Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudom elérni a...

Miért nem tudom elérni a saját magam által kitűzött céljaimat???

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, azt vettem észra, hogy az életem során csak azokat a célokat, irányokat tudtam sikerrel venni, amiben mások irányítottak engem, a családom, anyukám ötlete volt, ő áldását adta rá. A családom nyomott hátulról tanulmányaimban egészen a diplomámig, ha problémám volt ők segítettek megoldani, nem jó az önálló probléma megoldó stratégiám. Kamasz korom óta szerettem volna jogosítványt, de nem engedték, csak 24 éves koromra, de akkor is belebuktam a dologba, túl ügyetlen voltam hozzá. A német nyelvvizsgám sikerült, azt a szüleim hajtották, és ők taníttak. A saját finanszírozású angol nem lett meg, nem tanultam meg más nyelvet se, amit szerettem volna, nem írtam meg a saját regényem, csak elkezdtem, nem lettem sikeres vállalkozó sem, azt is ellenezték. Tényleg a családom jobban ismerne, mint én saját magam, és ezért jönnek be az ő ötleteik? Vagy arra van szükségem, hogy valaki toljon hátulról? Vagy félek, hogy kikapnék érte, ha a saját utamat járom?

2021. ápr. 6. 15:49
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem lehetséges, hogy a szüleid által rádtűzőtt célokat azért teljesíted, mert félsz, hogy csalódni fognak benned?...Talán ez az, ami hatalmas erőt és motivációt ad azokhoz a dolgokhoz. Próbáld meg magadban erősíteni a dolgokat, hogy független vagy és képes vagy bármire. Esetleg kezdj kisebb kihívásokkal, de azoktól ne hátrálj meg, egészen addig, amíg nem sikerült őket megvalósítani: pl. tanulj meg kisebb készségeket: kirakni a rubikkockát, hátraszaltózni...Ezek mind olyanok lesznek, amik rátudnak mutatni arra,hogy képes vagy rá, és bármit megtudsz tanulni és eltudsz érni, ha hiszel benne és kitartól mellette.
2021. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy a válasz benned van, csak a felszínre kell hozni.

Nagy valószínűséggel amit csinálsz most, az önszabotázs. Az okára kell rájönni, mert ha más célokat elérsz, csak a sajátjaidat nem, akkor nem a megvalósítással van probléma.


Ha rám írsz privátban, nagyon szívesen segítek.

2021. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most?
2021. nov. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy :D
2021. nov. 10. 08:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet önszabotázs megfelelési kényszer miatt.

Változott valami az életedben április óta? Te csinálsz másképp? Az segítene.

2021. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elkezdtem egy új terápiát, de az életem tökéletesen ugyanolyan, mint régen. Remélem, így most közelebb kerülhetek újra önmagamhoz.
2021. dec. 5. 18:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Az jó lenne!
2021. dec. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!