Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megvan mindenem, de szánalmasa...

Megvan mindenem, de szánalmasan unalmasnak és céltalannak találom az életet. Nem érzem, hogy élek. Van ezzel így más is?

Figyelt kérdés

Még csak 19 vagyok, egyetemen tanulok.

Vannak remek barátaim, van egy nagyon jó kapcsolatom, szeretem a családom, van tervem a jövőre, van munkám, pénzügyi szempontból sem kell aggódnom nagyon, érdeklődő vagyok... de valami nagyon hiányzik.



Én nem akarok a biztos megélhetésért tanulni, nem érdekel a karrier, nem akarok drága autót vagy nagy házat, nem akarok ilyeneken gondolkodni.

Kiborít a mindennapi élet értelmetlensége, hogy az emberek arról beszélgetnek, milyen tv-t vagy biciklit fognak venni, és ez nekik a boldogság.

Korábban a csajozásnak éltem, akkor legalább éreztem, hogy férfi vagyok (vagy fiú, kinek hogy tetszik).


Nem tudom elhitetni magammal, hogy szeretem ezt az állapotot, akárhogy próbálom. Régóta biztatom magam, hogy egyre jobban értékelem a kis dolgokat, egyre jobban el tudok lazulni a pillanatban... de nem.

Néha összeomlok, nem tudom letagadni, hogy nem élvezem.


Nem vagyok rosszul, semmi bajom. De nem érzem, hogy élek.


Szívesen meghallgatok bármilyen véleményt.



2021. máj. 14. 09:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha lesz hivatásod, abban kiteljesedhetsz. Emellett keress hobbit, önkénteskedhetsz is. (Vallásos vagy világi közösségben is.) Ha lesz családod, az is motiválhat majd.
2021. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
A szexért sem vagy oda? Mondjuk az elkényeztetett emberek ilyenek.
2021. máj. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kell lennie egy tevékenységnek, amit alig vársz, hogy csinálhasd, csak még nem tudod, mi ez a valami. Ezt kell megtalálnod.
2021. máj. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld mindenkinek.
2021. máj. 14. 22:37
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
A számodra illeszkedő szenvedéstípust keresed. :) Mármint azt, amiből jöhet akármennyi és akármilyen rossz, a nap végén úgyis azt mondod, hogy megérte, királyok voltunk. Általában ez nem valami távoli cél miatt éri meg, hanem már ott és akkor annyira neked való, hogy a céljai is szinte csak eszközök arra, hogy csinálhasd.
2021. máj. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, jókat írsz szerintem nagyon, köszi.
2021. máj. 15. 21:21
 7/17 anonim válasza:
0%
Mi az isten ez harcosok klubja?🤣🤣 19 eves vagy semmiert nem kell aggodnod inkabb halasnak kene lenned... vagy nem is tudom ilyenrol meg nem hallottam hogy valaki nem elvezi ezt az allapotot hogy semmi baja nincs.
2021. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Járjál te is templomba (én reformátusba szoktam).

Ismerd meg te is a Krisztust.

Ő pontosan ezt kéri, hogy ne a világ szerint éljünk hanem őt kövessük.

Meggyőződésem, hogy nagyon boldog lennél te is, ha valahogy mozdulnál Isten felé.


Persze sokan más felekezetben találják meg, de én a Reformátust ajánlom, mert szerintem a tanítások ott állnak a legközelebb a bibliához.


Hajrá. :)

2022. nov. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot.

De inkább magam szerint szeretnék élni, a saját elveimet akarom követni.

Magamban szeretném megtalálni ezt a dolgot, nem kell vallás, hogy kész útmutatót adjon mindenhez.

2022. dec. 3. 12:49
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Eckhart Tolle
2022. dec. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!