Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érdemes lehet újra megpróbálni...

Érdemes lehet újra megpróbálni szakemberhez fordulni?

Figyelt kérdés

Amióta tudom az eszem én egy introvertált beállítottságú személyiség vagyok, és nagyon sokszor a saját káromra.


Tulajdonképpen arról van szó, hogy sem fiúkkal sem lányokkal nem tudok úgy barátkozni, mint a többiek, nagyon kevés gyerekkel játszottam kiskoromban és nagyon hozzászoktam a "sikerélményhez" a beszélgetésekben.


Ma már felnőtt fejjel ezt egészen máshogy fogom fel, és nagyon sokszor előfordul, hogy egy számomra érdekes személyhez (legyen az férfi vagy nő) nem merek odamenni. Példának a legfrissebb élményem: Két közért van közel hozzám, az egyik kicsit távolabb, ez utóbbiba akkor megyek, amikor látni szeretnék valami számomra érdekeset, kicsit levegőzni akarok, esetleg érdekes figurákat/embereket felfedezni. Így volt ez ma is, visszafelé úton pedig egy nálam 20-30cm-el alacsonyabb néni vonszolta magát, két karjában pedig két akkora szatyor, mint a saját testsúlyának fele legalább. Olyan szinten morzsolt a belső kényszer, hogy odamenjek hozzá és segítsek cipelni neki, legalább azon a kis úton, amíg el nem válnak útjaink hazafelé menet, hogy féltem elkerülni is. Lassítottam és vártam a csodát. Gyerünk már csak megkérdezhetem tőle, hogy segíthetek-e... Elhatároztam magam és elkezdtem felé közeledni, majd az utolsó pillanatban olyan szinten fordult egyet az egész gondolatmenetem a szituáció iránt, hogy egyszerűen csak tovább sétáltam. Megijedtem és tovább mentem magam útján.


Nagyon régóta küzdöm hasonló érzésekkel és nem tudom leküzdeni őket, érdemes lehet újra megpróbálni egy pszichológussal felvenni a kapcsolatot? Korábban (még középsuliban) már voltam egy (akkor még számomra ingyenes) pszichológiai tanfolyamon, és akkor is rögtön az asszertív gondolkodás felé próbálta billenteni a személyiségemet a doki. A baj az, hogy költözés miatt ez a tanfolyam abba is maradt és azóta magamtól hiába is próbálok változtatni, nem megy... Az igazság az, hogy van hová tennem a "fölös" pénzem, de úgy érzem ha valaki nem segít rajtam, akkor örökre ilyen maradok. Önzetlen akarok lenni minden szituációban, és nagyon sokszor kihasználtak emiatt. Idővel pedig természetesen egy jókora frusztráció épült fel bennem minden emberi interakció iránt, utálom magam... :(


Előre is köszönöm a segítséget!


24/F


2021. márc. 20. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az intoverzió nem egyenlő a gátlásossággal, ezt a legjobb, ha feloldod magadban.

Freddy Mercury is introvertált volt, Emma Watson is az.


Annyit jelent elsősorban az introvertáltság, hogy inkább a belső világgal foglalkozol, illetve egyedül töltődsz fel inkább, nem társaságban. Nagy társaság inkább fárasztó hatással van az introvertáltakra.


Én magam óriási utat jártam be. Ma már simán kiteszek magamról szakmai videókat a netre, leállok bárkivel beszélgetni, felhívok idegen embereket telefonon.


Ha szeretnél erről mélyebben is beszélgetni, keress meg nyugodtan privát üzenetben.

2021. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kezdd el! Apránként. Kérdezz! Merre van a bolt, meddig van nyitva, hány óra van, Holnap zárva lesz-e... stb.

Az egyszerűbb út az a rakéta vilmos kis üvegben. Benyomsz egyet és 20 perc múlva már nyitottabb leszel. :D

2021. ápr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!