Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érezhető-e az, hogy valami...

Érezhető-e az, hogy valami változás történt a baráti kapcsolatokkal vírushelyzet alatt? Volt rá példa, hogy 20-30 éves barátságok szakadtak meg? (Nem érdekel a politikai vélemény!)

Figyelt kérdés
Azért is kérdezem, az embereket, mert eljutottam egy pontig: a vírushelyzet (ami sokunkat megterhel mentálisan), hogy addig a barátaim, akik esélyesebbek, de nem akarnak dolgozni, pedig ők még szerencsések lehetnének. Azonban nem tesznek azért, hogy jobb legyen a saját környezetük, így folyamatosan bűnbakokat keresnek. A Kérdés lényege: ki akar lépéseket tenni a saját környezete vagy önmaga jóléte iránt, de az ilyen barátok csak a feszültséget gerjesztik. Voltak-e példák arra, hogy ezért szakították meg a kapcsolatokat a barátokkal az olvasók, mert úgy érezték, hogy már az ilyen hátráltatja az embert? Az én megközelítésemből elárulok egy apróbb részletet: Részben negatívan érintett az, hogy amikor segíteni akartam ismerősöméknek állás terén, egyből visszautasították a segítséget. Többet nem teszem fel nekik a munka kérdését és elhagyom az ilyen emberek társaságát. Mert ez az, ami betette nálam a kaput. Sokan másoktól várják a megváltást, de volna hatalmuk ahhoz, hogy normális jövőt építsenek önmaguk számára. Részben ezért is döntöttem amellett, hogy köszönöm szépen, de ennyi elég volt belőlük. A cigarettára és az alkoholra nem sajnálják a pénzt, viszont másra már alig van nekik és könnyebben panaszkodnak. Kíváncsi vagyok az indulatoktól mentes véleményekre.

2021. márc. 24. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyértelműen érezhető.

Sokkal több emberrel tartom a kapcsolatot.

2021. márc. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kertész Körte válasza:
Nálam is érezhető, abszolút nem tartom a baráti kapcsolatokat, elveszi az iskola az összes időmet.
2021. márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!