Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez miért lehet és mit tehetnék...

Ez miért lehet és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 24 éves vagyok és ugyan nem vagyok teljesen elégedett az életemmel, több célomat sikerült elérnem, vannak, akik szeretnek és én is őket, vannak terveim a jövőre nézve.

Nem mondanám, hogy olyan nagy az önbizalmam, általában bizonyos emberekkel kapcsolatban érzem azt, hogy ők jobbak valamiért, de az a furcsa problémám lenne, hogy az orvosokkal szemben kifejezetten kialakult bennem egy ilyen érzés, hogy én nem érek annyit mint ők.

Nem azokkal szemben, akik eddigi életemben kezeltek mikor ritkán orvoshoz kerültem, hanem úgy általában az orvosokkal szemben. Attól függetlenül, hogy az illetőnek mi a szakterülete vagy milyen beosztásban van.

Nem tudnám megfogalmazni, hogy miért pont az orvosokhoz viszonyítva van ez az érzésem, elvileg bárki másokhoz képest lehetne, mások is tanulnak 5 évet, ha nem is 6-ot, más nehéz szakok is vannak, az egészségügyben sem csak ők dolgoznak, de ez valamiért így alakult ki bennem.

Viszonylag sok orvost ismerek, egy gimnáziumba jártunk, vagy valaki a családból ismeri és rajtuk keresztül megismertem, vagy csak úgy a neten keresztül. Egyikőjük sem nézett le engem soha és igazából még azt is éreztem, hogy ők többe néznek engem, mint én saját magamat. Édesapám is orvos volt és nem várta el tőlem, hogy én is az legyek, úgy fogadott el, ahogy vagyok, elfogadta a céljaimat.

Tudom, hogy nem a szakma határozza meg az ember értékét, de engem időről-időre nagyon nyomaszt ez.

Több oka is lehet, anyukám szerette volna, hogy orvos legyek (még mikor kicsi voltam), de nem lettem az, édesapám orvos volt, lehet, hogy rá is szeretnék ezáltal tudat alatt hasonlítani, meg sok orvos ismerősöm van, akikkel vannak közös ismerőseink és néha azt érzékelem, mintha őket jobban értékelnék, rájuk büszkébbek lennének, de igazából az is lehet, hogy ezt csak beképzelem. Nem biztos, hogy ezeknek köze van hozzá, nem tudom.

Nem a pénzről szól nálam ez, hanem inkább a képességekről, tudásról, képzettségről, hatalmas szorgalomról és ezekről a dolgokról, amik szerintem az orvosi pályát jellemzik.

Bár nem orvosok, de amúgy molekuláris biológusokkal kapcsolatban is hasonló gondolataim vannak, a páromnak van ilyen ismerőse és amúgy a párom is szerintem kevesebbnek érzi magát nála. Mármint magát nem becsüli le, de hozzá képest nem érzi magát annyinak, mint ő.


Egy orvos számára ez lehet, hogy meglepő vagy nevetségesnek tűnik, de valamiért ez bennem kialakult.

Nyilván az orvosi pálya a gyógyításról szól és szerintem ez egy csodálatos dolog és nagyon tiszteletre méltó, de engem zavar ez az önkisebbítő érzés.

Hogyan tudnám valahogy elérni magamnál, hogy ne érezzem magam kevesebbnek, csak mert nem orvosi diplomát szereztem?


Ha mondjuk egy magyar-történelem szakos emberről, tolmácsról, tanárról, jogászról van szó, azzal szemben nem érzem magam értéktelennek, ez valahogy kifejezetten az orvosok felé irányul nálam. Ezért nem tudom, hogyan értékelhetném magamat és azt, amit eddig elértem és szeretnék elérni, hiszen nem arról van szó, hogy mindenki mással szemben érzem magam semminek.



2021. ápr. 3. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Majd elmúlik idővel, ha többet megismersz közülük, ők is csak emberek.
2021. ápr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az önbizalom belülről fakad, gyerekkorban alapozódik meg. Mindegy, hogy milyen sajátos formában nyilvánul meg a hiánya, mindenképp azt mutatja, hogy érdemes lenne vele dolgozni, rájönni, hol gyökerezik. Ennek a legkönnyebb útja, ha terapeuta vezet.
2021. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!