Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyunk itt a földön,mi...

Miért vagyunk itt a földön,mi értelme van egyáltalán az életnek?

Figyelt kérdés
Egyre jobban arra ébredek rá,hogy én nem akarom ezt a sok munka dolgot amit sokan mindennap tolnak mint a rabszolgák aztán meg elmegy az életük semmit nem csináltak hanem mindennap csak bementek a munkahelyükre és az életük 85% ezzel telt el.Viszont nem tudom mit akarok nincsen célom sokszor nagyon rosszul érzem magam szorongok rengeteg dolog miatt ha látom,hogy mások pl utazgatnak élvezik az életet,vagy bármi más tudom sokszor sok minden csak a látszat meg lehetséges,hogy a belső fájdalmam vetül ki,és valójában én nem is azt akarom amit mások csak mikor a lelkem fáj úgy érzem,hogy azt akarnám.Szóval nem élek csak létezek célok nélkül,barátok nélkül,emberek nélkül minden nélkül és nem látom az élet értelmét,megrémiszt az is ha fixen oda lennék kötve pl egy munkahelyen,hogy éveken át mindennap csak ugyan oda kötötten az élet meg elrepül.Bár most is oda vagyok kötve meg sok mindent meg is vonok magamtól de már nem tudom mi ez,mit kéne tennem,már lassan csak álmomban érzem jól magam mikor máshol járok.

2021. márc. 28. 01:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Az elet ertelme az, amint adsz neki.
2021. márc. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
*amit
2021. márc. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
38%

Nincs értelme.

Oka van, mert a szüleid lefeküdtek egymással.

Célja lehet, ha adsz neki.


A legkézenfekvőbb, általános cél az, hogy élvezd minél jobban, azaz tégy olyan dolgokat, amiket élvezel. Ha lelkileg képtelen vagy rá, még mindig ott vannak a testi örömök: egy kellemes inni- vagy ennivaló, bódítószerek, alvás, szex, művészetek, játék.

2021. márc. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3/


A szex hiányzik nagyon de az nem adatik meg így az a fajta feszültség is felemészt.

2021. márc. 28. 11:15
 5/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
Van kezed :)
2021. márc. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5/


Azt már unom.

2021. márc. 28. 17:36
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
vicces hogy az osszes allatfaj kozul az ember a leghulyebb. Egy szunyog csak par napig el, te meg akar 100 evig is, es ilyen hulyesegeken gondolkozol ahelyett hogy elvezned az eletet...
2021. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Az az értelme, hogy megismerjük ezt a csodát, hogy két sejtből kifejlődik egy ember, az állatokat, a növényeket, mindent, ami körülvesz.
2021. márc. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Azért vagyunk itt, hogy keressük a választ ezekre a kérdésekre.

Amit 3-as ír az élvezetről, az nem ad értelmet. Az csupán vágyak kielégítése, ami pillanatokra elfedi azt az űrt, ami miatt a kérdéseid, a kétségeid gyötörnek.

A vágyakat azonban nem lehet soha eltelíteni. Mindig újabbak lesznek, akkor is, ha már azt hiszed mindened megvan és mindent megkaphatsz, megkaptál.

Tehát el kell kezdened keresni. Tanulni figyelni. Figyelni elsősorban magadat. Tanulni mindenről, bármiről. Elmélyedni a gyakorlásban. És végig figyelni érzéseidet, gondolataidat.

És direktben kereseni a kérdéseidre a válaszokat. Vallások, filozófiák - elméletben és gyakorlatban.

DE nem választ fogsz kapni. Legalábbis nem direkteben ezekre a kérdésekre. Fokozatosan megváltozik a világlátásod, és az eredeti kérdések eltűnnek...

2021. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2%
senki vagy
2021. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!