Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megbolondulhat egy ember ha...

Megbolondulhat egy ember ha sokan gyűlőlik iletve piszkálják?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 14. 19:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Volt általános iskolai iskolatársam (egy évvel alattam járt) öngyilkos lett 15 évesen, mert egy kis zsarnok mindig uralkodott rajta és a csicskáival kínozta. Mellesleg majdnem szomszédok voltak, pár háznyira laktak egymástól a kis faluban. (Akkor mi lehet egy személytelen nagyvárosban, ha falun ez van...)

Biztosan nem csak emiatt, mert családi problémái is voltak, a szülei marták egymást, így nyilván otthon is jelentősen sérült lelkileg, talán fizikailag is bántalmazták otthon is, nem tudom a részleteket.

Csak később hallottam, hogy az előző évben felakasztotta magát, egy búcsúlevelet hagyott a szüleinek.

Viszont nagyon nagy lelkifurdalást érzek amiatt, hogy bár tudtam miket művel a kis zsarnok, vele és másokkal is, mégsem léptem közbe, a fizikumom ugyan nem volt jelentős, de az igazgatónak szólhattam volna, hogy mi történik az osztályban.

Az évben nálam is bepróbálkozott a kis zsarnok a nyári táborban, a többiek előtt összeverekedtünk az egyik faházban és nehezen, de lenyomtam, soha többé nem piszkált.

Jellemző, hogy egyik barátom sem választott szét bennünket, de utólag halkan mondta egyikük, hogy jól lenyomtad X-et...

Tanulság: a gyerekek nem lépnek fel közösen a zsarnokoskodó ellen, pedig fontos kiállni magunkért és egymásért.

Azóta mindig ezt tanítom a fiataloknak.

2021. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Nem, ha fejleszti az EQ -ét. Olvasni javaslom a Fő a nyugalom, Paul Hauck könyvét. A hasonló könyvek megértéshez IQ szükséges és akarat. Az a tapasztalatom, hogy sok ember mazochista módon eltűri, maga ellen fordítja vagy nyeli és nyeli. Belőlük kerülnek ki a gyógyszer, alkohol, kábítószer függők. Egy másik réteg pedig a mocskolódó ellen fordítja agresszió formájában. Egyik sem jó megoldás. Ha a pénzért tudsz dolgozni akkor a nyugalmadért is! Ugye?
2021. ápr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha belinkelnéd légyszi PDF-ben ezt a könyvet, drive linken megköszönném!
2021. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!