Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondoltok illetve mi a...

Mit gondoltok illetve mi a véleményetek egy magyar kamionsofőrről aki egy hónapban külföldön tevékenykedik, 3 hétig távol van majd 1 hétig otthon? Mondjuk 25 évesen ilyen a munkája. Írjatok kort és nemet is, köszi .

Figyelt kérdés

2021. máj. 6. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit gondoljak? Dolgozik, világot lát, éli az életét. Kor nem (22/F)
2021. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondolnék? Még van pár kamionsofőr, aki ugyanezt csinálja. Mégis mire számítasz? Leessen az állam? Vagy sajnáljalak?

Tudod mit? Elmondom mi az egyetlen, ami eszembe jut: mekkora sötét alak lehet az, aki azt hiszi, ennyi információból bármilyen következtetést le lehet vonni egy emberről.

2021. máj. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Többen vannak így! Vagy hasonló munkaidőben!Ebben a munkakörben! Valószínű jól keres ha jó cégnél van, vagy milyen megközelítésből kell a helyzetére reagálni? 32F
2021. máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
A kamion sofőrködés a foglalkozása. Ebből él. Ha nem tetszik neki, úgyis felmond, mint mindenki más. Úgy hallottam, hogy jól keresnek, de ennek megvan az ára is: unalmas várakozás az országhatárokon, éjszakázás a vezetőfülkében, ha hotelba megy aludni feltörhetik a kocsit, pár éve Pozsony mellett megöltek egyet. Világot lát, de sokat van távol a családjától. Sokan azt gondolják, hogy felszedik az útszéli nőket. Ilyen is van, de nem mindegyik ilyen. Veszélyes foglalkozás, mert a munkaadója megparancsolja neki, mikorra legyen a célhelyen, ezért keveset alszik, kockáztatja, hogy ellenőrzik a tachográfot, tachométert a kocsiján, naponta hallani balesetet, amit kamionosok okoznak. Én nem vállalnám.
2021. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"pár éve Pozsony mellett megöltek egyet"

A hányszázezerből? Nagyságrendekkel több nyugdíjast ölnek meg, mint kamionsofőrt, szóval ne öregedj meg! :)


"a munkaadója megparancsolja neki"

Nem parancsol senki. A rendőrnek meg a katonának adnak ki parancsot, a kamionsofőrt nem lövik agyon, ha megtagadja a parancsot.


"ezért keveset alszik, kockáztatja, hogy ellenőrzik a tachográfot, tachométert a kocsiján"

Ez lehet, hogy 15 éve így volt, de ma gyakorlatilag a megélhetését kockáztatná ő is, a munkáltatója is, ha nem tartja be a pihenőidőket - ráadásul azok úgy vannak megállapítva, hogy nem nagyon tudja túldolgozni magát.


"naponta hallani balesetet, amit kamionosok okoznak"

Azért ez túlzás. Persze idióták mindenütt vannak, de szerencsére a gyilkos kamionosok még nem veszélyeztetik az emberi faj fennmaradását.

2021. máj. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy dolgozik drága lelkem. 36/N
2021. máj. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

azt, hogy kb ugyan olyan személytelen, lélektelen meló mint gyári mellett baxni a rezet 8-12 órában. Vannak azok a munkák, ahol már nem is emberek dolgoznak, hanem robotok, mert előbb-utóbb megöli a lelket, mint az említett szalag meló pl, de a kamionozás is ilyen. Én kamionozok, amikor kezdtem tele voltam ambíciókkal, kalandozás, minden új volt stb... így 5 év után már mindent láttam szinte, robotmunka az egész, ezért sem érdekel már és kutatok más után. Persze lehet mondani, hogy nincs két ugyan olyan nap stb... de igazából ez az igazi robot munka, reggel 5 körül felkelsz (ki-hogy szokta), elmész a lerakóra/felrakóra, onnan elmész még aznap vagy másnap a le/felrakóra, eljön a vezetési idő vége, megállsz, kaja-fürdés és már mész is az ágyba. És minden egyes nap ez! Hétvége sem különb, mert általában az sem szól másról mint hogy egész nap a laptopot bámulod, vagy bebaszol a többi sofőrrel, és előadja mindenki a hatalmas, nemlétező sztorikat.


A hetelős se sokkal jobb, átlagolva ugyan olyan fos, mint a 3/1 hét.


Aki naponta jár haza, és nem csak annyira hogy bedőljön az ágyba, hanem rendesen mondjuk 8-tól 4ig/5ig, az élhető dolog, de az itt kelet európában olyan ritka mint a fehér holló, és általában úgy fizet mint egy mcdonaldsos dolgozónak.


Szóval hogy mi a véleményem? Az ilyen egy idióta barom. És én is idióta barom vagyok mert ezt csináltam eddig, most 2 hét kint 2 hét itthonban akarok dolgozni, de közbe meg azon vagyok hogy olyat tudjak dolgozni ami kreatív munka, és nem csak arra jó hogy öregként nyugdíjjal a zsebembe dőlhessek bele a gödörbe és érdemileg szart sem értem el...

2021. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:22


megnyugtatlak, x idő után minden munka robot lesz, bármi legyen is az... ezért van, hogy sokan mindig újat keresnek, nem 40 évet húznak már le az emberek 1 helyen.

2021. máj. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
a kamionozás tipikusan nem az a munka, ahova csak úgy be és kiugrálnak az emberek... Főleg, hogy nem véletlen alig van fiatal kamionos, és a legtöbb az öregebb generáció, az ő idejükben még csak azért éltek az emberek hogy meghaljanak kb... Azért mára már az internetnek hála kinyílt a világ és látjuk hogy a kommunista eszme csak egy qrva nagy szemkötő volt, és az élet a munkánál meg a pénznél sokkal többről szól.
2021. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#7 Tudsz olyan 2/2 céget mondani ahol emberként bánnak veled?

Éjszaka nem kell dolgozni?

Adr nem szükséges?

Rendesen fel vesznek 8 órában? Nem minimálbérre ha nem szakmunkásra vesznek fel?

Fizetés sem rossz?


Extrákat már nem is merek kérdezni mint pl az álló klíma.

2021. máj. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!