Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nincs semmi Önbizalmam?

Miért nincs semmi Önbizalmam?

Figyelt kérdés

Sziasztok

29 vagyok semmi önbizalmam sincs, nem vagyok elégedett magammal emiatt zárkózott is vagyok, de önbizalmam az alapból nincs, soha nem is volt, fogalmam sincs mit kezdjek magammal, hogyan áljak az emberekhez és az élethez, hosszú évek óta nem voltam párkapcsolatban és már félek a megöregedéstől is.Mi ennek az oka??

Ffi 29



2021. ápr. 19. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj pszichoterápiát, a soha nem volt önbizalom simán kialakul és onnantól már lesznek ötleteid. Ne társkeresésbe fektesd az energiát, hanem egy olyan terapeuta megtalálásába, akivel érzed, hogy gyümölcsözni fog az önismereti meló. Ha ezt most nem kezded el, akkor mikor? Harmincas éveidre már egy egész ember lehetnél.
2021. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokszori látogatás a pszichológusnál.
2021. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs hogy így fogalmazok, de elcseszett gyermekkorod volt? Sajnos sokan elnyomják a gyermeket. A vagyok, és létezek, helyett azt tanítják meg, hogyan legyél alázatos, legyél csendben mert akkor vagy jó.... Csak azt felejtik el, hogy felnőtt korban is ilyen marad az ember, mert így nőtt fel, ezt tanulta, hogy ez a helyes. Felnőtt korban az ember már rájön, hogy nem így van de változni, nehéz. Rengeted önismereti téma van fent a neten, esetleg egy akármilyen önismereti tanfolyamon is részt vehetsz. Segíteni fog. A mélyből nem fog kihúzni, de az írányvonalat megmutatja. Legyél bátor, ne féljél az emberektől, hogy mit fognak mondani, és gondolni. Majd rájössz, hogy akármit is teszel, és csinálsz az emberek töbsége kritizálni fog. Egy a lényeg, hogy ez a te életed és éld boldogan. A rossz akarórkól meg ne vegyél tudomást, ez a te életed nem az ővék. Építs fel egy egészséges jellemet, sokkal boldogabb kapcsolatod lesz, mint a mostani, jajj de csúnyavagyok, nincs önbizalmam, félek már sok mindentől.... hű de szexi tulajdonságok. Legyél olyan amilyen lenni szeretnél, csak rajtad múlik! Tudom, sok munka, de megéri. Ne keress kifogásokat, hogy soha nem is volt önbizalmam. Ha a múlta akarsz maradni, akkor tessék, Ha változni akarsz akkor hajrá? De mint a kettőt egyszerre nem lehet. Önbizalom gyakorlására van egy jó módszer. Egy helyzetett előidézel, és átírod az agyadban részletesen, hogy mi lett volna a jó megoldás, cselekedet. Érezd is át, hogy igen legközelebb így fogok reagálni. És megint, és megint Ezt fogom tenni. Pár hónap múlva, magadon fogsz csodálkozni, hogy jéé ezt tényleg én mondtam ki hangosan? Ezt tényleg meg mertem tenni?
2021. ápr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon jól esik hogy támogató jellegű hozzászólások lettek itt, köszönöm!

Különösen az utolsónak! Extrém bonyolult és hánya vetett gyerekorom volt, agresszív, indulatos nevelő Apával és sok testvérrel, mostoha és féltestvér is, Anyukámról is lehetne könyvet írni, sajnos a testvéreim nem is Anyának hanem a keresztnevén szólítják.

Valahol fel se tudom fogni a “neveltetésem”, szégyellem is, inkább disznóól némi erkölccsel ahogy jellemezni tudom a gyerekorom.

Rengeteg hihetetlen dolgot tudnék erről mesélni.

Jártam pszichológusoknál, nehéz eset voltam a legutóbbinak ráadásul velem egykorú Nő volt ami bonyolítottá tette csak a dolgokat.

2021. ápr. 19. 22:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most hagyd magad mögött a múltat. Mit tervezel, milyen akarsz lenni? Pszichológus? Remek, már tudod, hogy inkább idősebbhez mennél, ha mész. De szerintem egy önismereti tanfolyam többet ér. Rugd fel a szabályokat, az ésszerűség határain belül, hogy változzon az életed.
2021. ápr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Ameddig meg nem bocsáltasz a nevelő apádnak, és a családodnak, addig a fájdalmakat magaddal cipeled. Amint megbocsátasz könnyebb lesz. Ez nem azt jelenti, hogy egyetértesz amit tettek, hanem azt, hogy belátod, az az ő életük volt, ők ezt tették. Most már felnőttél, ez az élet a te életed, már nincs hatással rájuk, csak az a múlt.. Ezért kel megbocsátani, hogy ne cipeld magaddal a terheket. Megbocsátásról is rengeteg videót találsz a neten. A te érdeked, hogy lerakd a múltat.
2021. ápr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak neked volt rossz gyermekkorod. Tudod miről szól a felnőtt lét az emberek többségének? A gyermekkorban átélt trauma feldolgozásáról. Ez nem vicc. Ismerek olyan lányt, akit az apja molesztált, anyja meg nem akart róla tudomást venni, mert akkor hova menjen két kis gyermekkel? A híd alá? A lány már megöregedett már... És még lehetne sorolni. Gyermekkor nem egy kánaán. Nagyon nem, csak a mesékben. Üdv a felnőttek világában. Tanulj, és okulj, hogy milyen ne legyél. Kitartás, és hajrá!!!!!
2021. ápr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hidd el nekem, hogy Te nem egy selejt ember vagy. Értelmesen, szabatosan fogalmazol, jó a helyesír4ásod.

Mi, emberek, különfélék vagyunk, különféle jellemmel, tulajdonságokkal. Az egyik kigúnyolja a másikat (mert nem olyan, mint ő), a másik felkarolja azt, akiről látja, hogy segítségre van szüksége. Látod, itt is mennyi segítőkész ember felkarolt, adta a jótanácsokat!

Egyetértek az előttem válaszolókkal, ezért nem ismétlem a szavaikat. Egyet azért megírok: ne félj az emberektől, vannak jók is. Keresd az ilyen emberek társaságát, ne sajnáltasd magad, de az ilyenek előtt apránként kitárulkozhatsz a problémáiddal.

Minden jót!

2021. ápr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

#6 Ez a megbocsátás dolog teljesen hülyeség. Ha azelőtt "bocsát meg" az ember, hogy ténylegesen - szaksegítséggel! - feldolgozta volna a gyerekkorát, azzal csak hátráltatja önmagát. A "kierőltetett" megbocsátás csak leveszi a fókuszt a problémáról. "Mit oldjak meg? Nincs itt semmi probléma! Megbocsátottam nekik, nincs miről beszélni." Miközben zsigerileg irányít továbbra is minden gyerekkori minta. A megbocsátás egy alapos pszichoterápiás munka egyik mellékhatásaként úgyis eljön idővel, mert belátod, hogy amíg nem foglalkozik valaki önismerettel, addig csak egy kényszerpályán mozog. Akkor is, ha sikeres, akkor is, ha kudarcos az élete, csak ha sikeres, akkor jobb minták rángatják dróton, ha kudarcos, akkor meg rossz minták.

Abban semmi új felfedezés nincs, hogy az önbizalomhiány mögött elfuserált gyerekkor áll. Bizonyos felnőttkori életvezetési problémák egyenesen és világosan vezetnek a múltba és bizonyos szülői működések egyértelmű eredményei. Nem ez a kérdés, hanem az, hogy hogyan jöjjön ki ebből az érintett. Nyilván nem ellentétes nemű terapeutához kell menni, mert az ilyen gyerekkori sérülésekből fakadó masszív érzelmi hiányokra a kliensek hajlamosakká válhatnak az áttételre, azaz "beleszeretni" a terapeutába, ami tönkre is teheti a terápiás munkát, ha a kliens "hisz" csalfa érzéseinek.

2021. ápr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem pszichológus kell, hanem CSINÁLNI VALAMIT! A legkomolyabban mondom. Mi a búbánatos nyuszibogyótól lenne önbizalmad, ha nincs sikerélményed, ha nem látod, hogy bízhatsz magadban, mert mindent meg tudsz oldani? Tervezz el dolgokat, vidd véghez, aztán konstatáld a sikert! Ennyi kell az önbizalom eléréséhez, nem holmi agykurkász.
2021. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!