Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha a helyembe lennétek, mit...

The Best Nr.1 kérdése:

Ha a helyembe lennétek, mit csinálnátok holnaptól, hogy jobb életetek legyen?

Figyelt kérdés

Igazából az a gond, hogy a problémám nagyon összetett. Talán elérném a karakterlimitet és le sem tudnám írni. Valahogy azt érzem, mintha "Csak úgy lennék" ebben az életben. Beleszámolva hogy nagy valószínűséggel depresszióval küzdök(nem voltam még szakembernél) tele szorongással telnek a napjaim. Szüleimmel és a testvéremmel nagyon felszínes a kapcsolatom. Barátaim voltak, de közben mindenki eltávolodott tőlem. Minden nap egyforma, mindig a rosszat látom meg a dolgokban és nem a jót. A mai napig nem tudtam elfogadni önmagam: külsőre és belsőre sem. Nehezen nyílok embereknek, távolságtartó vagyok, kiskoromban is nagyon érzékeny voltam. Voltak és vannak családi és anyagi gondok, talán ezek is rátesznek egy lapáttal. Itt vagyok fiatalon, és nem tudom hova tovább. Igen, tudom hogy ez is az én hibám hogy miért állok itt, nem tagadom. Talán egy kornyezetvaltozasra lenne szükségem, egyedül lábra állni. Ti mit tennétek holnaptól a helyemben?



19F



2021. márc. 30. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Felkeresnék egy jó terapeutát, mellette keresnék egy hobbit - vagy valamit, amiben kiteljesedhetek és önmagam lehetek; esetleg munkát is, hogy félre tudjak rakni a jövőben; és ezek már kell, hogy adjanak pont annyi sikerélményt, hogy elindulhassak kifelé az érzelmi gödörből. Ezek mellett pedig elfogadnám, hogy az életnek van szar oldala, és sajnos át kell élni ezt is, és akármennyire is szar, küzdeni kell, mert nincs más megoldás (illetve van, az öngyilkosság, de szerintem az nem egy túl jó választás).


Habár feltételes módban írtam, én ezeket valójában megtettem, és segített. Egyelőre még nem mondanám teljesnek, se boldognak magam, de érzem, hogy kifelé tartok a gödörből, és sokkal jobban érzem magam, mint ilyenkor egy éve, amikor is depressziós voltam és szorongásos zavarokkal küzdöttem, anyagi gondok ellenére minden pénzemet fűre költöttem és egész nap szívásba menekültem, és túlsúlyos voltam, gyűlöltem magamat és a világot is, és azt hittem csak a halál a kiút.


Sok sikert!

24f

2021. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. kezdj el edzeni

2. Itt a tavasz, ha van lehetőséged végezz kerti munkát és vess valamit amit gondozni fogsz és meg tudjátok enni, már ha van kert a közeledben.

3. Kelj mindig korán és aludd ki magad! Ez sokat számít.

4. Lépj be egy társkeresőbe és beszélgess lányokkal, és nőkkel!

2021. ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A Heim Pál gyermekkórházban (láttam, hogy 19 vagy, de 24-ig fogadnak :) ) ingyenesen, tb által fizetve, fogadnak téged a pszichiátrián. Ne ijedj meg, ez egy komoly név, de nincsen veled semmi baj. Ahogy az egyik komment is írta, az élet nem habos torta, DE nem kell, hogy szar legyen. Látogass el szerintem ide mindenképp, esetleg ha még iskolába jársz az iskolapszichológushoz, ő is ingyen fogad. Jó egy olyan valakivel beszélni, aki megtartja a titkaid és még segíteni is tud. :)

És még egy nagyon fontos dolog. Habár itt a kérdés alatt sok idegen összegyűlt, veled vagyunk és támogatunk. :) Ami történik veled az természetes, de nem olyan állapot amit el kell fogadni, lehet változtatni. Kérlek az öngyilkosság meg se fogalmazódjon benned, annál minden jobb, ne hagyd, hogy a depresszió átvegye fölötted az irányítást.

Kívánok sikeres felépülést! :))

2021. ápr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!