Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Én most melyik genrációba...

Én most melyik genrációba tartozom?

Figyelt kérdés
2006 Januári születésű vagyok. A legtöbben ezt még Z generációnak tartják, de hallottam olyan verziót is, hogy valaki már a 2004/5 után születetteket nem tartja Z-nek... Vagy volt az a verzió is, hogy a Z generáció csak a 2000-es évek elejéig tart, amit abszolút butaságnak tartok mivel az Alfa egyik fő jellemzője, hogy már 4-5 évesen szinte tökéletesen tudják kezelni az telefont. Az én korosztályom közül senkiről sem tudok aki ilyen korban már tudott kezelni telefont. Nem tudom miért kell a Z generációt a 2000-es gyerekekkel összekötni. Megjegyzem, hogy senkivel semmi bajom, csak nem tudom mi az egetrengető különbség ami azt bizonyítaná, hogy a 2005 utániak már Alfák.

#generáció #alfa #GenZ #AlfaGeneráció
2021. máj. 15. 21:34
 1/9 A kérdező kommentje:
*generáció
2021. máj. 15. 21:47
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elvileg màr az alpha generáció,én pl. azért mondanálak abba,mert az igazi 2000-es èveket 2000-2015-6-ig ami egy nagy korszak volt,nem tinédzserként élted meg,de végülis az alapján amit írtál tényleg a Z-hez hasonlítasz,
2021. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2-es Kifejtenéd ezt jobban? Nem vagyok nagy szinten ebben a témában, de nem értem az összefüggést, a generációkat tudtommal viselkedésükkel és közös emlékeikkel tudjuk megkülönböztetni. Világ életemben 2002/3-as "gyerekek" között éltem és nem nagyon látom a különbségeket, szinte egy gyermekkorunk volt. Ha jól értem akkor igazából a GenZ már 2003-nál megáll és a 2004-esek is éppen, hogy beférnek az ajtón.
2021. máj. 15. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok,én se vagyok szakértő a témába,csak gondolom,pont azért vannak ezek így évekre osztva,mert aki beletartozik abba a bizonyos korba az ,,éli meg konkrétan az eseményt" pl. mi voltunk a generáció akinek nem volt telefonja,10 éves kora körül vagy később kaptál egy gombosat esetleg,utánna bejöttek a kisebb érintőképernyős telefonok, tizenévesen mi flour tomira meg sp-re buliztunk megéltük a gangnamstyle berobbanását stb.

De hát ha Z generációnak érzed magad,simán elfogadnálak annak,amúgyse annyira sok az a különbség számba,csak gondolom ez itt a mérvadó dolog. De érdekes én megnéztem egy cikket,sokan 2010-re mondják az alfát mivel,onnan jobban bekövetkezik,hogy ,,a babák okostelefonoznak"

2021. máj. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából generációkat nem is lehet szerintem pontos dátumok alapján behatárolni, általában úgy szokták, hogy pl. 90-es évek közepétől 2000-es évek közepe/vége valahol a határ. 8 évesen kaptam az első telefonom ami egy kicsi érintős telefon volt, nagyon lassú és erre még az is rátesz, hogy nagyon internetünk se volt 2016-ig. Habár nem tizenévesen, de óvodában Mizut énekeltünk és gangnam stylet táncoltunk, ebben sem látok nagy különbségeket. De persze ettől eltenkintve vallom, hogy nem vagyok 2000-es gyerek, viszont a korai gyermekkorom eléggé 2000-es évek behatású volt. Kicsit úgy érzem magam mint a 95/6-ban születettek akik ugye sokan közelebb érzik magukat a 90-es évekhez és az Y generációhoz, ezért van ott is ilyen nem dátum pontos meghatározása a generációnak. Egyébként te mikor születtél?
2021. máj. 15. 23:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te Z-be tartozol.
2021. máj. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a kérdésed,èn 2001-es vagyok.
2021. máj. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Annyira rühellem ezeket a kényszeres elnevezéseket...


Szard le h melyikbe sorolnak be! Nem ez fog téged meghatározni!

2021. máj. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én pl 2005-ös vagyok és amit írt a 2-es a telefonnal kapcsolatban pén 11 évesem kaptam meg a kis nokiámat az volt vagy 1 évig amikor os már gyűjtöttem magamnak annyi pénzt hogy vegyek egy akkoriban jónak számító telefont de a környéken aki ebbe kb velem egyidős az is akkor kapta szóval a z gemerációt egyébként alapból a 90s évektől a 2010-es évekig számolják szóval bővem benne vagy még
2021. szept. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!