Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Én vagyok az egyetlen aki fél...

Én vagyok az egyetlen aki fél tenni az álmaiért, mert fél hogy a befektetett energia hiábavaló hisz úgysem éri el a céljait, vagy épp meghal időelőtt, de attól is fél hogy sosem éri el és a halálos ágyán szörnyen fogja bánni hogy nem cselekedett?

Figyelt kérdés

Nos ez a kérdés lehet hogy teljesen értelmetlen, emiatt bocsánat, és nem is tudom mit várok mit írjátok erre. Csak kíváncsi vagyok valaki van e hasonló helyzetben, illetve hogy ti mit tanácsolnátok. Annyira cselekednék.. de valami folyton visszahúz. Legyen szó, fogyásról, továbbtanulásról, új hobbiról.

Egy helyben toporog az életem



2021. máj. 6. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
már ketten vagyunk.... :(
2021. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hárman.
2021. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Valamennyit mindenki tesz az álmaiért.

Te - úgy érzed - többet, mint más.

Majd írjál vissza 1 hónap múlva itt, hogy mit értél el.

Drukkolunk!

2021. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Háát én pl így vagyok már vagy 5-7 éve. Azóta semmi változás, előrelépés az életemben. Én próbálok elengedni minden vágyat (minden mi lenne ha? típusú gondolkodást) mert ezek csak szenvedést okoznak. Már azt sem bánom ha így halok meg, mert azt érzem kevés vagyok én ehhez az élethez.
2021. máj. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

Ismerős érzések, de ezt valahogy el kell engedni. Tenni KELL az álmainkért akkor is ha az önbizalomhiány visszahúz. Muszáj, mert akkor minden sokkal jobb lesz ha meg tudja valósítani magát az ember. Állj a tükör elé és mondd magadnak hogy szereted magad és képes vagy bármire. Majd kezdj el tenni az álmaidért. Mindegy hogy ki mit gondol, nem számítanak a külső tényezők.. csak TE MAGAD!

Én legalábbis erre jutottam míg tegnap este ezen elmélkedtem, és elkezdem eszerint élni az életem. Nem hagyom hogy saját magam csesszem el az életem, azzal hogy nem teszek semmit. Ti se tegyétek kérlek!

2021. máj. 7. 08:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően a legtöbb emberre ez jellemző.


Szerintem az a megoldás ha nézőpontot tudsz változtatni. Egyrészt ha nem éred el a célod, akkor is a próbálkozás közben rengeteg mindent tanulhatsz, ami miatt nem érzed majd fölöslegesnek a belefektetett energiát. Másrészt ha helyette csak nézed a tévét, akkor meg simán elpocsékoltad az energiáidat és nem nyertél semmit. Szóval az a legrosszabb amit tehetsz, hogy nem teszel a céljaid elérésért.

2021. máj. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 4 vagyok

Az a helyzet hogy könnyebbnek tűnik semmit sem tenni - mint elindulni és csinálni/megpróbálni valamit amitől jobb lenne.

Sajnos nem találtam meg magamban a kellő elhatározást, önbizalmat, akaraterőt, kitartást - hogy el tudjak indulni a változás útján. (Talán még hiányzik valami.)

Annak viszont örülök hogy Neked sikerült ezen túljutni kedves kérdező. Talán egyszer eljön majd az én időm is..

2021. máj. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6

Én is így gondolom

Meg kell próbálni mindenképp, csak baromi nehéz elindulni

De a célhoz vezető út alatt rengeteget fejlődik az ember.. és ez hatással lesz az önbizalomra

2021. máj. 7. 09:10
 9/11 A kérdező kommentje:

#7

Tudom sajnos, de hidd el nem mindig a könnyebb út a helyes út.

Én sem találom a kellő önbizalmat.

Sőt tudom magamról hogy kitartásom sincs, viszont ezeket lehet fejleszteni, és azzal hogy megteszed az első lépést már fejlődsz is

Remélem egyszer sikerül elhatároznod magad és valóra váltani az álmaid. Még ha hibázol , vagy elbuksz is jobb minthogy nem teszel semmit.

2021. máj. 7. 09:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan vannak ebben a cipőben. Mindenki fél a változástól, és az elhasalástól is. De ha meg sem próbálod, akkor nem tudhatod hogy tényleg nem sikerült volna. Hidd el nehéz elhatározni magad, de ha vaalamit igazán akarsz akkor állj neki, és dolgozz rajta nem kell beleszakadni szépen apránként is lehet teszegetni-toszogatni a talicskát nem kell egyből a házat felépíteni:) Nekem anno az volt a célom, hogy le tudjak fogyni, hogy le tudjam tenni a cigit, és sokat szaroztam rajta, hogy jaj most menni fog nem fog, kevés vagyok ezekhez vagy egy értelmes normális barátnőhöz kevés vagyok, és sikerültek, és kemény út volt 1-2 dolog, de megérte. Hidd el neked is sikerülni fog, és képes vagy rá! Lépj ki a komfortzónából, én hiszek benned. Nagyon nehéz lesz, és nagyon nehéz az önbizalmat felépíteni, de sikerülni fog ezt manifesztáld magadba!
2021. máj. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!