét picit korrigáljuk. Legtöbb esetben azért nem tudunk tanulni, takarítani, bármi egyéb 'rossz' dolgot csinálni, mert sokkal több dopamint termel a Facebook, Instagram, meg bármely játék. Ezt úgy tudjuk újraindítani, hogy 2-3 nem csinálunk semmi élvezetes dolgot. Ezután minden kellemes időtöltés lesz. Szóval semmi elektronika, legfeljebb könyv olvasása. A jelenlegi helyzetben ezt mondjuk nehéz kivitelezni.

2021. márc. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, ezt amúgy picit meg is lehet csavarni. Magyarországon sajnos egyáltalán nem elterjedt, de én rendszeresen használok izolációs kamrát. Heti pár óra, alkalmanként egy, teljes csönd, sötétség, nulla gravitáció, hőérzékelés kikapcsolva.
2021. márc. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sem tapintás, sem egyéb érzékelés*
2021. márc. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Emma én nagyon meg tudnálak bűntetni, te rossz kislány! :D



Amúgy meg aludd ki magad! Feküdj le 8-9-kor és kelj 6-7 körül! Ha kipihenten ébredsz, hidd el mindenhez sokkal több kedvvel fogsz nekiállni.

Keress olyan barátot aki előre fog húzni! Olyant aki szeret tanulni. Meg kicsit mozogj is! A rendszeres torna és mozgás sokat segít mert pihenteti az agyat és javítja a kiszolgálását a tested részéről.

2021. ápr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!