Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A rohanó világ teszi ilyenné...

A rohanó világ teszi ilyenné az embereket, vagy ez gyénfüggő?

Figyelt kérdés

Ugye szokták mondani, hogy felgyorsult a világ, sok helyen szinte elvárás, hogy gyors legyél, meg úgy az emberek se érnek rá semmire mindenki rohan.


Ezt magamon is észrevettem, hogy mindig, mindenhová sietek, türelmetlen vagyok, semmire "nem érek rá".

A munkámat tekintve sofőr vagyok, és megkapom a napi fix címeimet, és ahogy végeztem mehetek haza, senkit nem érdekel, hogy mennyi idő alatt végzek, ha 4 óra akkor 4, ha 10 akkor 10.

Így az átlag munkaidőm az 5-6 óra, míg sok kollégám ugyan ezt 7-8 óra alatt csinálja meg.

Természetesen így van értelme a sietségemnek, de közben mégse...mert egyébként egyáltalán nem vagyok fontos ember, ha hazaérek nincs semmi dolgom, általában nem is csinálok semmi hasznosat, pusztán szeretek itthon lenni, és imádom a semmittevést.

Ellenben az élet minden területén ilyen vagyok, hogy most, azonnal, nincs idő, sőt kifejezetten irritálnak az olyan emberek akik "lassan" csinálják a dolgukat. (lassú pénztáros, lassú autós, mikor valamit akarok de várni kell és így tovább)

Ezektől megtudok őrülni.


Természetesen mikor felismerem, hogy kapkodok akkor igyekszem visszavenni, de van mikor nem tűnik fel, és nagyon gyakran megkapom, hogy mennyire türelmetlen vagyok.

Nyilván ebben a természetem is közrejátszik, de elgondolkoztam, hogy vajon ha 100 vagy 50 évvel ezelőtt születtem volna akkor is ilyen lennék? Amikor még nem volt "elvárás" az, hogy sietni kell?

Mert ha nem is ennyire mint én, de tényleg az emberek java része ilyen, hogy siet, és mindenki gyorsan akar mindent.



2021. ápr. 8. 20:11
 1/3 anonim válasza:
17%
Szia! Azért van sietség mert az emberek 80 évig élnek átlagban ugyebá és ebbe kell beletömóríteni mindent. Viszont ha tudnád hogy örökké élhetsz már biztosan nem sietnél.🤣🤣
2021. ápr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki elhitte hogy az a boldog élet ha a nap 24 órájából 16-ot végig élvezed és ez általában úgy néz ki hogy a 7 napból 5-öt végig rohansz, vagy úgy ahogy végig pörögsz a munkahelyen hogy aztán a maradék 2-ben lazíts vagy bulizz. Tehát magad miatt dolgozol magad miatt pihensz magad miatt bulizol. És közben eszébe jut az embernek hogy mindenki ezt csinálja, mindenki csak maga miatt kel fel és maga miatt fekszik le és maga miatt siet a melóba és ha meg lát egy másik autóst aki szintén csak maga miatt siet valahova, akkor jogosnak érzi ha egy állatnak tekinti és le hordja mindennek mondván: vak vagy?! :) Vak! Mert ő is csak maga miatt közlekedik ha tehetné, olyan úton menne ahol egy ember sincs akkor 15 perccel minden hova hamarabb eljutna. :) De szép is lenne az élet ha csak én lennék a világon! :) De sajnos mások is vannak... A pénztáros az eladó a kasszás, és már is el felejtjük hogy ők is emberek. De nem ettől szép az élet? :) Hogy mások is vannak? :) Hogy van aki figyel rád, hogy van aki szeret, van aki fel néz rád, van aki tisztel, van aki alig várja hogy találkozzatok! :) És ha bele gondolsz mindenki ilyen. Mindenki szeret valakit mindenki fel néz valakire, mindenki tisztel legalább egy valakit. Mindenki képes a jóra! Akkor mért nem azt keressük mindig? Nem lehet hogy a saját elvakult elképzelésünk a boldogságról, torlaszolja el azt a lehetőséget hogy valódi boldogságunk legyen. Nem lehet hogy a saját magunk előre helyezése miatt tart itt a világ ahol tart? A világ úgy néz ki mint egy naaagy eszeveszett vágta, és azt hazudja hogy az az igazi nyertes aki a legtöbbet teszi magáért. Elárulok valamit. Szerintem ez az elképzelés kuka. :) Nézz csak szét a világba és mutass 1 boldog embert aki azzal lett boldog hogy magáért él. :)
2021. ápr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem jó a munkád:) Olyan munka kell, amit mindig végezhetsz. Én pl hétvégén is ugyanazt csinálom, mint hétközben. Dolgozom, lazítok, tájékozódom, gondolkodom, összeállítom a terveim stb stb. Ez így nagyon hatékony és nem is tűnik sietésnek.
2021. ápr. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!