Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mentálisan sérült lennék?

Mentálisan sérült lennék?

Figyelt kérdés

Arra jöttem rá úgy az utóbbi időben, hogy valami nem okés velem, bár világéletemben furcsa voltam.


Nos gyerekkoromban már tudtam írni-olvasni, de tényleg egész kicsi voltam.


Az ovis éveimre nem emlékszem, de általánosban (főleg alsóban)sok bántást kaptam, mert kissé ,,tudathasadásos" (illetve nem vagyok skizo, de ezt nem tudom hogy megfogalamzni) voltam (és ez sajnos kicsit még bennem van), más érdekelt, mint a többiek, és voltak magatartási és szociális problémáim is, jó tanuló voltam, kissé figyelemzavaros.


Gimiben is sajnos megmaradt a figyelemzavar, de magatartási és szociális problémáim nincsenek.


Illetve impulzív, döntésképtelen, beszédkényszeres vagyok, túl élénk a fantáziám, hangulatember vagyok.


Barátom van egy pár, de kettő van, aki igazán közeli, a családomnál is közelebb engedem őket (jaj és egyiket sem suliból ismerem, sulis emberekkel a barátkozás nem olyan erős/hosszútávú).


Szüleimmel jóban vagyok, de sokszor veszünk össze valami hülyeség miatt. Tanáraim nem kedvelnek lustaságom, halogatásom, kissé csípős természetem miatt.



2021. ápr. 26. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szakorvosi diagnózist kaptál a mentális sérülésedről - vagy hogyan kell ezt a kérdésedet értelmezni?
2021. ápr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, ez csak így felmerült bennem, hogy valami nem okés.
2021. ápr. 26. 07:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha impulzív és figyelemzavaros vagy, akkor lehet a háttérben egy diagnosztizálatlan ADHD. Arra aztán egyéb problémák is ráépülhetnek, ha nincs rendesen kezelve. Keress fel egy klinikai szakpszichológust vagy pszichiátert, ők adhatnak diagnózist, ha úgy alakul. Ha jól értem, még iskolába jársz, tehát nagy eséllyel vagy kiskorú, úgyhogy serdülőkkel foglalkozó szakembert keress. Ne aggódj, nem fognak egyből gyógyszerekkel tömni, a terápia is tök hasznos lehet. Ha pedig mégsem ADHD áll a dolog hátterében, akkor is elkezdhetsz szakemberhez járni, hiszen más jellegű problémákban is segíthet.
2021. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Lehet az vagyok, többször is felmerült bennem, amikor először láttam a betegség leírását, akkor is megfordult bennem.

Ha elmúlik a járvány, valószínű elmegyek pszichológushoz.

2021. ápr. 26. 15:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ebből nem derült ki, hogy valami bajod lenne, legfeljebb a figyelemzavar, de az sok embernél fennáll.
2021. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!