Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan mondjam el a barátomnak...

Hogyan mondjam el a barátomnak, hogy szerintem aszexuális vagyok? (lány vagyok, ő fiú)

Figyelt kérdés

Egyre jobban kezdem azt hinni, hogy aszexuális vagyok. Már régebben is sejtettem, hogy valahogy más vagyok. Mindig azzal nyugtattam magam, hogy biztos még éretlen vagyok, majd megváltozik ez. Most vagyok 16 éves, és nem hiszem, hogy változna, mivel nem vagyok későn érő, inkább korábban is kezdtem "felnőni" mint mások, és nem hiszem hogy pont a szexuális vágyam késne ennyit.


Akivel vagyok ő az első barátom, még nem szexeltünk (a közeljövőben amúgy se tennénk) ,de én később se akarok. Csókolózni se szeretek, azt is csak elviselem, de egy szenvedés .

Szerintem el kéne mondanom neki, hogy én nem szeretnék ilyen dolgokat, hogy tegyem? Ha tenném is, akkor is csak azért, mert tudom hogy a másiknak ez jó



2021. márc. 11. 13:38
 1/10 anonim válasza:
14%

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!

Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.



#reported

2021. márc. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem válaszolni kéne neki, nem elzavarni.
2021. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
16 évesen még azt se tudod mit akarsz igazán, hagyd a pasikat csajokat, bulizz és tanulj.
2021. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
89%
Nem vagy aszexuális. Mármint, nyilván lehet hogy az vagy, de nem valószínű. Én is csak nagyon sok idő után kezdtem el érteni hogy mi ez az egész, sokáig nem is vágytam semmilyen szexualitásra. Attól, hogy fejben (elmondásod szerint) korán értél, testben lehet hogy ez épp ellenkezőleg van. Ha nem állsz készen egy testi kapcsolatra, akkor jól teszed, ha kilépsz a párkapcsolatból, mert még nem vagy rá készen és csak sérülni fogsz.
2021. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jó , akkor ha törlik mindegy is


Köszönöm a normális választ

2021. márc. 11. 14:08
 6/10 anonim ***** válasza:
3%
Egyáltalán nem vagy aszexuális, csak éretlen vagy még a szexhez.
2021. márc. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Miert nem toroltek meg ?
2021. márc. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Talán azért, mert ez fontos kérdés?

Szerintem is várjál még, nem dőlt el a dolog.

Lehet, hogy ez később érik majd meg benned.

Azért, ha a csók sem esik jól, akkor mondd meg a fiúdnak, hogy inkább puszit adjon.

Általában az embernek tavasszal és ősszel nő meg a hajlandósága ilyesmire, szóval azt tanácsolom, hogy majd akkor nézzétek meg, fejlődtél-e valamiben.


Ja, és orvosnál hormonvizsgálat javasolt. Lehet valami testi oka is ennek.

2021. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem feltétlenül vagy aszex, mivel még a pubertás korban vagy, így a jelenlegi állapotod lehet átmeneti is. Akárhogy is legyen, fontos, hogy semmilyen formában ne vállalj be olyant, amit nem szeretnél. Akkor sem, ha a másiknak ez jó. Az ilyenek akár egy életre tönkre tehetnek és megbélyegzik a későbbi kapcsolataidat.


Amit javaslok, hogy kond el a barátodnak ami benned van. Mond el, hogy miket nem szeretsz és miket nem kívánsz. Ha megérti és elfogajda, akkor oké.

Ha nem érti meg, erölteti, nyaggat, hogy a kedvéért tedd meg, akkor viszont szakíts.


Nagyon fontos, hogy a kapcsolat és minden ami benne történik mindkétfél számára jó legyen.

Lehet kompromisszumokat kötni, de azok is olyasmik legyenek, amit mindketten szerettek.


Bármi kérdésed van, írhatsz akár itt, akár priviben.

Sok sikert!

2021. márc. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
90%
Teljesen normális ha valaki aszexuális. Az csak annyit jelent, hogy nem éreznek szexuális vonzódást. Van olyan aszexuális ember aki szereti a szexet, van aki soha nem akarja. Mindkettő olyan ami nem tesz valakit kevésbé vagy jobban aszexuálissá. Akkor vagy aszexuális ha nem érzel egyáltalán szexuális vonzalmat senki iránt, de vannak emberek akik az aszexuális skálán vannak mint például a demiszexuális emberek, akik csak egy erős kapcsolat után éreznek vonzalmat. Fontos lehet hogy elmond a partnerednek hogy hogy érzel, mivel ebből a jövőben bajok lehetnek, például ha ő akar gyereket, vagy szexet és te nem. Csak legyél vele őszinte, és tanulj meg többet az aszexualitásról. Az interneten van egy csomó dolog róla, bár előnyben vagy ha tudsz angolul. Sok sikert ahhoz hogy rá jöjj mit szeretnél, és elmond neki.
2021. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!