Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha nagyon nehezen...

Mit tegyek, ha nagyon nehezen dolgozom fel a kritikát, kudarcot, visszautasítást, szégyenérzetet? Hogy lehet, hogy alapból önbizalomhiányos vagyok, de mélyen belül mégis beképzelt?

Figyelt kérdés

Beképzelten azt értem, hogy túl sokat foglalkozok önmagammal és nagyravágyó vagyok, meg hópehely komplexusom van.


De kívülről csak az látszik, hogy kishitű vagyok, semmit nem merek megtenni, nem merek megszólalni, kerülök minden helyzetet, ahol megszégyenülhetnék.


2021. máj. 7. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Ilyen béna egy kérdést...
2021. máj. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

( \ಠ_ಠ)\ ┳━┳

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

2021. máj. 7. 23:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus segít. Itt sok a kretén
2021. máj. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az hópehely komplexus, kifejtenéd?



Én nem látok ebben ellentmondást. Fontos vagy önmagadnak, nagyravágyó vagy, ezért nem akarsz hibázni, olyan tökéletesnek akarsz tűnni, amennyire csak lehet, és ezért utálod a kritikát, szégyent, stb. A kishitűséged oka pedig szintén ez, inkább nem mered megtenni, mint, hogy sérüljön a tökéletesség. A beképzeltség és az önbizalomhiány ellentmondásos, de a leírásod alapján ezt gondolom, amit írtam, és ez pont, hogy összefonódik. Mennyire vagy magaddal elégedett?

2021. máj. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!