Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Antiszociális lennék?

Antiszociális lennék?

Figyelt kérdés
Mióta van ez a karantén meg a koronavirus azóta nem nagyon járok ki az utcára. És mostanában vettem észre ha 2 hetente max egyszer kimegyek az utcára a kisboltba szrul érzem magam.. Mintha sosem jártam volna utcára és az embereket úgy nézem, mintha utálnám őket. Barátaim mondhatni van egy kettő de azokkal már alig beszélek hetente kb 1 szót. Egész nap a gép előtt ülök és ahogy nézegetem az instagramot látom hogy már megint a sok kis köcsög gyerekek akik elhisznek mindent magukról. Eddig tök jól kijöttem mindenkivel de most semennyire. Tehát mondhatni nem beszélek senkivel csak anyámmal, apámmal, meg öcsémmel akikkel egy házban lakom. Szerintetek antiszociális lettem?
2021. márc. 31. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem szimplán besokalltál az otthonléttől. Ettől nem változik egy-kettőre az ember antiszociálissá.
2021. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a vírus előtt is ilyen voltam, de tényleg antiszoc vagyok...de nálad nem hiszem hogy ezvan.
2021. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudod, mi az antiszociális szó fogalma.

Mert az antiszociális és az aszociális teljesen mást jelent.

Az antiszociális az az ember, aki a környezete ELLEN van, ergo tiszteletlen, közösségromboló magatartást folytat. Iskolában az a gyerek, aki felvágja a talpát a padja tetejére a tanár előtt, visszabeszél, fenyegetőzik, nem tanul, nem moderálva magát, élvezi, hogy zűrzavart teremthet, és emiatt utálják sokan.

A te esetedben ez nem releváns, úgy gondolom.

Amire te gondolsz, az az ASZOCIÁLIS személyiségzavar. Nos, én ezzel rendelkezem, és pontosan tudom, milyen.

Nem gyűlölöm az embereket, nem vagyok ellenséges, de nehezen megy, hogy kapcsolatba lépjek emberekkel, hogy kezdeményezzek. A sok negatív emlék miatt rettegek, hogy levegőnek néznek, visszautasítanak vagy netán még verbálisan is bántalmaznak. Gyakran érzem magam kívülállónak. Ha egy régi ismerősömmel kell kommunikálni, akivel csak pár szót váltottam a régmúltban pl. Facebookon a semmiből, vagy 20 tervet szövök arra vonatkozóan, hogy mit hogy fogalmazzak meg, mikor küldjem el. Szóval... nem könnyű.

2021. márc. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Xd rossz helyre irtam a kérdést sry
2021. ápr. 1. 02:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!